טיפול שורש

לסבול מכאבי שיניים זה לא משהו שאפשר להתמודד איתו לאורך זמן רב וכל מי שסבל מכאב שיניים רציני יוכל להעיד על כך. לכן, אם גם אתם מרגישים לאחרונה שמשהו לא כשורה, ההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא להתמודד עם הדברים, ויפה שעה אחת קודם.

 

איך יודעים האם צריך לעשות טיפול שורש?

כולנו מכירים את המושג "טיפול שורש", כי לכל אחד יש מישהו שהוא מכיר ועבר את החוויה הזאת. מדובר על מצב שבו צריך לעשות טיפול יותר מעמיק מאשר סתימה ויכולות להיות לכך סיבות רבות ומגוונות כמו דלקת שהחמירה, ריקבון של שן מסוימת ועוד. לא קל לקבוע האם טיפול שורש הוא הפתרון הנכון ולכן צריך לפנות כמובן אל רופא השיניים. בדרך כלל רופאי שיניים, כדי לקבוע האם יש צורך בטיפול כזה או לא, יעשו לא מעט בדיקות ולעיתים גם צילומים של השן הכואבת.

 

איך לבחור רופא מתאים לטיפול?

הנטייה של רבים מאתנו היא לא לפנות אל אנדודנט – מומחה לטיפולי שורש אלא להסתפק באבחנה של רופא השיניים שאצלו אנחנו מטופלים לאורך שנים. חשוב להבין שבהחלט מומלץ לפנות אל מומחה לטיפולי שורש, כי לא אחת דעתו תהיה שונה מזו של רופא השיניים הקבוע. יש כאן עניין של מומחיות, ניסיון ומקצועיות ברמה גבוהה, אז למה להתפשר על כל זה? רופא שיניים מומחה יוכל לא רק לבדוק אתכם ולהחליט האם צריך לעשות טיפול שורש או לא, אלא הוא גם יוכל לבצע את הטיפול בפועל. ככל שלרופא השיניים שלכם יהיה יותר ניסיון בתחום הספציפי של טיפולי השורש, כך התוצאה הסופית תהיה יותר טובה. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק את העניין הזה ולברר ממתי עוסק רופא השיניים בתחום. כמו כן, האם ההתמחות הספציפית שלו היא בטיפולי שורש או בתחומים אחרים?

 

האם הטיפול הזה יקר?]

רוב האנשים שצריכים לעבור טיפול שיניים רוצים לדעת תחילה האם מדובר על טיפול יקר והאם הטיפול הזה כואב. בדרך כלל הטיפול ייעשה בהרדמה, כך שלא תרגישו דבר במהלכו, אך הכאב עלול להופיע בהמשך, כאשר ההרדמה תעבור. לצורך כך ניתן יהיה להשתמש במשככי כאבים והחדשות הטובות הן שלא מדובר על כאב שנמשך זמן רב מידי. מבחינת העלויות אתם יכולים להיות בטוחים שלכל מומחה לטיפולי שורש שאליו תפנו יש תעריפים אחרים שאיתם הוא עובד. לכן יש טעם לבדוק את הנושא ולראות איפה מחכה לכם ההצעה הטובה ביותר. זה נכון שמאוד לא מומלץ להתפשר על המקצועיות של הרופא, כי רופא לא טוב עלול לגרום לכם לנזק, אך גם אין סיבה לשלם מחירים מופקעים. בדקו את הנושא לעומק ובחרו רופא רציני שיעשה לכם טיפול כמה שיותר מקצועי במחירים שנראים לכם סבירים ביחס למחירי השוק.

אולי יעניין אותך גם

טיפול רפואי
בריאות
איך לטפל בכאבי ברכיים?

כאבי ברכיים זוהי בעיה נפוצה באוכלוסייה, בעיקר כאשר מדובר על ספורטאים או על אנשים מבוגרים. הכאב יכול להתמקד רק באזור אחד של הברך, או להיות

קרא עוד »
בלון
בריאות
3 יתרונות למחולל חמצן נייד

אוויר. אי אפשר בלעדיו. ככל שהוא נקי יותר, הרי זה משובח. המצרך המרכזי שגופינו מפרק מהאוויר שמסביבנו הוא החמצן. הוא מרכיב כ- 78% מהאוויר שאנחנו

קרא עוד »