חיפוש
חיפוש

כל הדרכים לטפל בחרדות ומתחים נפשיים

חרדות ומתחים נפשיים הם מנת חלקם של חלקים רבים באוכלוסייה. כיום ניתן לקבל קשת רחבה של דרכים וטיפולים בהתאמה אישית לסוג החרדה, עליהם נפרט כעת בהמשך המאמר.

חרדות ומתח נפשי – כיצד ניתן לטפל?

חרדות ומתח נפשי הפכו בשנים האחרונות למנת חלקם של חלקים רבים באוכלוסייה, בין אם מדובר בנשים גברים ואפילו ילדים. למעשה, אם בעבר היה מדובר בנושא מושתק אשר לא רבים אינם פנו לטיפול מתוך בושה וחשש, כיום מדובר באחד הנושאים המדוברים ביותר הן בקהילה הרפואית והן בקהילה הטיפולית, וזאת לאור קשת רחבה של טיפול בחרדות וכן טיפול במתח נפשי אשר מאפשרים להתגבר על החרדה והמתחים הנפשיים, ובכך לזכות הלכה למעשה בחיים חדשים. ללא קבלת טיפול עשויים המתח והחרדה להפריע באופן ממשי לשגרת החיים והתפקוד, כחלק מאי יכולת לתפקד בעבודה וניהול חי משפחה, תחושות של בדידות, תסכול ואימה ולעיתים התקפי חרדה ופאניקה הולכים ונשנים. מתח נפשי עשוי להוביל גם לבעיות בריאותיות, כחלק מהקשר האדוק בין גוף לנפש. לכן, אחת הדרכים הטובות ביותר להפחתה ברמת המתח הנפשי היא באמצעות פעילות גופנית סדירה אשר נמצאה בשורה של מחקרים כיעילה לצורך הפחתה במתח וחרדה, כתוצאה מהפרשה של הורמונים למוח. בנוסף, ניתן לתרגל יוגה ומדיטציה אשר גם הן נמצאו כיעילות לצורך הפחתה ברמת החרדה והמתח הנפשי. אולם, טיפול ממוקד אשר מטפל בשלל סוגי החרדה ומתחים נפשיים הינו טיפול CBT– טיפול התנהגותי קוגניטיבי ויעיל לצורך טיפול בחרדות ומתחים.

סטודיו יוגה

מהו טיפול CBT  וכיצד הוא מאפשר לטפל בחרדה ומתח נפשי?

טיפול CBT הינו טיפול חדשני אשר מבוסס על התמקדות בהווה, במקום בעבר. במהלך הטיפול אשר נערך בסדרה של מפגשים שבועיים ניתן לשנות את הרגלי החשיבה וההתנהגות המעכבים, ולשנות אותם בהרגלים מקדמים ומחזקים. מדובר בטיפול חשיפה, כלומר – זיהוי המצבים אשר גורמים להופעה של חרדה ומתח, ולאחר הזיהוי ניתן לקבל כלים אפקטיביים הכוללים תרגילי נשימה וכן תרגילים אותם ניתן לבצע בבית בכדי לשנות את הדפוס ולהפוך את החרדה והמתח הנפשי לנדבך מינורי עד בלתי קיים. השיטה מבוססת על טיפול קצר מועד, ולכן מדובר בסדרה של מפגשים אשר נערכת לרוב בין 3-20 והוא מאפשר לקבל וייסות רגשי נכון, ביטחון עצמי אשר מתבטא במנהיגות אישית ופיתוח דרכים יצירתיות בכדי להתמודד בצורה מיטבית עם מתחים נפשיים נלווים וחרדות, כל זאת בכדי לעצור את החרדה והמתח הנפשי עוד בהתחלה.

היכן ניתן לעבור טיפול CBT?

טיפול CBT נערך בקליניקות בבעלותו של אורי פוקס, מטפל מוסמך בשיטה המוזכר תדיר בנשימה אחת עם המטפלים המובילים בטיפול CBT. אם ברצונכם לטפל בנפש ולהעניק לעצמכם הזדמנות ליצירת חיים חדשים וחיובים, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר באמצעות האתר הרשמי – בטיפול אורי פוקס.

אולי יעניין אותך גם

איך לטפל בנשירת שיער
בריאות
איך לטפל בנשירת שיער

נשירת שיער, היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על ההערכה העצמית והרווחה הכללית של האדם. למרבה

קרא עוד »
טיפול שורש
בריאות
הכול על טיפולי שורש

שמירה על היגיינת פה טובה היא חיונית לרווחה הכללית, ולעיתים כדי לשמור עליה יש לבצע טיפול שיניים נפוץ – טיפול שורש. על ידי הבנת החשיבות

קרא עוד »
פולוסה