חיפוש
חיפוש

למה צריך לישון במיטה יהודית על פי ההלכה

מהי מיטה יהודית? הביטוי עלול להישמע לכם משונה. הרי מיטה היא כלי אוניברסלי, המשמש את אנשי העולם מכל הדתות. ובכל זאת, הדת היהודית היא דת מיוחדת. היא כוללת הרבה מצוות והלכות הקשורות בחיי היוםיום. ומה יותר יומיומי משינה?

אם כן, בקצרה, מיטה יהודית היא למעשה כלי המכשיר את האופן בו אתם הולכים לישון ובצורה זו, יותר קל וטבעי ללכת לישון בדרך שההלכה קבעה. המשיכו לקרוא את המאמר הזה על מנת לדעת עוד מהן ההלכות הקשורות בשינה, בני זוג ועוד ואיך בדיוק המיטה היהודית נכנסת לתמונה.

ההלכה היהודית מה בין קרבה, מיטה ותורה?

כמו שאתם בטח יודעים קיימות תקופות בחודש בהן אסור על בני הזוג לגעת אחד בשני. היהדות היא דת קפדנית ויסודית ועל כן, לבני הזוג אסור לגעת אחד בשני גם בטעות, מתוך שינה (מה שעלול לקרות בקלות, הרי איננו נמצאים בהכרה כשאנחנו ישנים).

כך נוצר הרעיון הגאוני: מיטה יהודית. בתקופה ישנה יותר, בני הזוג (לפחות האמידים מביניהם) היו ישנים בחדר שינה מיוחד, שהוקצה לימים אלו בחודש, שנקראו "חדרי שינה יהודים". היום אין צורך בכך, ובני הזוג יכולים להישאר באותו החדר להשתמש בפונקציית ההפרדה של המיטה. בין רגע, בלי בעיה, המיטה מתפצלת והופכת לאותה המיטה. כשהימים המיוחדים נגמרים מחזירים את שתי המיטות המפוצלות לצורתן המקורית.

מיטות יהודיות לא מתפשרים על האיכות

שומרים את הלכות הנידה? או שאולי אתם רוצים להתחיל אבל חוששים, כי מעולם לא ישנתם במיטה יהודית, ואולי פוחדים שלא תהיה נוחה או מרווחת מספיק?

אנחנו איתכם. תנו לנו לספר לכם כי מיטות יהודיות יכולות להיות באיכות הכי מעולה שיש, עם מזרונים נוחים ואורטופדיים ומסגרות עץ יפות ומעוצבות. המיטות היהודיות הכי יפות שראינו נמצאות שייכות לחנות אלינה, שפיתחה טכנולוגיה מיוחדת לעיצוב המזרונים, בצורה כזו שישמרו על מקסימום נוחות. באתר של אלינה מיטה יהודית ניתן להתרשם מהמיטות המפנקות, היוקרתיות והמרווחות להפליא שהחנות מציעה. מיטת אלינה מיטה יהודית מרופדת לכל כיס, עם משלוחים לרחבי הארץ.

מיטות יהודיות שתי מיטות, לב אחד

לאדם שמגיע מבחוץ, הקונספט של מיטה יהודית וההלכה שמאחוריו נשמעות מעט מוזרות. אבל, תנו לנו לספר לכם כי התורה, כמו בהרבה מקרים, "עלתה" על משהו חכם. כשבני הזוג ישנים בנפרד חלק מהחודש, החיבה שלהם אחד לשני גוברת. הם מתחילים להתגעגע אחד לשני, ולאהבה ביניהם, מה שיכול לשמור על להבה וניצוץ בזוגיות דברים שזוגות "ותיקים" רבים מתלוננים כי נעלמים במרוצת השנים. ורק שתדעו, כי מחקרים מוכיחים כי זוגות שישנים במיטות נפרדות מתברכים בשינה טובה יותר ומכאן, הבריאות שלהם טובה יותר. אז מה רע בלעשות כך לפחות חלק מהחודש? אולי אם יותר זוגות היו ישנים במיטות נפרדות, אחוזי הגירושין לא היו כל כך גבוהים כמו היום.

מיטת אלינה - מיטה יהודית מרופדת

אולי יעניין אותך גם

עֵסֶק
כללי
יש לך עסק? כך תייעל אותו

מאחורי כל עסק מצליח עומד מנהל שבוחן בתדירות גבוהה את דרכי ההתייעלות האפשריות שיובילו לשיפור ההתנהלות היום יומית. מדריך זה עולה לרשת, כדי לסייע בהליך

קרא עוד »
פולוסה