חיפוש
חיפוש

כל מה שצריך לדעת על תיאום מס

כל החיים שלנו מלאים בתיאומים שונים שאנחנו עושים: אנחנו מתאמים לעצמנו ביקור אצל רופא השיניים, מתאמים פגישה עם חברים שלא ראינו המון זמן, מתאמים מועד מתאים לראיון עבודה, וגם מתאמים דייט עם בן או בת הזוג שלנו, כדי שנצליח גם להתראות בין כל המשימות של חיי היום יום שלנו. מבין התיאומים, חשוב לקחת בחשבון גם תיאום מס, שיכול לחסוך מכם הוצאת כספים שממש לא רצוי שתוציאו. אז מה חשוב שתדעו על תיאום מס? הכנו לכם את כל הפרטים כאן למטה.

תיאום מס – כי למה שתשלמו פעמיים?

ברגע שאנחנו יוצאים לשוק העבודה, אנחנו יכולים להתוות לעצמנו דרך שתסתכם במשרה אחת, בשתי משרות, בשלוש משרות ולפעמים גם ביותר משרות במקביל. בסופו של דבר, אנחנו צריכים להתפרנס, וכל אחד מאיתנו יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות על מנת להצליח לעשות את זה בכבוד. אז איפה מתחילות הבעיות?

ובכן, ברגע שאדם מסוים עובד ביותר ממקום עבודה אחד בלבד, הוא למעשה מקבל משכורות מכמה מקומות במקביל. כל אחד מהמקומות האלו, על פי חוק, חייב להפריש תשלומים כלשהם, כמו דמי ביטוח לאומי, מס הכנסה, תשלומים לקרן הפנסיה של העובד ועוד. מכאן מתחיל בלאגן שלם של תשלומים, כשבסופו של דבר באים על חשבון הגב של העובד. תיאום מס בא לפתור בדיוק את הבעיה הזו.

תיאום מס לסנכרון בין כל מקומות העבודה

תיאום מס הוא למעשה טופס שאותו צריך להנפיק, ובו מפורטים כל מקורות ההכנסה השונים שלכם, עם גובה ההכנסות שכל אחד מהם מניב עבורכם. באופן הזה, יכולים פקידי השומה לערוך חישוב מדויק, ולקבוע מי מהמעסיקים שלכם ישא בנטל תשלום המס, ובאיזה גובה בדיוק הוא יהיה. באופן הזה, יתר המעסיקים שלכם אינם צריכים לקחת חלק בתשלומי המס, על מנת לא ליצור כפל הוצאות עבור תשלומי המיסים, וכדי להשאיר לכם את החלק שמגיע לכם לקבל מתוך המשכורות שלכם.

מה קורה כאשר לא עושים תיאום מס בזמן?

עובד שידלג על השלב של תיאום מס, ימצא את עצמו מפריש תשלומי מיסים בגובה גבוה במיוחד, מכל אחד ואחד מהמעסיקים שתחתיו הוא עובד. באופן הזה, חלקים גדולים מהמשכורת שלו "יינגסו" על ידי תשלומי המיסים, וחבל. מה שכן, חשוב לדעת שגם לעניין הזה יש פתרון, והוא נמצא ממש מתחת לאף שלכם.

החזרי מס נועדו להבטיח שכל אחד מהאנשים במדינת ישראל יקבל את מה שמגיע לו בחזרה, במידה והוא שילם מיסים בגובה גבוה מזה שהוא אמור היה לשלם בפועל. לכן, במידה ועובד מסוים לא מילא טופס תיאום מס, בין אם מטעמי שיכחה ובין אם מטעמי חוסר תשומת לב, הוא בהחלט יוכל להגיש בקשה להחזרי מס, ולקבל אותם במלואם. בהצלחה!

תיאום מס

אולי יעניין אותך גם

עֵסֶק
כללי
יש לך עסק? כך תייעל אותו

מאחורי כל עסק מצליח עומד מנהל שבוחן בתדירות גבוהה את דרכי ההתייעלות האפשריות שיובילו לשיפור ההתנהלות היום יומית. מדריך זה עולה לרשת, כדי לסייע בהליך

קרא עוד »
פולוסה