לפני שמשפצים: כמה כללים שכדאי להכיר לפני שמתחילים לשפץ את הדירה

שיפוץ הבית הוא אירוע משמח, הזדמנות להתחדשות ולצמיחה של המשפחה כולה.

למרות שמדובר באירוע משמח, שיפוץ הבית יכול להפוך בקלות למלכודת דבש, שתגרור הקצאת כספים בלתי נגמרת, ועוגמת נפש מהתוצאה הסופית של השיפוץ.

במאמר זה, נדון במספר דברים שחשוב מאוד לדעת לקראת שיפוץ הבית, כולל ביטוח שיפוץ למניעת פגיעה בצד ג', הקצאת תקציב רצויה ובחירת קבלן.

 

קחו טווח ביטחון מבחינת הקצאת התקציב לשיפוץ הבית

הגדרת התקציב הרצוי היא הצעד הראשון בדרך לשיפוץ הבית שלכם. התקציב מבטא בתוכו את היכולת הכלכלית שלכם לתמוך בשיפוץ, ואת המטרות העיקריות שלו. חשוב שהתקציב יתבסס על שני פרמטרים אלו, אחרת יתכן ותבזבזו סכומי עתק על שיפוץ שלא יתאים לצרכיכם. הגדרת סדר עדיפויות מבחינת שיפוץ הבית היא צעד ראשון והכרחי בדרך לקביעת תקציב השיפוץ. דרגו את הדברים החשובים לכם יותר והחשובים פחות מבחינת השיפוץ, מהם הדברים שמפריעים לכם באמת, ועל מה תהיו מוכנים לוותר. לאחר מכן, בדקו מהי היכולת הכספית שלכם לתמוך בשיפוץ, וצרו את התקציב. חשוב מאוד להקפיד שלתקציב השיפוץ יהיו שוליים ראויים. טווח הביטחון מבחינת הוצאות השיפוץ הוא הכרחי, מאחר וכמעט תמיד העבודות יתעכבו, ויתגלו טעויות אשר יאלצו אתכם להקצות סכום נוסף.

 

שמרו על עצמכם מפני נזק אפשרי לצד ג'

ביטוח שיפוץ דירה הוא אלמנט נוסף שחשוב לקחת בחשבון לפני שמתחילים לשפץ את הבית. עבור רבים, ההוצאה הכספית על שיפוץ הבית היא גדולה כל כך, עד שעצם המחשבה על הוספת תשלום פרמיה חודשית לחברת ביטוח יכולה להוציא אותם משלוותם. למרות זאת, ביטוח שיפוץ דירה הוא במקרים רבים החלטה שפשוט חייבים לקחת. ביטוח שיפוץ דירה שומר עליכם מפני נזקים כלכליים בלתי צפויים שיכולים לקרות בהליך השיפוץ. יתכן שהעבודות יפגעו בדירה של אחד השכנים. במקרה זה, השכן יוכל לתבוע אתכם על הנזק לדירתו, אשר בוצע בעקבות העבודות אצלכם. נזק זה יכול להוביל לתשלום סכומים גבוהים מאוד, שביטוח שיפוץ דירה עשוי לפצות אתכם עליהם. נוסף על כך, במהלך השיפוץ יתכן ויתרחשו תקלות ופגיעות בפועלים ובעוברים ושבים. במקרים אלו, ביטוח שיפוץ המכיל כיסוי לפגיעות בצד ג' גם עשוי להגן עליכם.

 

בחרו בקבלן עליו אתם סומכים

הבחירה החשובה ביותר בתהליך שיפוץ הבית, היא הבחירה בקבלן. הקבלן הוא האדם החשוב ביותר בתהליך, מאחר ותפקידו הוא להביא את התוכנית האדריכלית וההנדסית לידי מימוש מלא. בישראל קיים מנעד רחב של קבלני בניין, אשר חלקם עושים עבודה נהדרת, וחלקם מעסיקים עובדים חסרי ניסיון ומרבים לבצע טעויות תוך כדי העבודה. חשוב מאוד להקדיש את הזמן הראוי לתהליך הבחירה של הקבלן שלכם, ולבחור אך ורק בבעל מקצוע עליו אתם סומכים באופן מוחלט, על בסיס ניסיון עבר שלכם או המלצות.

 

חדר בתהליך בנייה

אולי יעניין אותך גם

מפתח שבדי
בעלי מקצוע
מדריך פתיחת סתימה בכיור

לצערנו הרב, סתימה בכיור היא אחת מבעיות האינסטלציה הפוצות והרווחות ביותר. מאחר והכיור משמש תחנת עגינה לשאריות אוכל, קליפות וחומרים נוספים – רבות עשויות לקרות

קרא עוד »