חיפוש
חיפוש

3 טיפולים בטחורים שחייבים לנסות

כל מי שסבל אי פעם מטחורים יודע שמדובר בעניין לא נעים כלל.

מקור התופעה היא בהרחבה ורידית באזור פי הטבעת, אשר גורמת לסימפטומים שונים של חוסר נוחות, לרבות דימום בצואה, גרד ונפיחות.

למרבה המזל, קיימים לא מעט טיפולים יעילים למניעת טחורים.

בכתבה הבאה נציג 3 טיפולים שמומלץ להכיר נגד טחורים.

 

הפלישה הקטנה

אחד הטיפולים היעילים ביותר בעבור טחורים נקרא רדיולוגיה פולשנית (נקרא גם שיטה זעיר פולשנית). מדובר אמנם בשם מעט מאיים אך למעשה טחורים טיפול ברדיולוגיה פולשנית נחשב לשיטה רפואית בדוקה עם סיכויי הצלחה של שבעים אחוז. במהלך הרדיולוגיה שוכב המטופל על מיטת הטיפולים ומקבל הרדמה מקומית לאזור המפשעה. לאחר מכן, באמצעות דקירה קטנה מוחדרת לאזור הרלוונטי צינורית דקיקה איתה יושלם הטיפול. בעזרת אמצעים נוספים מגלה הרופא את העורק הבעייתי אשר אחראי לבעיית הטחורים (כאמור הגורם להיווצרות התופעה היא הרחבה ורידית). לאחר שזוהו המקומות הבעייתיים מוזנים דרך הצינורית חומרי ניגוד שתפקידם לסתום את העורק בנקודות אלו ולפזר את זרימת הדם המואצת שיצרה את ההרחבה.

לשיטה זאת יתרונות רבים. מדובר בהליך קצר ולא כואב אשר ניתן להתאושש ממנו בקלות. בנוסף הוא אינו דורש הרדמה מלאה ואינו מועד לסיבוכים, ועל כן מומלץ על ידי גורמים מקצועיים רבים.

 

השמרנים שוב באופנה

אחד הטיפולים המוכרים כנגד טחורים הוא מה שקרוי השיטה השמרנית. שיטה זו מתבססת על אימוץ הרגלי תזונה מותאמים ושימוש במשחות ובתכשירים. תפקידה של התזונה הנכונה הוא להקל על היציאות מפי הטבעת ובכך להרגיע את הלחץ באזור זה. תזונה זאת תהיה עשירה בסיבים תזונתיים אשר מקלים על תהליכי העיכול. מזונות מומלצים הם פירות, ירקות וכן הקפדה על שתייה מרובה. בנוסף כדאי להימנע משימוש בקפאין, אלכוהול ומזונות לא מעובדים. גם למשחות ולתרופות תפקיד דומה והן מיועדות לטפל בעצירות במידה ויש, וכן להקל על היציאות.

יתרונה הגדול של שיטה זאת נעוץ "בטבעיות" שלה. היא אינה דורשת התערבות רפואית ולמעשה כל האחריות מונחת על הפציינט. מנגד, מדובר בשיטה שאינה מאוד קלה ליישום (דורשת שינוי מהותי בתפריט היומיומי) ומצריכה פרק זמן מסוים עד שיתקבלו תוצאות חיוביות.

 

קושרים קשר נגד הטחורים

השיטה הניתוחית היא מבין הטיפולים המפורסמים כנגד טחורים. מדובר בניתוח נפוץ שנעשה במרפאות ובתי חולים רבים, הן ציבוריים והן פרטיים. בניתוח זה כירורג מומחה מבצע קשירה של וריד הטחור ולאחר מכן מסיר אותו באמצעות סכין מנתחים או צורב רפואי.

שיטה זו נחשבת יעילה מאוד, בדומה לרדיולוגיה הפולשנית. יחד עם זאת יש לה כמה חסרונות מהותיים: במקרים חמורים יש צורך בהרדמה מלאה לצורך הניתוח. כמו כן עלולים להיווצר כתוצאה ממנו סיכונים בעייתיים בפי הטבעת, לרבות כאבים ודימומים באזור ואף איבוד שליטה על הסוגרים במקרי קיצון.

 

משקולת כוס וכדורים

אולי יעניין אותך גם

בֶּקַע
בריאות
מה זה בקע ואיך מטפלים בזה?

במצב של בקע, איבר פנימי בולט באופן לא תקין, דרך דופן שרירית פגומה. בקע יכול להתרחש באזורי הגוף השונים אבל עיקר המקרים הנפוצים מתארים בקע

קרא עוד »
פגיעה באיכות השמיעה
בריאות
פגיעה באיכות השמיעה

השמיעה שלנו היא חוש חשוב שאנחנו נוטים לקחת לעיתים כמובן מאליו. אלא שחשיבות השמיעה מתגלה כאשר יש ירידה באיכות שלה. פתאום התקשורת עם חברים משפחה

קרא עוד »
איך לטפל בנשירת שיער
בריאות
איך לטפל בנשירת שיער

נשירת שיער, היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על ההערכה העצמית והרווחה הכללית של האדם. למרבה

קרא עוד »
פולוסה