חיפוש
חיפוש

גליליות קנאביס – מה זה ומי צריך את זה?

קנאביס רפואי הוא צמח מרגיע ויעיל למחלות שונות, המגיע במגוון צורות כמו שמן, עשבי עישון, אידוי, בליעה וגליליות.

המאמר יפרט מהן גליליות הקנאביס ומי זקוק להן.

 

מהן גליליות של קנאביס?

גליליות קנאביס דומות לסיגריות מוכנות שבתוכן יש תפרחת של קנאביס רפואי מבלי צורך לגלגל בנייר טבק והן מיועדות לעישון. בצורה פשוטה ונוחה הרשאים להשתמש בקנאביס רפואי יכולים לצרוך אותן על פי המינון בו רשום הסם. הגליליות מגיעות באריזות סגורות על פי התקן הדרוש ומסייעות לחולים להתגבר על כאבים ותופעות כמו חוסר תיאבון, חוסר שינה וכיוצא בזה ולהישאר רגועים. חולים רבים שואפים את הקנאביס בג'וינטים כדי שהשפעת הסם תהיה מהירה בעת כאב מתפרץ ולכן הגליליות יעילות להם ולא מחייבות אותם לחכות עד שיכינו את הג'וינט או יבלעו את השמן.

 

מי צריך גליליות של קנאביס?

על פי משרד הבריאות ישנן מחלות ומקרים של חולים המאושר להם שימוש בקנאביס. למשל, אנשים עם פוסט טראומה, חולים סופניים, חולי טרשת נפוצה, פרקינסון, איידס, קרוהן, טורט ועוד. כאשר יש לחולה אפילפסיה לדוגמה התקף או לחולה סרטן כאבים כתוצאה מהכימותרפיה הם יכולים לעשן גלילית ולהירגע באופן מיידי מההתקף. גם חולי פרקינסון שיש להם בעיות מוטוריות וחולשה אינם צריכים להתעסק עם המיומנות שנדרשת בגלגול הג'וינט. רוב המטופלים מעדיפים לעשן את התפרחת מאשר למרוח, לבלוע או לאייד אותה וההתעסקות עם הגריסה, הגלגול והכנת הסיגריה מעכבת אותם במהלך ההתקף המלווה בכאבים. לפיכך, נוח להם יותר להשתמש בגלילית המוכנה ולעשן.

 

האם בטוח להשתמש בגלילית מוכנה מראש?

הגלילית היא מוצר מוכר שבעבר המטופלים נמנעו ממנה מכיוון שלא ידעו אלו חומרים מוכנסים אליה. כיום, לאחר הרפורמה בשימוש בקנאביס ניתן לרכוש את הגלילית בבתי המרקחת על פי מרשם רפואי. הגלילית איכותית ומחליפה באופן אופטימלי את התפרחות הנמכרות בשקיות. בעבר הגלילית הכילה עלים וענפים שהיו בהם מעט חומרים פעילים שגרמו לכך שהבערה תהיה לא אחידה וכתוצאה מכך לא היה נוח להשתמש בה. כיום גורסים היטב את החומר בצורה מרוכזת וממלאים את הגלילית מהתפרחת עצמה המכילה את החומרים הנרקוטיים הדרושים לצורך רפואי. חומרים כמו קנבינואידים, טרפנים ופלבנואידים הם תערובת אחידה הנגרסת ביחד במינונים שונים לגליליות המוכנות.

 

האם החומר שומר על טריותו בגליליות?

על אף שתפרחת הקנאביס נגרסת כאשר העלים יבשים יש צורך לשמור על טריותם כדי שאפקט החומרים הפעילים בהם לא יתנדף. לפיכך, את הגליליות אורזים בליסטר אטום השומר על הטריות. זוהי אריזה הנפתחת בהדרגה ומותירה את הגליליות טריות עד שהן נחשפות לאוויר. ישנן חברות המעשירות את הקנאביס בטרפנים ובאמצעות טכנולוגיה שפיתחו מגיעים למינונים מדויקים ולכן הגליליות יעילות יותר בטיפול של מחלות ספציפיות. לסיכום, גליליות יכולות לסייע למטופלים רבים המורשים להשתמש בהן.

 

שני פרחים

אולי יעניין אותך גם

הִתמַכְּרוּת
למבוגרים
5 טיפים שיעזרו לך להיגמל

התמכרות היא אחד הדברים שיכולים לפגוע בצורה הקשה ביותר בקיום האנושי. אדם מכור הוא אדם שמתקשה לנהל שגרת חיים טובה, ואורח חייו מנוהל בצורה כמעט

קרא עוד »
אילו השפעות יש לקנאביס
למבוגרים
אילו השפעות יש לקנאביס?

צמח הקנאביס, הידוע בכינויו מריחואנה,  מאז ומעולם היה נושא לוויכוח בתרבויות שונות. בתחומי בריאות שונים, ניסויים ומחקרים אינטנסיביים בשל השפעותיו המורכבות על גוף האדם והנפש,

קרא עוד »
פולוסה