חיפוש
חיפוש

התחום האפור – ניסור בטון לעיצוב פנים

אנחנו מכירים את הבטון כחומר גלם מוסתר בדרך כלל אך לא כחומר עיצובי ויפה.

המודרנה הביאה עימה חידושים בכל התחומים, גם בתחום העיצוב.

העיצוב התעשייתי הולך וצובר תאוצה – כיום פופולרי להציב חומרי גלם בפרונט של העיצוב, להשאיר חלקים לא גמורים בכוונה, להשתמש בגוונים על הסקלה בין לבן לשחור ועוד מאפיינים תעשייתיים שמופיעים בבתים רבים.

אם אתם לא מכירים את הטרנד זה עלול הישמע לכם מוזר, אבל הבטון הפך לאהוב מאוד בעיצוב הבית – יש קירות בטון, אביזרים מבטון, מדרגות מבטון ועוד.

אז למה לעשות את זה? איך עושים את זה נכון? כל התשובות בכתבה הבאה.

 

יתרונות בשימוש בבטון לעיצוב

  1. בטון הוא חומר חזק ועמיד באופן מיוחד, לכן הוא נוח לשימוש. כמו כן, הוא עמיד בפני רטיבות – תופעה שמתרחשת בכל בית.
  2. הבטון הוא גמיש מבחינה עיצובית. ניתן לעבד אותו וליצור ממנו צורות שונות. אחת הדרכים לבצע בו שינויים היא לנסר אותו – לפרטים על ניסור בטון.
  3. לבטון יש אמירה ייחודית – הוא מקנה אווירה יוקרתית אך רגועה לבית.
  4. השילוב של חומרים לא תעשייתיים עם בטון יוצר תחושה ייחודית של מרחב גמור אך לא שלם.
  5. הצבע האפור משתלב היטב עם צבעים אחרים והוא מאוד פופולרי כיום.
  6. את הבטון מאוד קל לשנות – לצבוע, לחתוך ועוד. מדובר בבחירה עיצובית שמאפשרת שינוי.
  7. שימוש בבטון מבטא את העלייה בחשיבות של הקיימות בעיני אנשים. במקום להשתמש בחומרים רבים משתמשים בחומר הגלם כדי ליצור מראה אסתטי לבית.

 

איך להשתמש בבטון?

ניתן להשתמש בבטון לפריטים רבים בבית – לרצפה, למדרגות, לעציצים, לקירות וכיוצא בזה. כמו כן, אופן השימוש משתנה – ניתן להחליק אותו וליצור מראה אלגנטי, ניתן לחרוט בו, ניתן ליצור ממנו חפצים, ניתן להשתמש בו בטקסטורה הטבעית שלו ועוד. אחד השימושים הבולטים לבטון היום הוא השארת קיר או עמוד תמך בטקסטורה הטבעית של הבטון, כלומר בלי לבצע בו שום שינוי. הבחירה כיצד להשתמש בו נתונה לכם ולטעמכם האישי.

 

ניסור בטון

ניסור בטון יכול לשמש אתכם למקרים שתצטרכו לחצוב בבטון קיים בצורה מדויקת. חברות של ניסור בטון משתמשות במכשירים מקצועיים לשם כך. לכם אין את המכשירים והיכולת לעשות זאת לכן אתם תצטרכו להשתמש בשירותם של חברות אלה. יש מקרים בהם לנסר בטון בשל מטרה עיצובית כלשהי – לחתוך פריט מבטון, לשבור קיר ועוד.

 

לסיכום – הפנים החדשות של העיצוב

על אף שנהוג לחשוב שבטון הוא קר ומנוכר, העיצוב היום מוכיח שהוא מתאים מאוד ליצירת אווירה ביתי חמה ויוקרתית. בתים רבים בוחרים להשתמש בבטון בצורות שונות ובטקסטורות שונות. שירותי ניסור בטון בדרך כלל ישמשו מבנים שעושים שימוש עיצובי בבטון – ישמשו לשבירת קירות, לחציבה בבטון, לחריטה בבטון ועוד.

 

 

חלל מעוצב מבטון

אולי יעניין אותך גם

פולוסה