חיפוש
חיפוש

אינטראלאסיק

רבים ממרכיבי המשקפיים חולמים להתעורר יום אחד, לפקוח את העיניים ולראות את העולם בבירור – לא להצטרך לגשש כעיוורים אחר המשקפיים ולא להרכיב עדשות מגע. ניתוחים לתיקון ראייה החלו להיות נפוצים בעולם בשנות ה-90 אבל עולמות הרפואה והטכנולוגיה הרפואית לא קפאו בזמן וישנם חידושים בתחום כמו אינטראלאסיק – ניתוח מתקדם לתיקון הראייה.

 

תיקון הראייה

חוש הראייה היה החוש המוביל אצל בני אדם כמעט מאז ומעולם וכאשר התמודדו עם פגמים בראייה, היה חיפוש מתמשך אחר פתרונות. הפתרונות הראשוניים היו חיצוניים לחלוטין לאדם כמו משקפות או זכוכיות מגדלת. בשלב הבא הפתרונות התקרבו אל העיניים בעזרת משקף או משקפי מצבט ומצאו מקום נוח על האף ומעבר לאוזניים במבנה המודרני של המשקפיים. בשלב הבא הגיעו עדשות המגע בפתרו את בעיית הראייה על ידי עדשה שממוקמת על עדשת העין. הפתרון המתקדם והחדשני ביותר הוא ניתוח לתיקון ראיה.

אינטראלאסיק

ניתוח לתיקון הראייה

ניתוחים לתיקון הראייה התבצעו במהלך מאה השנים האחרונות בדרכים ניסיוניות ולא בטיחותיות אבל כאשר מנתח עיניים מפורסם מרוסיה גילה שחל שיפור בראייה של מטופל שסבל משריטה בקרנית כתוצאה מפציעה ובמהלך המאה ה-20 התקדמה הטכנולוגיה הרפואית וניתוחים לתיקון הראייה החלו להתבצע על ידי שיוף בלייזר של הקרנית ואת השיטה הזו, שנודעה ככואבת וקשה להחלמה. הניתוח המתקדם יותר כלל ביצוע חתך בקרנית וביצוע מניפולציות על צורת הקרנית, בעזרת קרני לייזר. והניתוח המתקדם ביותר הוא ניתוח אינטראלאסיק.

 

ניתוח אינטראלאסיק

ניתוח אינטראלאסיק הוא ניתוח מתקדם לתיקון ראייה שבמהלכו משתמשים בשני סוגים של קרני לייזר, האחד כדי לייצר פתח בעדשת העין והשני כדי לשנות את צורתה של הקרנית. ניתוח אינטראלאסיק נחשב לבטוח ומדויק יותר מאשר ניתוחים אחרים לתיקון הראייה משום שגם יצירת הפתח בעדשה מתבצע על ידי קרן לייזר בשליטה של תוכנת מחשב מתקדמת. בניתוח כזה המניפולציה בלייזר על הקרנית היא שיוף עמוק, אשר בו בניגוד לשיוף שטחי בדרך כלל אין כאבים לאחר הניתוח ואם ישנם, הם נמשכים רק שעות ספורות וההשפעה של הניתוח על הראייה היא כמעט מיידית.

אינטראלאסיק

חשוב לדעת!

אם אתם מעוניינים לעבור ניתוח לתיקון ראייה חשוב להתחיל את התהליך אצל רופא עיניים מומחה שייקבע האם מבנה העין שלכם מתאים לניתוח ואם כן, לאיזה סוג של ניתוח. ניתוחים מתקדמים כמו ניתוח אינטראלאסיק מתאימים לקהל יעד גדול יותר מאשר ניתוחים אחרים משום שהם מוגבלים פחות בעובי הקרנית של המטופל, משום שהשיוף בלייזר מאפשר עבודה בסדרי גודל של מילימטרים ובדיוק מושלם. חשוב לזכור גם שבכל אחד מסוגי הניתוחים מתרחשת תקופת החלמה של מספר חודשים אחרי הניתוח ורק בסיום ההחלמה, הראייה מגיעה לשיא התפקוד.

 

לסיכום

ניתוח אינטראלאסיק לתיקון הראייה הוא אחד הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום, הוא מאפשר כמעט לכל מטופל לקוי ראייה לעבור ניתוח, לשפר את יכולת הראייה ולהיפרד לשלום מהמשקפיים.

אינטראלאסיק

אולי יעניין אותך גם

עֵסֶק
כללי
יש לך עסק? כך תייעל אותו

מאחורי כל עסק מצליח עומד מנהל שבוחן בתדירות גבוהה את דרכי ההתייעלות האפשריות שיובילו לשיפור ההתנהלות היום יומית. מדריך זה עולה לרשת, כדי לסייע בהליך

קרא עוד »
פולוסה