אימון תעסוקתי בשיטת מיכל גרינברג פלנבוים

עם השנים אנשים מתקשים יותר ויותר לבחור מקצוע לחיים.

מצד אחד, קיים מבחר רחב של מקצועות – דבר העלול להיות מבלבל.

מצד שני, כולם רוצים לחיות חיי רווחה – דבר העלול לגרום בחירת מקצוע שאינה נכונה.

כיצד ניתן לדעת מהו תפקיד חייך?

 

מהו אימון אישי?

האימון האישי, או בשמו הלועזי – קואצ'ינג, הוא תהליך המכוון את האדם לבחירת מטרות ולהשגתן, תוך התגברות על מכשולים אפשריים בדרך. התהליך כולו דורש שמירה על רמה גבוהה של מוטיבציה, ולכן מונחה על ידי מאמן אישי, המלווה את המתאמן. מטרתו העיקרית של התהליך היא לעזור לאדם שעובר את התהליך לרכוש כלים וביטחון עצמי, על מנת שיוכל להמשיך ולהשיג מטרות בחיים. האימון האישי מבוסס על שיח אקטיבי בין המאמן למתאמן, בו לומד המתאמן לפתח מודעות לסכמות ולחסמים שמנהלים את חייו, וכיצד להחליפן בסכמות נכונות ומעצימות.

 

ייעוץ תעסוקתי

ישנם אנשים המתקשים בבחירת התחום בו הם מעוניינים לעסוק. לעיתים הדבר מתבטא בקושי בבחירת חוג לימודים, ולעיתים בבחירת העבודה המתאימה גם לאחר שיש ברשותם תואר או תעודה. ניתן לראות גם בגילאים מאוחרים יותר אנשים שכבר משולבים בעולם התעסוקה ומעוניינים להחליף את התחום בו הם עובדים, על אף הניסיון רב השנים. בייעוץ תעסוקתי, מתשאל היועץ את הפונה בנוגע לתחומי העניין, הרצונות והדרישות שלו מעולם התעסוקה. בנוסף, מאבחן היועץ את החוזקות והיכולות של הפונה. בעזרת המסקנות המשותפות העולות תוך כדי הייעוץ התעסוקתי, דורש העבודה מסוגל להתמקד במקצועות המותאמים לו ובכך מגדיל את סיכויי ההצלחה שלו.

 

השילוב המנצח – אימון תעסוקתי

בשיטתה של מיכל גרינברג פלנבוים, משולבים עקרונות האימון האישי והייעוץ התעסוקתי יחד. לעיתים הקושי במציאת כיוון לתחום עבודה נוצר בעקבות חוסר ביטחון עצמי, או אתגרים שאין אנו רואים את עצמנו עומדים בהם. בשיטת האימון התעסוקתי, משולבים כלים פרקטיים בדומה לאימון האישי, המסייעים לתהליך. במהלך האימונים, צפים הרצונות, החוזקות, והערכים הקשורים לעולם התעסוקה. בעזרת המאמן, בוחן המתאמן את המידע תוך מודעות מלאה וכך לומד לחזק את תחושת המסוגלת העצמית, ולהסיר את המגבלות שמנעו ממנו עד כה לצעוד במסלול ההגשמה העצמית.

 

ארגז כלים לדרך

בין אם אתם בתחילת דרכם, ובין אם ברשותכם כבר ניסיון עתיר שנים – אם אינכם מסוגלים להחליט מהו הצעד הבא שלכם בתחום התעסוקה, או שאינכם מרוצים כלל מהמקום בו אתם נמצאים, אימון תעסוקתי יעזור לכם. אין סיבה להישאר בתחושת הבלבול וחוסר הסיפוק מהעבודה הנוכחית שלכם. באימון התעסוקתי תלמדו על עצמכם מהם העקרונות החשובים לכם, מהם היכולות הייחודים שלכם, ולאיזה תחום אתם מתאימים ונמשכים. הרווח הנוסף אותו אתם מקבלים משיטה זו, הוא ביסוס הביטחון העצמי, תלמדו להכיר את עצמכם ואת היכולות שלכם ותרגישו שסוף סוף אתם מסוגלים לבחור נכון.

אימון תעסוקתי

 

אולי יעניין אותך גם