חיפוש
חיפוש

איך מאשרים נושא לכתיבת עבודה סמינריונית?

עבודה סמינריונית נחשבת כמטלה מאתגרת. ההתנסות עם כתיבת עבודת מחקר לבד והידיעה כי הציון הסופי ישפיע על ציון הקורס כולו, עשויה להיות מלחיצה… – איך עושים את זה כמו שצריך? לפניכם כל מה שחשוב לדעת.

 

כתיבת עבודה סמינריונית – מה זה אומר?

עבודה סמינריונית היא עבודת מחקר עצמאית שכותב הסטודנט, במהלכה נדרש ממנו לעמוד בתנאי כתיבה אקדמיים, לבטא את עצמו בכתב ולהוכיח כישורי מחקר – איסוף מקורות, ניתוח נתונים וכיו"ב. ניתן לעשות זאת לגמרי לבד או בהתאם לצורך, להסתייע בכתיבת עבודות אקדמיות בתשלום, כמו למשל רסקיו כתיבת עבודות סמינריוניות.

רסקיו כתיבת עבודות סמינריוניות

עבודה סמינריונית – התנהלות מול הממסד

חשבתם שכתיבת העבודה מסתכמת במציאת נושא מרתק והבעתו בכתב? יש עוד כמה שלבים שצריך לעבור:

הרשמה לכתיבת העבודה – כל מוסד יפרסם איך נרשמים לכתיבת עבודה סמינריונית עבור הזכאים לכך, לעיתים באמצעות מערכת ייעודית, כמו אתר שאילתא.

נושא העבודה יכול להיות נושא שנבחר על ידי המוסד – במקרה זה, יתכן ולא תצטרכו למצוא מנחה שיאשר את הנושא ושאלת המחקר. מקרה אחר הוא למשל כזה בו תרצו להציע נושא משלכם – תצטרכו לגבש שאלת מחקר ולמצוא מנחה שילווה אתכם.

 

אישור נושא הסמינריון

ישנם מוסדות בהם מתפרסמת רשימת נושאים שכבר אושרו על ידי המוסד. אחרת´עומדות לפניכם 2 אפשרויות:

  • בחירת נושא משלכם ומציאת מנחה עם ידע רלוונטי שיסכים (ופנוי) ללוות אתכם.
  • איתור מנחה וביחד (בשיתוף פעולה או הנחיות כלליות) לבחור נושא לסמינריון.

כך או כך, לאחר בחירת הנושא ומציאת מנחה, יש להציג את הבקשה למוסד האקדמי ולקבל אישור, על מנת שתוכלו להתחיל בכתיבת העבודה.

רסקיו כתיבת עבודות סמינריוניות

נושא – יש. מה עכשיו?

כתיבת הסמינריון עצמו – איסוף נתונים ומקורות, גיבוש מבנה העבודה באופן כללי (פרקים כלליים בהתאם לכללי הכתיבה האקדמית ולאחר מכן חלוקה לנושאים ותתי נושאים בהתאם לנושא הסמינריון) וכתיבת העבודה, בהתאם לכללי האקדמיה.

את המקורות השונים, שמהווים את ליבת העבודה, תמצאו במאגרי המאמרים האקדמיים ומהם תצטרכו לבחור את הרלוונטיים ביותר עבורכם. לשם כך תצטרכו לבצע סינון מדוקדק ולקרוא לא מעט פרקי מבוא (גם באנגלית).

 

כיצד משתלב המנחה בתהליך?

המנחה ילווה אתכם לאורך כל הדרך, בהתאם לצורך שלכם, התקדמות העבודה והנחיות ספציפיות שירצה לשים עליהן דגש. זה תלוי בשני הצדדים וגם בדינמיקה הכללית, אבל בגדול – נהוג לקבוע פגישות תקופתיות, בנוסף לפגישות לאחר כתיבת הפרקים העיקריים בעבודה.

הפגישות נועדו גם למען עדכונים, אך לא פחות חשוב, הן מהוות תהליך בקרה על כתיבת העבודה, במהלכו יתקבלו הערות לתיקון, אותן תצטרכו להציג בפניו בפגישה הבאה (או לשלוח אונליין, לנוחיותכם).

לסיכום, כתיבת סמינריון היא אחת המטלות המורכבות והחשובות ביותר במהלך התואר ואישור הנושא הוא השלב הראשון מבין כמה שלבים, שבסופם תגבשו עבודה מוצלחת, מעניינת ובעלת ערך לימודי רב.

רסקיו כתיבת עבודות סמינריוניות

אולי יעניין אותך גם

פולוסה