חיפוש
חיפוש

הלוואה לעסקים – האם שווה לכם לעשות זאת

יש לכם עסק חדש או ותיק, ואתם רוצים לשפר את תזרים המזומנים שלו.

לצורך כך אתם מעוניינים לקחת הלוואה.

חשוב שתדעו שבניגוד להלוואה לרכישת דירה למשל, שבמידת הצורך אפשר למכור אותה כדי להחזיר את הכסף, הלוואות שמיועדות לעסקים אינן ניתנות להחזרה כיוון שהן משמשות

לרכישות לעסק וכדומה.

אספנו לכם מספר סיבות מתי כדאי לקחת הלוואה לעסק ומתי לא.

 

הלוואה לעסק חדש

אתם בהתרגשות רבה לקראת פתיחת העסק החדש שלכם, וניגשים לבנק לקבל הלוואה. חשוב שתיקחו הלוואה רק אם יש לכם הון עצמי ששווה לרבע מהסכום הכולל הדרוש לפתיחת העסק (כ-25%). זאת כיוון שבמידה והעסק לא יצליח, אתם עלולים לשקוע בחובות שכוללים ריביות והצמדות.

לא קיבלתם הלוואה מהבנק? אל תחששו, גשו לבית השקעות בערבות המדינה, כדוגמת ביזלנד הלוואות לעסקים ותיהנו מהלוואה בתנאים נוחים אפילו במידה והעסק שלכם מוגדר 'סיכון גבוה'.

 

העסק ותיק ועובד בצורה טובה

כאשר העסק עובד בצורה מבוססת לאורך זמן מה, ומכניס סכום נאה, ואתם מעוניינים להרחיב את ענפי העסק, לחדור לקהלים נוספים, להוציא גרסאות ומוצרים חדשים, אין סיבה שלא לקחת הלוואה. במצב כזה אפילו מומלץ לעשות כן, כיוון שייתכן ותקבלו הלוואה בתנאים נוחים במיוחד, כיוון שהבנקים יראו בעסק שלכם 'סיכון נמוך', ויסכימו לממן לכם את ההתחדשות שאתם כל כך מחכים לה.

 

אתם מצפים לעסקאות רבות בעתיד

עסקים רבים, כדוגמת מסעדות, נהנות מתקופות בשנה בהן מספר הלקוחות עולה משמעותית. חגים, פסטיבלים שונים, ראש השנה האזרחית ועוד. לכן השקעה בהגדלת נפח המסעדה, שיפור העיצוב, השקעה בתפריט חדש, השקעה במיתוג ושיווק, עשויים להביא את העסק שלכם למצב שבו בתקופה החזקה העסק יתפקד בצורה טובה הרבה יותר ויכניס יותר הון. לכן גם במצבים כאלה אל תחששו לקחת הלוואה.

 

פרויקטים ארוכי טווח

אצל בעלי עסקים רבים התשלום לעסק מגיע בסוף הפרויקט. קבלנים למשל, מקבלים את הסכום העיקרי בסוף העבודה, אבל במהלכה צריכים לשלם לבעלי המקצועות השונים, אדריכלים, ספקים, קבלני משנה, עובדים ופועלים. לכן, על מנת לא להיכנס לחובות, מומלץ לקחת הלוואה שתחזיק לכם את הראש מעל המים, ותאפשר לכם הרבה אוויר לנשימה בתקופות האלה.

 

מתי לא לקחת הלוואה

יש סיבות רבות מתי לא כדאי לקחת הלוואה:

  • הלוואה על מנת לשלם הלוואה שלקחתם בעבר
  • הלוואה בריבית גבוהה מהמקובל
  • הלוואה שמטרתה כיסוי תזרים מזומנים נמוך

זוהי רק רשימה קצרה מאוד של מקרים בהם לא כדאי לקחת הלוואה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם יועץ השקעות על מנת להבין טוב יותר איפה העסק עומד ומה המטרות שלכם לעתיד.

 

לסיכום

הלוואה היא לא משהו שצריך לפחד ממנו. בנקים בדרך כלל מאמינים באנשים שבטוחים בעצמם שהם מסוגלים להביא את העסק לפריחה, שגשוג, וצמיחה. אז צאו לדרך, תפתחו ותרחיבו את העסק שלכם.

שעון ומטבעות

 

אולי יעניין אותך גם

דולרים
פיננסים
התנהלות פיננסית בגיל השלישי

לא קל להתנהל נכון פיננסית בגיל המבוגר. כאשר אנחנו מתבגרים אנחנו מוצאים את עצמנו זקוקים לכנסה גבוהה יותר למרות שגובה ההכנסה הצטמצם. לא מעט מבוגרים

קרא עוד »
פולוסה