אגודת הקוסמים: סיפור אמיתי או אגדה?

אגודת הקוסמים, אמיתי או אגדה? אכן אגודת הקוסמים עשוי להישמע כאילו נלקחת ישירות מעולם האגדות והסרטים אמנם אגודת הקוסמים היא ארגון ישראלי וקיים המייצג את כלל הקוסמים בישראל.

אז מהו הארגון הזה, מה מטרותיו ומה ההיסטוריה? כל מה שאתם צריכים לדעת על אגודת הקוסמים:

 

אגודת הקוסמים – למה צריך ארגון כזה?

אגודת הקוסמים היא ארגון ישראלי שמטרתו היא קידום האינטרסים של הקוסמים בישראל וקהל הצרכנים הישראלי המגיע לאירועים בהם מופיעים קוסמים.

מטרת הארגון היא שכל קוסם בישראל ימצא את מלוא פוטנציאל כישורי הקוסמות שלו באמצעות ארגון מפגשים וסמינרים שוטפים, שיתוף ידע מקצועי בין הקוסמי בין אם בעל פה ואף באמצעות ספרייה ייעודית לתחום שהוקמה על ידי האגודה.

אגודת הקוסמים מקדמת שיתוף פעולה בין הקוסמים לקהילה, שיפור מעמדים הכללי של הקוסמים בישראל, מתן סיוע לקוסמים בתחילת דרכם, וקיום תחרויות מקצועיות לקידום הכשירות המקצועית של הקוסמים בישראל.

 

אתיקה מקצועית – אכן גם לקוסמים יש ערכים

כן, לקוסמים יש אתיקה, הייתם מאמינים? לאגודת הקוסמים בישראל ישנו תקנון אתיקה מקצועית אותו אמורים הקוסמים המהווים חלק מהארגון ליישם, מה ניתן למצוא שם?

  1. ישנו איסור על קוסמים להציג את עצמם כאנשים עם כוחות על טבעיים
  2. הארגון מקדם כבוד הדדי בין הקוסמים בישראל ואף בין קסומים ישראליים לקוסמים מחול
  3. אגודת הקוסמים דורשת מהקוסמים שהופעתם תהיה מקצועית, מאורגנת ומבוצעת היטב
  4. יש להתייחס לקסמים כמיומנות אמיתית שיש ללמוד ולתרגל באורח מקצועי

 

איך קרה שארגון כזה קם בישראל? קצת היסטוריה של אגודת הקוסמים:

אגודת הקוסמים הקומה בשנות ה70 על ידי משה טייב שרצה לקדם את אומנות הקוסמות בישראל. הארגון יצר קהילה ממשית של קוסמים שרצו לשתף את התשוקה שלהם ביניהם ולקדם את הקריירה שלהם.

בשנות ה80 הוכר לראשונה הארגון על ידי הפדרציה הבינלאומית לקוסמים (אכן יש דבר כזה), בשורה שהובילה לפסטיבל הקוסמים הראשון בהנחיית דודו טופז.

 

אגודת הקוסמים – היום ולאן?

אגודת הקוסמים נחשבת סיפור הצלחה מקומי, מרצון של אדם בודד לייבא תרבות מערבית שהיית פחות מוכרת בקרב הקהל הישראלי לתחום בו ישראלים רבים מצטיינים בישראל ואפילו בעולם! חלק מאושיות הקוסמות הלוקחות חלק באגודה ניתן למצוא את נמרוד הראל, חזי דיין וליאור סושרד שלא רק שהפך לכוכב מקומי אלא למבוקש בעולם בכולו!

אגודת הקוסמים ממשיכה היום לקדם את הקוסמים המקומיים שלנו, מביא קוסמים מוכרים מחו"ל ומארגנת אירועים בהם קוסמים יוכלו להמשיך ללמוד ולהתפתח.

אין ספק שלאור ההצלחה העכשווית של האגודה ניתן רק לצפות מהם להמשיך ולהתפתח, להתקדם ולהמשיך להביא לנו קוסמים ברמה הגבוהה שהתרגלנו לראות בערוצי הטלוויזיה המקומיים שלנו ואף בסרטונים ברשתות החברתיות.

היום קוסמות איננה מילה גסה והפכה להיות חלק משמעותי מתרבות המיינסטרים, אין לצפות כי מגמה זה לא תמשיך ואף תצמח.

 

 

כובע ומקל

אולי יעניין אותך גם