חיפוש
חיפוש

אילו נזקים נגרמים מחולדות?

נהוג לחשוב שחולדות גורמות לתחושת אי נוחות בלבד, בגלל המראה המבעית שלהן. מקרי נשיכה שאירעו לאחרונה גרמו לנו להבין שהן עשויות לגרום לנזקים חמורים. יצאנו לקרוא על הנושא וחזרנו עם אינפורמציה שאתם צריכים להכיר מקרוב. הישארו כאן ותגלו את כל המידע שיאפשר לכם להישמר מפני החיה הקטנה והמבעיתה.

 

העברת מחלות

העברה של מחלות היא הנזק המשמעותי ביותר שעשוי לבוא לידי ביטוי לאחר נשיכה של חולדה, מגע עם הצואה או השתן שלה. חשוב להכיר בעובדה זו, מכיוון שהחולדה עשויה להעביר מחלות קשות מאוד שעשויות לגרום לפגיעות חמורות בקרב מי שיש להם מערכת חיסונית פגיעה, למשל, אנשים בגיל השלישי, תינוקות ופעוטות. רגע לפני שנציג את הנזק הבא, נציין בפניכם דוגמאות למחלות נפוצות שחולדות עשויות להעביר לבני האדם:

  • עכברת: עשויה לגרום לכאבי בטן, הקאות, דלקות עיניים ולעיתים אף לדלקת קרום המוח
  • סלמונלה: עלולה להוביל לדלקת מעיים חמורה ודלקת עצם מוגלתית
  • האנטה: עשויה לגרום לחום גבוה, כאבי שרירים, קוצר נשימה ובמקרים חמורים, החולים בה עשויים להגיע למצב של אי ספיקת לב

מי שגילו חולדה בביתם והרגישו את אחד  או יותר מהתסמינים שהוצגו לעיל, צריכים לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי.

 

כרסום כבלי חשמל

חולדות, כידוע, מכרסמות כל דבר שנקרה בדרכן. מנת המשכל הנמוכה שלהן לא מאפשרת להן להבדיל בין שקית של במבה לבין כבלי חשמל. זו הסיבה שהן עשויות לכרסם לעיתים את כלבי החשמל הביתיים. מדובר בנזק שעשוי להיות מינורי במצבים מסוימים ולעיתים הוא עשוי לפגוע באורח קשה ולהביא להתחשמלות של מי מבני הבית. נדגיש שניתן להימנע מנזק זה בקלות, תוך יצירת קשר עם פרפקט הדברות הדברת מכרסמים שיבצעו הדברה מקצועית וירחיקו את החולדות לתקופה ממושכת.

 

כרסום גינת ירק

מי מכם שגרים בבתים פרטיים עם גינה, עשויים להחזיק בגינת ירק ולגלות שזו לא גדלה בהתאם לציפיות. במקרים מסוימים, העיכוב בגדילה של הירקות עשוי לבוא לידי ביטוי בעקבות השקיה לקויה. בעוד במקרים אחרים, העיכוב עשוי להתרחש בעקבות ביקור של חולדה רעבה. נוסיף שלעיתים החולדה עשויה גם לכרסם את צינורות המים ולהביא לפגיעה במערכת ההשקיה שבגינה.

 

חשיבות הפנייה למדביר

בשלב זה אתם מכירים ב – 3 הנזקים הבולטים ביותר שעשויים להתרחש בעקבות נוכחות של חולדה בקרבת מקום. סביר להניח שאתם מבינים שמדובר בנזקים חמורים שעלולים לפגוע לא רק ברכוש שלכם, אלא גם בגוף ובנפש. לכן, נמליץ לכם לפנות למדביר מוסמך בהקדם האפשרי. שכן, זה ירחיק את החולדות מהאזור ויאפשר לכם לחזור לשגרה מבורכת ונטולת כרסומים.

 

השורה התחתונה

חולדות עשויות לגרום לנזקים משמעותיים לבני אדם ולחפצים דוממים. מי שסבורים שיש בביתם חולדה, צריכים לפנות למדביר מקצועי בהקדם האפשרי. שכן, כך ניתן יהיה לעצור את מסע הכרסומים שעשוי להיות מסכן חיים עבור דיירי הבית.

הדברה

אולי יעניין אותך גם

חולדות
הדברה
אילו נזקים נגרמים מחולדות?

אל תתבלבלו, מכרסמים כמו אוגרים או שרקנים יכולים להיות חיות מחמד מתוקות להפליא, אבל קרובי משפחתם ה"פראיים" יותר, כמו חולדות ועכברים, הם מזיקים מסוכנים שיכולים

קרא עוד »
הדברה
הדברה
אילו סוגי הדברות קיימים?

ריסוס ובקרה הם שיטות חיוניות בחקלאות, גננות וייעור. הם כרוכים בשימוש בשיטות שונות לניהול מזיקים, מחלות ועשבים השוטים שיכולים להפחית באופן משמעותי את תפוקת היבול

קרא עוד »
נעלה על ענף
הדברה
3 שיטות להדברת נמלת האש

נמלת האש היא אחד המזיקים הפחות נעימים שמוכרים לנו וקשה מאד להדביר אותה לאורך זמן. היא שונה מהנמלים הרגילות והמוכרות והיא לא מושפעת מחומרי ההדברה

קרא עוד »
פיזור עשן
הדברה
צעדים חשובים בהדברה לטרמיטים

טרמיטים נחשבים לסוג המכרסם המזיק ביותר אשר משאיר נזק חמור מאוד ברהיטים ומבנים ויוצרים נזקים גדולים שדורשים המון זמן וכסף לתקן. לכן, ברגע שמבחינים בהופעתם

קרא עוד »
פולוסה