חיפוש
חיפוש

בית חם

סוף חודש יוני ובחוץ הגשם ממש לא מטפטף ולכן, זה הזמן להכין את עצמנו ואת ביתנו לחורף הבא.

גם האנשים שמעדיפים קיץ נהנים לדמיין כיצד הם יושבים בביתם, בחוץ הגשם יורד, הרוחות מנשבות בחוזקה, אולם בתוך הבית, חם ונעים.

אז מהי הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית בחורף מבלי להיחנק, לא בנשימה ולא בחשבון הבנק ?

 

מחנק מרכזי

מזגנים הינם מכשירים בעלי כוח רב, מי מאתנו היה יכול לתאר לעצמו קיץ ישראלי ללא מזגן בבית, פשוט

בלתי אפשרי. אך כיצד מתפקד המזגן כשמגיע החורף ואנו פתאום משנים לו את אופיו המקורי והמקרר, והופכים אותו למחמם הביתי, בתקווה שיקנה לנו את הטמפרטורה והאווירה הרצויות לנו בימי החורף הקרים.

התשובה לשאלה נמצאת בשתי מילים מאוד ברורות – מחנק מרכזי. מזגנים מחממים היטב אולם, המזגן מייצר אוויר חם מאוד המתפזר בחדר באופן לא שווה, דבר המייצר מצד אחד טמפרטורה נעימה בסך הכל, אך מצד שני, בשל זריקת האוויר המסיבית, תחושת מחנק מעיקה ולא נעימה ולכן מזגנים בחורף זה לא ממש להיט.

 

מפזר אוויר ואשליות

אופציה נוספת לחימום היא מפזרי החימום הקטנים והאישיים יש לומר, או גרסתם החדשה יחסית של מפזרי חום עומדים ודי גדולים. בשני המקרים החימום הוא לא יותר מאשליה. על מנת להתחמם ממפזר חום קטן יש לשבת צמוד אליו וזה לא תמיד נוח ומתאים. לעומתו, מפזר החום הגדול הוא לא יותר מאשליה מתנפצת של חימום והוא איננו מתאים באמת לחללים גדולים. צורתו אמנם נותנת תחושה של מזגן נייד אולם, יעילות המוצר מוטלת לדעתי בספק והחימום שהוא מייצר מיועד רק למי שמוכן להיות קרוב אליו.

 

רדיאטור הוא לא גלדיאטור

מכשיר חימום נוסף הוא הרדיאטור. הרדיאטור מחמם בצורה מאוד נעימה אבל יש לו חסרונות משמעותיים.

החיסרון הראשון, שהוא מותאם בדרך כלל לחימום חדרים קטנים ולא לחללים גדולים ואז, כדי לחמם חדר גדול נדרשים בדרך כלל שני מכשירים ולכאן נכנסות שתי מילים נוספות – צריכת חשמל.

רדיאטור הוא מכשיר חימום הצורך חשמל רב ומייצר חשבון חשמל מנופח, שמצנן מבפנים את תחושת החימום.

נוסיף לכך את העובדה, שלכל חדר בבית יידרש רדיאטור נפרד ונגיע לעלויות חשמל לא פשוטות.

 

ללכת יחפים

מי לא זוכר כיצד הורינו היו כועסים כשהלכנו יחפים בבית במהלך חודשי החורף. כשאני הייתי ילד הרצפה הייתה קרה ומאוד לא מחבקת בימי החורף הקרים. היום הרצפה היא פתרון החימום היעיל ביותר לבית ולא משנה אם היא עשויה עץ, קרמיקה או שיש. חימום רצפתי חשמלי או חשמלי על בסיס מים, הוא הנעים, היעיל והחסכוני ביותר שקיים.

 

חימום רצפה חשמלי

חימום רצפה חשמלי הוא חימום נעים ואפקטיבי ומבוסס על גופי חימום המפוזרים מתחת למרצפות הבית. חימום זה כולל בקרת אקלים המונעת חימום יתר, בזבוז אנרגיה והוצאות כספיות מרובות על חשבון החשמל חודשי. כמו כן, מערכת חימום זו דואגת לחימום אחיד ויציב בכל הבית ומעבירה אותנו ההורים למצב שכיבה על הרצפה יחד עם ילדנו, מבלי לדאוג לבריאותם.

 

חימום רצפה על בסיס מים

חימום רצפה על בסיס מים אינו דומה לקפה על בסיס חלב, למרות שבחורף גם הקפה הרותח מרגיש טעים ונעים יותר. מדובר בחימום המבוסס על צינורות המוליכים מים חמים כל הזמן, במעגל סגור מתחת למרצפות. תרמוסטט מרכזי מווסת את הטמפרטורה של המים וכך נוצר גם במקרה זה, חימום אחיד ויציב בכל הבית לאורך כל שעות היממה.

 

חשמל או מים

בשני סוגי חימום הרצפה מדובר בהשגת חימום נעים, אחיד, יציב וחסכוני. ובכל זאת לחימום רצפה על בסיס מים יש יתרון והוא נמצא בעלות התחזוקה השוטפת. בעוד שהחימום הרצפתי החשמלי מעלה בכל זאת את עלות חשבון החשמל החודשי בימי החורף, החימום הרצפתי המבוסס על מים, צורך פחות חשמל ולכן חסכוני יותר. חשוב לדעת – עלות ההתקנה של מערכת חימום רצפתית חשמלית עולה כמחצית העלות של מערכת חימום רצפתית המבוססת מים. אולם, אלמנט כספי זה מתקזז כבר בשנים הראשונות, היות שעלויות התחזוקה השוטפות של מערכת החימום מבוססת המים הינה כרבע מהעלות של המערכת החשמלית.

החברה המובילה בתחום החימום הרצפתי היא חברת טרמודול האיטלקית, https://thermodul.pomo.co.il שבסיסה בהרי האלפים ושם, היא חוקרת ומודדת בתנאי הקור של האלפים, את מערכות החימום מתוצרתה. טרמודול – ישראל, הפועלת בתחום זה מעל 20 שנה, היא חברה מקצועית ואמינה ויש לה שני סניפים הנותנים שירות מכירה ותיקונים בארץ. ממליץ לכם בחום להתייעץ עם נציגיה.

 

 

אולי יעניין אותך גם

איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
עיצוב הבית
לבית ולגינה
5 מוצרים לעיצוב חלל הבית

אתם לא צריכים להיות מומחים בעיצוב פנים, כדי לעצב את הבית שלכם באופן מושלם. כל שעליכם לעשות זה להכיר במוצרי עיצוב בסיסיים שיהפכו את החלל

קרא עוד »
5 טיפים לעיצוב הבית
לבית ולגינה
5 טיפים לעיצוב הבית

יש סוגים שונים של אנשים בעולם, וביניהם אנשים בעלי טעם וחוש עיצובי, ועומת זשאת כאלה שחוש העיצוב שלהם, איך נאמר, לוקה בחסר. עבור הסוג הראשון

קרא עוד »
פולוסה