איך מוציאים תלושי שכר?

הגעתם לסוף החודש והמשכורת שהופקדה לחשבון הבנק נראית לכם לא מדויקת? זה הזמן להעיף מבט בתלוש השכר שלכם.

תלוש השכר הוא מסמך שנמסר לכל עובד ועובד עם מועד קבלת השכר.

התלוש משקף לעובד נתונים אודות המשכורת שלו- מה השכר הכולל שקיבל (ברוטו), מה הסכום שהופקד לחשבון הבנק לאחר כל ההורדות (נטו), ניכויים והפרשות, ביטוח לאומי, יתרה של ימי חופש ומחלה וכו'.

מסירת תלוש שכר לעובד הינה חובתו של המעסיק, בייחוד בגלל שאחד מהתפקידים החשובים של תלוש השכר הוא לאמת את נתוני השכר של העובד ולתת להם נימוק שמתכנס עם החוק.

ומה עושים כאשר אין מעסיק? ובכן, העצמאיים שבינינו יכולים להמיר את החשבוניות שלהם לתלוש שכר בסוף החודש, ואנחנו כאן כדי לספר כיצד ניתן לעשות זאת.

 

חובותיו של עצמאי- כיצד זה משפיע על יצירת תלוש שכר?

תלוש השכר חייב להכיל בתוכו ניכויי מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. כדי להציג אותם כראוי בתלוש, על העובד לפתוח תחילה תיקים מול הרשויות הרלוונטיות ולעדכן מולן באופן שוטף את ההכנסות שלו.

 

רוצים להוציא תלוש שכר בקלי קלות? כך תוכלו

כמו שהוזכר בהתחלה, תלוש השכר צריך לכלול בתוכו פרטים ספציפיים ומדויקים שמתכנסים עם ההנחיות של מס הכנסה. עבור עצמאיים שלא בקיאים במיוחד בתחום הנהלת החשבונות, יהיה קשה למדי ואף מאתגר להתעסק בעצמם ביצירת תלוש השכר. נוסף לבירוקרטיה ולזמן שצריך להקדיש לתהליך שכזה, הם גם יידרשו ללמוד מאפס את כל מה שקשור בתחום. הדרך הקלה והמומלצת ביותר היא פנייה לחברות שנותנות שירות בתחום (כמו למשל איזי תלוש ). השירות שהן מציעות הוא המרת כלל החשבוניות של הלקוח לתלוש שכר בסוף החודש, וטיפול בכל מה שכרוך בכך- התנהלות שוטפת מול רשויות המס, הוצאה מוזלת ומהירה של חשבוניות ועוד. השימוש בחברות האלו יקלו ממש על חייו של העובד העצמאי, הוא יוכל להמשיך לקיים את העבודה שלו מבלי להיות מוטרד מפני דיווח לרשויות החוק, וכן ייחסך ממנו זמן יקר שיוכל להקדיש לדברים אחרים.

 

מחיה בעידן הטכנולוגי- מהיום תלוש שכר מקוון!

תקנות הגנת השכר שפורסמו בשנת 2017, קבעו כי עובד יכול לבחור בין תלוש שכר מודפס, לבין תלוש שכר אלקטרוני שיימסר לו דרך אתר אינטרנט מאובטח וייעודי. התקנות נחקקו מתוך ההבנה שהשמירה על פרטיות המסמך גדלה כאשר היא נמסרת באמצעים אלקטרוניים, מאחר ומרבית האתרים הם אתרים מאובטחים שאי אפשר לפרוץ אליהם. כמו כן, מסירת תלוש בפלטפורמה מקוונת הופכת את סיכוי ההיעלמות שלו בדרך לעובד לאפסי. כאשר תלושי שכר הם מקוונים, העובד יכול לצפות בהם כבר ביום קבלת המשכורת, ולא צריך להמתין להגעתם בדואר. כמו שראינו, יש הרבה יתרונות בהוצאת תלוש שכר מקוון, וההמלצה היא להשתמש באפשרות הזו.

 

מחשבון

אולי יעניין אותך גם