איך לבחור מורה נהיגה?

מורה נהיגה הוא המדריך האישי של כל אדם בדרך המאתגרת להשגת רישיון הנהיגה. היכולת לקחת רכב ופשוט לנסוע, היא ביטוי עצמאות רב עוצמה, ולכן השגת הרישיון מלווה פעמים רבות בהמון חששות ולא מעט לחץ.

בחירת מורה הנהיגה הנכון, תאפשר לכם לקבל מיומנויות מעבר ללימוד עקרונות תפעול הרכב. מורה טוב ירגיע אתכם ויעניק לכם ביטחון בכך שאתם יכולים להיות נהגים טובים.

 

התייעצות עם חברים שכבר התחילו ללמוד

עד שתקבלו את התואר הנכסף נהג חדש, עליכם לסיים את מבחן התיאוריה, ולבחור מורה לנהיגה. בחירת מורה הנהיגה שלכם היא חלק קריטי מההפיכה שלכם לנהגים טובים ובטוחים.

מורה הנהיגה ילמד אתכם את רזי השימוש בכלי הרכב, וידריך אתכם כיצד לעשות בו שימוש באופן בטוח ויעיל. מורה איכותי יאפשר לכם להפיק את המרב מהשיעורים. רבים חושבים שמורה נהיגה טוב הוא מורה שמגיש את תלמידיו מהר לטסט, אך מדובר בטעות.

מורה המגיש תלמיד שאינו מרגיש שלם עם רמת הנהיגה שלו למבחן הרישוי, למעשה מאפשר לנהג מסוכן לעלות על הכביש. הדרך הטובה ביותר לקבל מידע מהימן אודות מורה נהיגה, היא פשוט לתשאל חברים ומכרים הנמצאים בעיצומו של תהליך הלמידה או אחריו.

הם יוכלו להעביר לכם מידע על סגנונו האישי של המורה, צורת העברת החומר בה הוא נוקט, ומידת ההקפדה שלו על הפרטים. חשוב שתבחרו במורה קפדן שיהפוך אתכם לנהגים בטוחים, אך גם כזה שייתן לכם ביטחון ביכולת האישית שלכם.

 

קרבה לבית המגורים

לפני הוצאת רישיון הנהיגה, הדרך היחידה להתנייד היא באמצעות מסע רגלי מעייף או שימוש מתיש בתחבורה הציבורית. לכן, כאשר בוחרים מורה נהיגה, יש היגיון בבחירת מורה זמין, אשר עובד קרוב לביתכם.

כך, המורה יוכל לאסוף אתכם היישר לשיעור שלכם, בלי שתיאלצו לבזבז שעות ארוכות ויקרות בנסיעה. עדיף לנצל את השעות האלה לעיסוקים אחרים כמו למידה לבחינות הבגרות, לעבודה או לבילויים. הקרבה לבית המגורים היא יתרון בעיקר כאשר אתם גרים בעיר בה תעברו טסט.

 

כימיה אישית

הבחירה של מורה נהיגה תלויה במידה רבה בכימיה, וביכולת התקשורת בין שניכם. כך לדוגמה, תלמיד אשר אינו מסוגל לקבל ביקורת ממורה הנהיגה שלו וחש אנטגוניזם לאחר כל הערה, צריך להחליף מורה באופן מיידי, גם אם מדובר בתלמיד איכותי ובמורה מצוין – משהו כנראה לא עובד בקשר עצמו.

התקשורת בין שני הצדדים חייבת להיות פתוחה, מאחר והמורה יצטרך לעיתים להעביר מסרים חדים על נהיגה מסוכנת או על שימוש לא נאות ברכב.

נוסף על כך, הכימיה האישית תאפשר לכם לבלות את השעות הארוכות של שיעורי הנהיגה בהנאה, בלי שתספרו את הדקות עד שהשיעור יסתיים ותחזרו הביתה. בסופו של דבר , לצד הלימוד החשוב, אתם צריכים להרגיש גם בנוח ולהיות משוחררים.

 

נהיגה ברכב בערב

אולי יעניין אותך גם

לוגו של רכב
רכב
5 המלצות לרכישת רכב מיני חסכוני

ודאי שמעתם על המשפט הידוע ״דברים גדולים מגיעים באריזות קטנות״. כך גם מכוניות המיני. מכוניות המיני מעולות לנסיעות עירוניות, בין עירוניות, חסכוניות בדלק ושהעלות שלהן

קרא עוד »