חיפוש
חיפוש

לומדים לקח: אלה ספרי הילדים הקלאסיים שילמדו את ילדכם מוסר השכל

יש מספר יתרונות בהחזקת ספרי ילדים קלאסיים בבית. קודם כל, ספרי ילדים קלאסיים מסייעים בפיתוח מיומנויות שפה ואוריינות, שנית בהצגת רעיונות ומושגים חדשים, וקידום אהבת הקריאה ולבסוף טיפוח קשר עם האדם שמקריא להם את הסיפור.

אם הספרים האלה זמינים בביתכם, ילדים יכולים לא רק לשפר את כישורי האוריינות והשפה שלהם, אלא הם יכולים גם לפתח תשוקה לקריאה שיכולה להועיל להם לאורך כל חייהם. בדרך זו, ספרי ילדים קלאסיים יכולים למלא תפקיד מהותי בהתפתחותו ובגדילתו של הילד.

 

רשימת ספרים קלאסיים מומלצים

רשמנו עבורכם מידע על מספר ספרי ילדים קלאסיים :

ספרים קלאסיים מומלצים

    1. "חתול תעלול" מאת ד"ר סוס:

ספר הילדים האהוב הזה הוא סיפור עם חרוזים על חתול שובב שמגיע לביתם של שני ילדים קטנים, סאלי ואחיה, בזמן שאמם בחוץ. החתול זורע הרס, מאזן חפצים ביתיים על המטריה שלו ומביא את חבריו כדי לעזור לו לעשות בלגן. בסופו של דבר, החתול מנקה את הכאוס בדיוק בזמן שאמא של הילדים תחזור. הספר הפך לקלאסיקה בזכות הסיפור הבלתי שגרתי והאיורים האייקוניים שלו, והוא ממשיך להיות מועדף בקרב ילדים ומבוגרים כאחד.

 

    2. "תירס חם" מאת מרים רות:

בספר זה מופיע המשפט  "בם בם בם, תירס חם" שחוזר על עצמו כמה פעמים, משפט זה הפך לקלאסיקה ישראלית, ואין אדם שאינו מכיר אותו. בנוסף הספר עשוי לגרום לקוראים הצעירים והמבוגרים כאחד להשתוקק לתירס.

 

    3. "מעשה בחמישה בלונים" מאת מרים רות:

ספר זה מלמד על צבעים ועל האופי ההפכפך של הבלונים, אך עוסק גם בנושאי פרידה ואבל. נושאים אלו תמיד רלוונטי לילדים ומסקרנים אותם מאוד.

 

    4. "מיץ פטל" מאת חיה שנהב:

ספר זה כולל חידה על זהותו של מיץ פטל, המרתקת קוראים צעירים. הילדים יודעים מה האריה והג'ירפה להוטים לגלות, והקוראים הנבונים יכולים לעזור לאריה ולג'ירף לחשוב על רעיונות מקוריים להוציא את הארנב הסרבן.

 

לסיכום,

ספרי ילדים קלאסיים הם אופציה מעולה להחזיק בביתכם ממספר סיבות, במאמר פירטנו את הסיבות והצגנו את הספרים שאנו ממליצים. ישנם עוד ספרי ילדים קלאסיים רבים וטובים שהיריעה קצרה מלהכיל, אנו ממליצים להמשיך לחקור ולקרוא את הספרים הקלאסיים בעצמכם, גם בתור מבוגרים.

ספרי ילדים קלאסיים

אולי יעניין אותך גם

קטרקט
כללי
4 דרכים לטפל בקטרקט

ראייתכם מטושטשת? מתקשים לראות בלילה? סובלים מסנוור מוגבר כאשר אתם נוהגים או נמצאים תחת תאורה חזקה? ייתכן שאתם סובלים מקטרקט. בכתבה זו תגלו את 4

קרא עוד »
קָטָרַקט
כללי
מהו קטרקט?

קטרקט הינה תופעה רפואית שכיחה שבאה לידי ביטוי בעיקר בקרב מבוגרים בני 60 ומעלה. זו גורמת לעכירות בעדשת העין, כך שהסובלים ממנה חווים ירידה משמעותית

קרא עוד »
פולוסה