חושבים לקנות נכס פרטי למגורים? חזי חיים מסביר מדוע אתם טועים

אם יגעת ומצאת, תאמין. אתם מאמינים שלמרות שיגעתם, התאמצתם ומצאתם את הדירה המתאימה אתם עדיין נאלצים לשלם עליה ביוקר? עלויות הדיור בישראל ממשיכות להתגבר ואינן צפויות לרדת בעתיד הקרוב. אם בתחילת העשור הקודם דיברו כל מומחי הנדל"ן על קיפאון בשוק הדיור וצניחת מחירים בסופו של דבר ("התפוצצות בועת הנדל"ן, נהגו לקרוא לזה"), כיום כישלון הניבוי הוביל לכך שגם המומחים מודים שאיש איננו יודע מה עתידו של שוק הדיור בישראל. לעומתו, קיים כיוון חד וברור שאליו הולך שוק נדל"ן שונה לחלוטין וכדאי מאוד להקדיש רגע ולהתעניין בפוטנציאל הרב שלו. חזי דין מומחה הנדל"ן ובעלי חברת "פסגות נדל"ן" מסביר הכל על דרך ההשקעות החדשה והמשתלמת שאליה כולם נוהרים:

 

אל תרכשו כלום לפני שתקראו:

נתחיל מהשורה התחתונה: המירוץ לדירה בישראל מסתכם בהוצאה כבדה של מיליוני שקלים. דירה ממוצעת שעולה 1.2 מיליון שקלים, תצריך מכם הפגנת הון עצמי של מאות אלפי שקלים, תשלומי מס כבדים ויכולת החזר שעולה על גובה הקרן (סכום המשכנתא השרירותי בפועל) ומתבטאת בריבית גבוהה של מאות אלפי שקלים נוספים. המשמעות לכך היא שתתחילו בשנים הראשונות לשלם את הריבית ורק לאחר מכן יתחילו תשלומי ההלוואה עצמם. זוהי אחת הסיבות לכך שאין מנוס מליטול הלוואה למשך 20 או 30 שנים ובעלויות חודשיות מאיימות.

 

נכס פרטי למגורים? תמו הסיבות להשתתף במרוץ להשגת דירה

כתוצאה מהנתונים הללו, מעדיפים כרגע ישראלים רבים לוותר על המרוץ ולהתמקד באפיקי השקעות יעילים יותר. קיים אפיק השקעה רווחי ואטרקטיבי יותר בשוק הנדל"ן והוא רכישת נכס מסחרי. נברר כרגע מדוע רכישת נדל"ן עסקי תשתלם לכם יותר: מדובר בנכסים שנמכרים במחיר זול משמעותית. נכס ראוי וחדיש משווק למכירה בסדר גודל של כמה מאות אלפי שקלים בלבד – מה שכבר מכוסה לבד מכוח ההון העצמי שצברתם. מאחר ובנכס זה יכולים "להתגורר" מספר בעלי עסקים שונים, גובה התשואה מהשכרת הנכס עולה משמעותית. זאת להבדיל מהשכרת הדירה שהשקעתם בה, שתאכלס דייר אחד בלבד. בנוסף, לא קיים מיסוי על רכישת נכס מסחרי כפי שקיים בנכסי הדיור והוא יתבטא רק בהיקף שנתי בדיעבד על הכנסותיכם מההכנסה הפסיבית שתתקבל.

במילים אחרות: ניתן כיום לרכוש במחיר נמוך נכס משובח ואיכותי מקבלן או מיד שניה, לערוך בו מעט מאוד התאמות ולהשכיר אותו למספר דיירים שונים. כך תוכלו להרוויח לא רק את מעמדכם כבעלים על נכס פרטי משלכם, אלא לצבור תשואה שנתית מכובדת של 10%-12% בשנה. הרווחים הללו יוכלו לסייע לכם כלכלית במגוון תחומים ואף יאפשרו לכם לחסוך לטובת דירה עתידית, מה שלא ניתן לבצע כרגע במסגרת של הון עצמי נמוך.

 

השקעה זולה – רווח עצום

על פי נתונים מן השטח, קובע חזי חיים שמדובר באפיק השקעות יוצא דופן באיכותו ביחס לאפיקים אחרים: הופעתם של עסקים קטנים ועצמאיים יוצרת ביקוש אדיר למשרדים בכל הגדלים ובכל פינה במדינה ולכן קיים בה סיכון נמוך במיוחד. זוהי השקעה יעילה ואטרקטיבית שרבים כיום בוחרים בה וכדאי לנצל אותה לפני שתחול גם הפעם התייקרות מחירים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram