השתלת שיניים לגיל השלישי – מידע חשוב

גם בגיל השלישי רוצים לשמור על אסתטיקה ולא להסתובב מחוסרי שיניים.

הדילמה היחידה של אנשים בגיל זה היא האם כדאי השתלת שיניים או שיניים תותבות.

זוהי החלטה שיש לעשות לאחר בדיקה מעמיקה.

קבלו מידע חשוב על השתלות שיניים לגיל השלישי.

 

הדילמה של הגיל השלישי

מה לבחור שיניים תותבות או השתלה דנטלית? זוהי שאלה שצריך לבחון הן מבחינת עלויות והן מבחינה איכותית. ישנם מבוגרים שנלחצים מהשתלת שיניים מכיוון שעצם פעולת קדיחת הבורג למקום חסר השן מרתיע אותם. כיום, ענף השתלות השיניים הוא נוח, מהיר ומקל על המבוגרים יותר מאשר לתחזק שיניים תותבות שיש לשלוף ולהרכיב, לנקות באופן יסודי על מנת לשמור על היגיינת הפה והלסת, ועם זאת ישנם כאלו שהשיניים התותבות יעילות להם ועדיפות.

 

היתרונות של השתלת שיניים

בניגוד לשיניים תותבות, שתלים דנטליים הם קבועים ומספקים תחושה של שיניים אמיתיות וטבעיות. השתלים משתלבים בלסת בצורה אופטימלית ואסתטית וניתן לשתול אותם בכל הפה על מנת שהחיוך ייראה יפה יותר, שיהיה נוח לאכול איתם ולצחצח אותם. ביחד אם זאת זוהי פעולה כירורגית הדורשת הכנה הכרוכה לעיתים בהרמת סינוסים או בעיות בריאותיות כמו סוכרת או מחלות כרוניות אחרות המונעות את התהליך. במקרים כאלו עדיף להיעזר בשיניים תותבות שלעיתים אף יהיו זולות יותר משתלים דנטליים. ועל אף זאת בגיל השלישי מעדיפים להשתיל שיניים גם אם העצמות בפה חלשות בתנאי שעומדים בתנאים להשתלה.

 

מה חשוב לדעת שעוברים השתלת שיניים בגיל השלישי?

בין אם עושים השתלות שיניים בירושלים ובין אם באזורים אחרים בארץ, חשוב לבחור במקום מומלץ ואיכותי כמו דוקטור שיניים על מנת שהשתלים יקלטו בצורה טובה והעבודה תהיה מקצועית. שתלים דנטליים יכולים להחזיק יותר מ-25 שנים וניתן כיום גם לחבר אותם לתותבות נשלפות. ההצלחה של השתלים תלויה בכמות העצם שיש בפה, מיקום השתלים, שמירה על היגיינת הפה ומחלות מאוזנות. למשל, סוכרת מאוזנת תאפשר הצלחה בעת ההשתלה. לעומת זאת, חוסר איזון, לסתות נעולות או שחיקת שיניים תימנע מהשתלים להתמקם על עצמות השיניים. כשאין בעיות מיוחדות השתלים יהיו עדיפים על שיניים תותבות כי הן יכולות לייצר לחץ בפה ולגרום לעיתים לכאבים ולדלקות במיוחד עם היגיינת הפה רופפת. שיניים צריכות לספק תשתית יציבה בפה ואת זה משיגים בצורה אופטימלית באמצעות השתלים.

 

איכות חיים באמצעות השתלת שיניים

אין ספק שהשתלות שיניים הן איכותיות יותר גם אם הן יקרות מהתקנת שיניים תותבות ומספקות איכות חיים ברמה גבוהה יותר. השתלים אינם לוחצים, אינם גורמים לפצעים בחניכיים ומחזיקים לשנים רבות. במידה ולאדם מבוגר חסרות שיניים בלסת התחתונה או העליונה ניתן לשלב בין השתלת שיניים לתותבות כדי לקבל את היציבות הדרושה. לסיכום, השתלים מעניקים אסתטיקה ותוצאות טובות יותר על מנת לנהל אורח חיים תקין בגיל השלישי.

 

טיפול רפואי

אולי יעניין אותך גם

קנאביס רפואי סאטיבה
בריאות
קנאביס רפואי סאטיבה

אחרי לא מעט מהפוכות נפש, בדיקות עם רופאים, המלצות ו-ועדות החולט לתת לכם סוף סוף את רישיון הקנאביס לו חיכיתם. רישיון הקנאביס שלכם כבר ביד

קרא עוד »