חיפוש
חיפוש

התלבטות בריאה

טיול לחו"ל או טיול בארץ? אנחנו בטוחים ששאלה זו העסיקה אותכם הרבה בתקופה האחרונה.

כמובן שכולנו התגעגענו לאותה ההתרגשות שאוחזת בנו ככל שמתקרבים לנתב"ג עם הרכב ומתחילים להתכונן לשאלה האלמותית "ארזתם לבד?", אבל גם עבר הרבה זמן מאז שנסענו לחו"ל, ואיפשהו זה מרגיש לנו מעט מלחיץ ולא פשוט כמו שהיה פעם.

בשביל לחסוך לכם את ההתלבטות המורכבת והמוצדקת, החלטנו להכין לכם כתבת השוואה, שתבדוק את היתרונות מול החסרונות של שתי האופציות – לנסוע לחו"ל או לצאת לחופשה בארץ ותעזור לכם לקבל את ההחלטה לקראת החופשה הבאה שלכם.

 

 טיול בארץ

בזמן שאנחנו אוספים לכם את כל המידע וכל הנתונים שנחוצים, תקפצו שנייה לעמוד הראשי של אתר פשוט ישראל ותקבלו המון השראה מה תוכלו לעשות בטיול הבא שלכם בארץ.

 

עלות הטיול

נכון שנשארים בארץ, נכון שחוסכים בעלויות של כרטיסי טיסה, עלות שיכולה להיות משמעותית מאוד, אבל אל לנו לשכוח שאנחנו חיים במדינה לא זולה בכלל. עלות לילה בבית מלון תהיה לא פחות מ – 300 ₪ ואנחנו ממש לא מדברים על בית מלון בעל כוכבים רבים.

יציאה למסעדה לא הולכת להיות זולה, ארוחה טובה ל – 2 סועדים לא תעלה לכם פחות מ – 300 ₪ וזה גם לא כולל טיפ.

על מנת להגיע למקומות מרוחקים, תצטרכו להשתמש ברכב פרטי ואם אין אחד כזה ברשותכם, תצטרכו לקחת אחד מהשכרת רכבים וגם במקרה הזה לא מדובר בדבר זול בכלל.

 

חוויה

דווקא פה, יש לנו הרבה סיבות לאופטימיות. יש לנו ארץ יפה וזו לא סתם קלישאה. בין הטבע המרהיב של הצפון, דרך האורבניות המטורפת של תל אביב, קדושתה של ירושלים, שמרוממת הכל ואת כולם ועד הנחת של אילת. יש לנו מגוון אופציות לבחור מבניהן.

 

קולינריה

גם בתחום זה, אנחנו נמצאים במקום טוב ממש. יש לנו תרבות אוכל טובה ומגוונת, אנחנו אוהבים לחוות את הטיול שלנו דרך תחום הקולינרי.

מסעדות גורמה שלא נופלות משום מסעדות מישלן בחו"ל, שפים שכבר מזמן הספיקו לפתוח מסעדות בכל העולם וגם אוכל רחוב, שהוא פשוט אך טעים ומשביע במיוחד.

 

טיול עם הילדים

אנחנו מדינה של משפחות מרובות ילדים, לכן כמעט כל בילוי או חוויה פה מותאמים ומתאימים גם למשפחות עם ילדים. כל מסעדה תקבל אותכם בשמחה עם עגלה, ירוצו להביא לכם כיסא ילדים ויתייחסו בהבנה לכך, שהילד שלכם ולא נרגע ובוכה באמצע החדר. בקצרה, בכל מקום הילד שלכם יקבל את מלוא תשומת הלב וכנראה גם איזה צ'ופר קטן על הדרך.

בנוסף, יש בארץ מגוון פעילויות שמתאימות לילדים, כמו ביקורים במוזיאונים שמתאימים את התוכנית שלהם לילדים, אטרקציות ובילויים שכיף לעשות בהרכב משפחתי מלא.

 

שורה תחתונה

למעט זה, שחופשה בארץ, אל תהיה זולה במיוחד ובטוח לא זולה יותר מחופשה בחו"ל, לא חסר פה מה לעשות ולא תמיד חייב לנסוע רחוק בשביל קצת חופש.

 

 טיול לחו"ל

עלות הטיול

כרטיסי טיסה, עם כניסתם של חברות הלואו קוסט, הפכו להיות מאוד נגישים ואין סיבה שלא תוכלו להרשות לעצמכם גיחה קטנה לחו"ל.

בנוסף למגוון בתי המלון בחו"ל, שהמחירים בהם יכולים להיות סבירים מאוד, תמיד תוכלו להשכיר דירה, וזה בתורו, יוזיל את העלויות של הטיול (גם מבחינה האוכל – תוכלו לבשל בדירה).

מסעדות, לעומת זה, הן לא בילוי זול כמעט בשום מקום, אבל לא חייבים ללכת למסעדות מישלן על מנת להכיר את תרבות האוכל של המקום.

 

חוויה

מדינה לא מוכרת, שפה שונה, אנשים שחיים בתרבות אחרת  – כל זה מעצים את חווית הטיל וגורם לנו להתנתק מחיי היומיום שלנו. וזה שווה זהב.

 

תרבות קולינרית

נקניקיות בגרמניה, בירה בצ'כיה, גבינות בצרפת. אולי לא כל מנה תהיה מדהימה, אבל דרכה נגלה המון על אופי של המדינה.

 

טיולים עם ילדים

בחו"ל אין הרבה משפחות מרובות ילדים. קצב הילודה שהוא נמוך יחסית והרצון של אנשים לדחות את ההורות לגילאי 35+, גורמים לזה שלא בכל מקום יהיו ערוכים וסבלניים מספיק להתמודד עם ילדים.

 

שורה תחתונה

ההתנתקות מבעיות היומיום היא לא פחות ממבורכת אבל חו"ל יעבוד לכם יותר כיחידים וכזוג צעיר ולא כמשפחות מרובות ילדים.

כותל

 

אולי יעניין אותך גם

פולוסה