חיפוש
חיפוש

איך משפיעה נורת UV למזגן על ניקיונו לאורך זמן

נורת UV הינה מחטאת את האוויר במזגנים, ונהייה פופולרית מאוד לאור התפרצות מגפת הקורונה. ניקיון אוויר בחללים סגורים נהפך נושא בעל חשיבות גבוהה, ולכן חשוב להכיר את המוצר ולדעת כיצד משפיעה על המזגן לאורך זמן.

 

מה עושה מנורת UV למזגן?

מנורת UV למזגן משפרת את איכות האוויר בחלל הממוזג, ובכך מגנה על השוהים בחדר מפני זיהומים. בנוסף, המערכת מגנה על היגיינת המזגן עצמו, בכך שהיא מונעת התפתחות עובש, אשר שומר על המזגן יעיל וחסכוני בחשמל, ומתוך כך מוביל תורם לצמצום עלויות.

שמירה על ניקיון המזגן תורמת לכן שהוא יחזיק לאורך זמן ולא ידרוש טיפולים או תיקונים. בנוסף, שמירה על אוויר נקי מספקת הגנה מפני מחלות וויראליות, ודואגת שהשהייה בחללים סגורים תהיה בטוחה ככל הניתן. לכן, למנורות UV ישנם יתרונות רבים, במיוחד בתקופה זו.

 

מה השפעת נורת UV על המזגן לאורך זמן?

ככל שהמזגן נקי יותר, כך הוא משחרר אוויר יותר טוב לחלל, ומקרר או מחמם את החדר ביעילות יתרה. לכן, ניקוי וחיטוי מזגנים לאורך זמן, בזכות נורת ה-UV, תוביל לכך שהוא יפעל בצורה מיטבית לאורך זמן, יחסוך בעלויות החשמל, וכי התחושה של האוויר בחלל תהיה נעימה ונקייה ביותר.

בנוסף, בתקופת הקורונה, הצורך לניקוי האוויר בחללים סגורים משמעותי מתמיד, ושמירה על אוויר נקי יכולה להגן על השוהים בחללים מפני מחלות וזיהומים שונים. יתרה מכך, העלות על מזגנים עם נורה מסוג זה אינם יקרים במיוחד, לכן בטווח הארוך ניתן לצפות חסכון בעלויות, מאחר שכפי שציינו, שמירה על ניקיון המזגן תורמת לעבודה יעילה וחיסכון בעלויות.

 

כיצד מומלץ לשמור על ניקיון המזגן?

ראשית, מומלץ לנקות את הפילטרים של המזגן אשר סופגים אבק ופוגעים בפעילותו. בנוסף, יש לנקות גם את חלקו החיצוני, וגם את פנים המזגן אחת לשנה. מומלץ להפעיל את המזגן בחללים סגורים ולא להשאיר חלונות פתוחים, מאחר שאלו גורמים למזגן לבזבז יותר חשמל.

בנוגע לשמירה על חיי נורות ה-UV, חשוב לדעת כי אורך חיי הנורה מוגבל, ויש להחליף אותן אחת לשנה. בנוסף, בכל ניקיון ופתיחת חלקי המזגן, חשוב לכבות את המנורה מאחר וחשיפת העיניים לאור זה עלולה להוות סכנה. הנורות דורשות חיבור לנקודת חשמל, ומומלץ לדאוג לכך שחשמלאי מוסמך יכין את נקודת החשמל הדרושה.

 

לסיכום

נורות UV הופכות לפופולריות מתמיד, מאחר והן מבטיחות ניקוי וחיטוי האוויר אשר מופץ ממזגנים בחללים סגורים. רבים מאיתנו דואגים מאיכות האוויר ומהסכנה מהפצת חיידקים, ושימוש בנורה זו יכול להפחית משמעותית את הסיכון. בנוסף, במידה ואתם מחפשים פתרון יעיל לשמירה על ניקיון המזגן מבפנים, אשר יבטיח כי המזגן יפעל כראוי לאורך זמן ללא תקלות, נורת UV  יכולה לספק לכם זאת.

מזגן

אולי יעניין אותך גם

פולוסה