קעקועים בחיפה

אנשים רבים רועדים מהמחשבה לעשות קעקוע, בעיקר משום שהם בטוחים שמדובר בתהליך כואב מאוד. אז האם זה באמת כואב?

 

מה משפיע על רמות הכאב?

חשוב לדעת בהקשר לקעקועים כי כאב הוא דבר אינדיבידואלי ולכן כל אחד מקבל זאת אחרת. יכולים להיות שני אנשים אשר מבצעים את אותו קעקוע באותו אזור בגוף, אך הם יחוו את הכאב בצורה שונה. ישנם אנשים אשר יכולים לנוח בזמן הקעקוע ויש כאלה שרגישים מאוד והכאב הופך לבלתי נסבל. חשוב לציין בנקודה זו כי ההמלצה הגורפת היא לא להפסיק את הקעקוע באמצע, זאת מאחר והאזור מגורה וחזרה שוב של המחט יכולה לכאוב כפליים במידה ולוקחים הפסקה. לכן, באופן כללי ניתן לומר כי הכאב מושפע בעיקר מכמות השומן בגוף, איברים "שמנים" יהיה הרבה פחות כואב לעשות מאחר והשומן סופג חלק מהכאב. בנוסף עובי העור הוא פרמטר חשוב ביותר לאור העובדה כי עור דקיק כמו זה אשר נמצא בקרסול או בצוואר הוא רגיש בצורה בלתי רגילה ולכן הכאב הוא יחסית מוגבר. בנוסף, ככל שהקעקוע יותר קרוב לעצם כך הכאב יהיה משמעותי יותר – זאת לאור החדירה של הדיו באמצעות מחט דקיקה. בנוסף בחירה של גודל הקעקוע גם היא משפיעה על עוצמת הכאב, מאחר ובזמן ביצוע הקעקוע מופרשים לרוב אנדורפינים אשר מגבירים את האדרנלין בגוף, אך השפעתם לא אורכת זמן רב ולכן קעקועים מורכבים אשר לוקחים זמן רב יותר משפיעים גם הם על רמת הכאב

קעקוע 

האזורים הכואבים ביותר לעשיית קעקוע

ניתן לומר כי ישנם אזורים בגוף אשר נחשבים לכואבים יותר וכואבים פחות. אזורים כמו הכתף, עורף, יד או רגל נחשבים להרבה פחות כואבים ואף קלים יותר לביצוע של המקעקע. אזורי המתיחה בגוף כמו גב תחתון, כף הרגל, בטן כמו גם צוואר וראש נחשבים לכואבים במיוחד, אבל הכאב הגדול ביותר הוא באזור הצלעות. הצלעות נחשבות למקום הכואב ביותר, מאחר ומדובר באזור רגיש מאוד בו העור דק מאוד. לכן, ההמלצה היא שרק אנשים שיש להם סיבולת גבוהה של כאב יבצעו את הקעקוע באזור הזה. לכן, כאשר בוחרים במקעקע מקצועי אשר יודע לבצע את העבודה תוך זמן סביר ובסביבת עבודה נקייה, יעניקו לכם תחושה של רוגע וביטחון ולכך ישנה השפעה רבה על סף הכאב. ניתן להפחית מעוצמת הכאב באמצעות שימוש באוזניות ומוזיקה, מאחר ורבים מדווחים על כאב רב יותר כתוצאה משמיעה של המכונה אשר עובדת.

 Oops קעקועים הינו מכון מוביל בארץ בתחום הקעקועים אשר יאפשר לכם לקבל חוויה יוצאת דופן אשר כוללת צוות מקעקעים מהטובים ביותר בישראל אשר משרים אווירה נעימה ומקצועית, דבר אשר יש לו אפקט רב כך שתהיו רגועים יותר ובכך הכאב הצפוי לכם ייפחת באופן משמעותי.

אולי יעניין אותך גם