Search
Search

איך בוחרים חברת סיעוד? המדריך המלא

המלצות שניתנו מצד גורמים יודעי דבר, בירור אודות ההסמכה של המטפלים ושפת האם שלהם אלה רק חלק מהפרמטרים שמובילים לבחירה נכונה בחברת סיעוד. בשורות הבאות נציג בפניכם את הנושא בהרחבה, כדי שתוכלו להכיר בהליך ולגלות את הטיפים שיסללו בפניכם את הדרך לחברת הסיעוד המתאימה ביותר עבור קרוביכם. 

 

השלב הראשון: איסוף מידע

עליכם לפתוח את ההליך בקבלת פרטים מהימנים אודות חברות הסיעוד השונות שקיימות בישראל. חשוב לציין שתוכלו לעשות זאת תוך הסתייעות מצד אנשים שקרובים אליכם ו\או גולשים ברחבי הרשת. שכן, אפשרות ראשונה היא קבלת מידע רלוונטי מקרובי משפחה, מכרים או חברים שבחרו לאחרונה בחברת סיעוד.

כך שהם יוכלו להציג בפניכם את היתרונות והחסרונות שהתגלו לאורך הדרך. האפשרות השנייה תצריך מכם חיפוש ברחבי הרשת. שכן, זו מלאה בחוות דעת שהועלו לפלטפורמות מהימנות. מדובר לצורך הדוגמא בלשונית הביקורות של גוגל, קבוצות פייסבוק ופורומים. שם תוכלו להעלות שאלות ספציפיות או לקרוא פוסטים ותגובות שהועלו בעבר בהקשר זה.

השלב הראשון איסוף מידע 

השלב השני: קבלת פרטים אודות ההסמכה

כל פנייה אל חברת סיעוד מחייבת בירור אודות המקצועיות וההכשרה שניתנה לעובדים. הרי אלה צפויים ללוות את קרוב המשפחה שלכם בסופו של דבר. כך שעליכם להיות בטוחים בכך שמדובר בנשים וגברים שעברו הכשרה מקיפה בישראל (ולא בארץ אחרת) ויש להם ידע וגם יחסי אנוש טובים שכידוע, חיוניים ליישום התפקיד.

 

השלב השלישי: בירור אודות השפה המדוברת

כידוע, חברות סיעוד מעסיקות בדרך כלל עובדים זרים שמלווים את המטופלים הסיעודיים בביתם. לכל חברת סיעוד יש מאגר גדול של מטפלים. חלקם דוברים את השפה העברית על בוריה, אחרים מכירים בה באופן חלקי, בעוד השאר עשויים שלא לדבר עברית כלל. בחרנו להציג את הנושא הזה מכיוון שהוא חיוני עבור כל מטופל.

שכן, זה רוצה לתקשר עם המטפל שלו על הצד הטוב ביותר. לכן, נמליץ לבדוק מראש לפנות לחברה הנבחרת ולשאול מהי שפת האם של המטפלים שעובדים דרכה? האם הם מכירים מילים בסיסיות בעברית או בשפה אחרת שידועה למטופל? רק לאחר שתגיעו למסקנות ברורות בהקשר זה, תוכלו לעבור לשלב האחרון והקובע.

השלב השלישי בירור אודות השפה המדוברת

השלב הרביעי: בירור אודות רשימת ספקי הסיעוד המוכרים

המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה וגם קופות החולים מחזיקות ברשימה של ספקים שעוסקים בתחום הסיעוד. חשוב שתכירו בעובדה זו, משום שהיא תאפשר לכם לבדוק את הימצאותה של החברה ברשימה המדוברת. נמליץ שלא להסתפק ברשימה זו בלבד ולבדוק שהחברה הנבחרת מחזיקה ברישיון שניתן לה מטעם משרד הכלכלה והתעשייה.

 

מילים אחרונות לסיום

בחירה בחברת סיעוד מצריכה היכרות ויישום של 4 שלבים: איסוף מידע, בירור אודות הסכמה מקצועית, שפה מדוברת ובחינה מעמיקה של ספקי הסיעוד המוכרים. כעת אתם מכירים בהליך מקרוב, כך שנותר לכם רק לצאת לדרך ולבצע בחירה שתתאים באופן מדויק לצרכי המטופל.

איך בוחרים חברת סיעוד המדריך המלא

אולי יעניין אותך גם

הִתמַכְּרוּת
למבוגרים
5 טיפים שיעזרו לך להיגמל

התמכרות היא אחד הדברים שיכולים לפגוע בצורה הקשה ביותר בקיום האנושי. אדם מכור הוא אדם שמתקשה לנהל שגרת חיים טובה, ואורח חייו מנוהל בצורה כמעט

קרא עוד »
אילו השפעות יש לקנאביס
למבוגרים
אילו השפעות יש לקנאביס?

צמח הקנאביס, הידוע בכינויו מריחואנה,  מאז ומעולם היה נושא לוויכוח בתרבויות שונות. בתחומי בריאות שונים, ניסויים ומחקרים אינטנסיביים בשל השפעותיו המורכבות על גוף האדם והנפש,

קרא עוד »
פולוסה