טיפים לבחירת מכון העתקות אור

מידי פעם כולנו זקוקים לשירותי הדפסה שונים ודי סטנדרטיים, לכן מוצאים מהר מאוד את מבוקשנו בבתי הדפוס הרגילים. אלא שישנם מקרים שבהם ההדפסה זקוקה לגדלים ולאיכות בלתי שגרתיים, על מנת שתתאים לשימושים מדויקים כמו שרטוטי מבנים או תוכניות עבודה של קבלנים ובעלי מקצוע שונים.

הדפסות אלו נקראות העתקות אור והן מתבצעות רק במכוני העתקות המתמחים בסוג זה של עבודה. כיצד תבחרו? הנה כל המידע שתצטרכו לדעת בנושא:

 

מהי העתקת אור?

כיצד העתיקו בעבר ציורים של ציירים מפורסמים בעבר? מפות שונות? הגדילו שרטוטים ותוכניות עבודה? עד לפני שני עשורים לכל היותר עוד היה נהוג לבצע את כל העתקות הדפוס הללו בשיטה ששמה הוא "העתקת אור" או "העתקת שמש". הטכניקה הייתה זהה: מניחים על גבי האלמנט המקורי מעין שקף הקרוי דיאזוליד ומקרינים עליו עם נורת הלוגן עוצמתית הפועלת באולטרה סגול.

התהליך מעט מזכיר את פעולת המצלמות המיתולוגיות שפעלו על חשיפת השמש, כאשר התמונות נדרשו לפיתוח בחדר חושך מיוחד. גם העתקת השמש התבססה על פיתוח לאחר חשיפה של 15 שניות עד 5 דקות לתמונה המועתקת והפיקה תוצאה ברמה טובה למדי.

 

תהליך העבודה כיום

עם השנים שהשיטה התפתחה, שוכללה ועשתה הסבה טכנולוגית מדהימה. מכוני ההעתקות השונים משתמשים כיום במדפסת דיגיטלית הפועלת בשיטת הלייזר או הזרקת הדיו, כדי להפיק הדפסות גדולות באיכות גבוהה במיוחד, שבהן כל הפרטים הקטנים ביותר מופיעים בבירור.

הפעולה מתאימה מאוד לתוכניות, שרטוטים ותכנונים שונים "על הנייר", שיש צורך לבחון אותם בכלים מתקדמים ולראות את הכל בבירור ובהגדלה. התחומים המקצועיים הנפוצים שמשתמשים בהעתקות האור הם מהנדסי חשמל ובניין, אדריכלים, תחום המכונות והתעשייה, עורכי דין, משרדי פרסום, משרדי פטנטים ועוד.

 

כיצד לבחור מכון העתקות טוב?

כפי קראתם, לא כל בית דפוס רגיל מבצע את סוג העבודה הזה, אך לשמחתכם ישנם מספר מכונים מקצועיים בכל עיר, מה שמרחיב את ההיצע אך מציף שאלות לגבי בחירת המקום הנכון.

לכן בחירת המכון תתבצע על פי רמת הדיוק. הדפסה שיש בה ליקוי עלולה לגרום לבעיות קשות לאחר מכן בשלב הבנייה או ההקמה בשטח ולגרום לבזבוז הון עתק. בררו מהו הוותק של אותו מכון, כמה שנים הוא פועל, בקשו דוגמאות לעבודות שבוצעו במקום והגדילו לעשות ובררו גם מול גופים וחברות נוספות עד כמה שביעות הרצון שלהם מהדפסת המכון הייתה גבוהה.

חשוב להתייחס גם לגבי המחיר ולציין שהוא אמנם חיוני לבחירת המכון, אך התמחור נובע גם מסוג השירות שאתם זקוקים לו ורמת הדחיפות.

אם אתם זקוקים להדפסה מעכשיו לעכשיו, תצטרכו לשלם יותר. בנוסף, אם מדובר בהדפסה חד פעמית, ייתכן שלא יהיה צורך לחפש על פי המחיר הכי אטרקטיבי. אבל אם מצאתם מכון העתקות מוצלח מאוד לטובת עבודה שוטפת, וודאו שקיים איזון בין האיכות למחירים ושהתוצאה תהיה שווה לכם כל שקל.

 

אישה מצלמת מסמכים

אולי יעניין אותך גם

מפתח שבדי
בעלי מקצוע
מדריך פתיחת סתימה בכיור

לצערנו הרב, סתימה בכיור היא אחת מבעיות האינסטלציה הפוצות והרווחות ביותר. מאחר והכיור משמש תחנת עגינה לשאריות אוכל, קליפות וחומרים נוספים – רבות עשויות לקרות

קרא עוד »