זיהום אחרי הפלה

הפלה "אלוחה"(הפלה מזוהמת) היא הפלה אשר במהלכה מתרחש זיהום ברחם. הפלה אלוחה יכולה להיות בכל סוגי ההפלות – הפלה תרופתית, הפלה כירורגית, הפלה שנעשתה בדרכים לא חוקיות או אפילו בהפלות שלמות או חלקיות. בעבר הפלות "אלוחות" היו גורם המוות הגדול ביותר אצל נשים. ניתן לראות עדיין תמותה במדינות עולם שלישי.

 

גורמים לזיהום ברחם

ישנם מספר גורמים בעת הפלה אלוחה, כשאנו מדברים על הרחם אנו מדברים על חלל מאוד סטרילי, מאידך כאשר אנו מדברים על נרתיק האישה קורה בדיוק ההפך. כאשר חיידקים עוברים דרך נרתיק האישה לחלל הרחם הם עלולים לגרום לזיהום אשר יכול בכל רגע להתפשט קדימה אל עבר שק ההריון, שריר הרחם ושכניהם. זיהום זה יכול ואף גורם לסיכון חיי המטופלת. הפלה אלוחה יכולה להתבצע בגלל מספר סיבות, בין הבולטות ניתן לראות: מחלות אשר עוברות במהלך קיום יחסי מין, ירידת מי שפיר, קריעה של קרומים, התקן רחמי שלא הוצא בעת תחילת ההריון, כימיקלים וגופים זרים אשר יכולים לגרום לסוף ההריון.

תינוק בבטן

 

סיבוכים אפשריים אחרי הפלה

כאשר אישה עוברת הפלה, הגוף עובר טראומה אשר יכולה לגרום למספר סיבוכים אפשריים, ניתן לראות דימומים, זיהומים ופגיעה בדופן הרחם.

דימום – לאחר הפלה, ניתן לראות מקרים רבים בהם קיים דימום אשר נמשך למעלה משבועיים. במקרה כזה עלינו לפנות לרופא באופן בהול על מנת לבדוק מהו מקור הזיהום ולטפל בו.

זיהום – כאשר אנו מדברים על זיהום אחרי הפלה אנו מדברים על חום גוף גבוה מאוד, כאבי בטן וגב תחתונים בלתי נסבלים. בדרך כלל כל סוגי ההפלות מטופלות באמצעות אנטיביוטיקה שמטרתה למנוע זיהום עתידי, אך בהנחה ויופיעו לכן אחד מהתסמינים הבאים – אל תהססו, לכו עכשיו לרופא.

פגיעה בדופן הרחם – בהפלה כירורגית ובהפלה תרופתית מתבצעת פעולה "חודרת" לתוך דופן הרחם, כתוצאה מכך דופן הרחם עלול להיפגע. מדובר במקרה יחסית פשוט. מומלץ לפנות לרופא להמשך טיפול.

 

מה הם הסימפטומים לזיהום אחרי הפלה?

כאשר אנו מדברים על הפלה "אלוחה" אנו בדרך כלל עדים לתלונות של הרגשה רעה בגוף, חום העולה על 38.5, כאבים בעת מתן שתן, כאבים בבטן התחתונה ובגב התחתון, דימום והפרשות מהנרתיק, חלקם אף עם ריח בלתי נסבל. כאשר הזיהום מתפשט וגדל בתוך הרחם אנו עדים לסימנים נוספים, בין היתר ניתן לראות ירידה משמעותית בלחץ הדם, ירידה בחום הגוף, קשיי נשימה.

בכל מקרה שאת מרגישה את אחד מתסמינים אלו, עלייך לגשת באופן בהול לבית החולים. אולם לרוב ייתכן ולא תוכלי להציל את היילוד, אך בהחלט תוכלי בעזרת טיפול נכון למנוע זיהום אשר יכול לסכן את חייך.

בשנים האחרונות בניגוד לבעבר אנו רואים פחות הפלות אלוחות, כיום ניתן לבצע הפלות בצורה סטרילית באמצעות נטילת אנטיביוטיקה.

אולי יעניין אותך גם

אישה לוקחת תרופה
בריאות
3 דרכים לצריכת שמן קנאביס

טפטוף שמן הקנאביס זו הדרך המוכרת ביותר לצריכת השמן, אבל יש מי שיאמרו שזו הדרך המשעממת ביותר. אנחנו לא יודעים מה אתכם, לנו נמאס בוודאות

קרא עוד »