חיפוש
חיפוש

איך בוחרים מזרן לתינוק

עברת את השבוע ה30 ואת מתחילה לשוטט באינטרנט באתרים המציעים מוצרים שונים לתינוקות.

מתייעצת עם חברים לגבי עגלה מומלצת ומעצבת בדמיונך את החדר לתינוק\ת שבקרוב מאוד תפגשי.

הקנייה הגדולה לתינוק כוללת בדרך כלל שידה, עגלה ומיטת תינוק ובנוסף לכל אלו תתבקשו לבחור גם מזרן לתינוק מתוך מבחר גדול ובמחירים משתנים.

איכות המזרן לתינוק חשובה לא רק לנוחיותו של הרך הנולד אלא גם לבטיחותו ולבריאותו.

לכן לפני מעמד הקנייה חשוב לעשות מחקר מעמיק ולהחליט בתבונה באיזה מזרן לתינוק תבחרו.

 

על הסכנות של מוות בעריסה

עד גיל שנה התינוק נמצא בסיכון ל"מוות בעריסה" הנובע ממצוקה נשימתית במהלך השינה במיטה. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הסיכוי של תינוק למות ממוות בעריסה גדול פי 20 מהסיכוי למוות בתאונת דרכים ולמרות זאת הורים רבים משקיעים רבות בבחירת הסלקל או כיסא הבטיחות אך לא נותנים את מלוא תשומת הלב לבטיחות המזרן שעליו מבלה התינוק שני שליש מהיום. הפרמטר העיקרי שיש לבחון הנוגע לבטיחות המזרן הוא הקשיחות שלו. ככל שהמזרן יותר רך כך עולה הסיכון למוות בעריסה שכן פניו של התינוק בעת שכיבה על הבטן עלולים לשקוע לתוך המזרן. כמו המזרן לתינוק גם כל חומר רך בסביבתו של התינוק מעלה את הסיכון גם כן ולכן יש להרחיק מהתינוק בובות, שמיכות, חיתולים ומגני ראש ספוגיים ויש להשכיבו בסביבה נקייה ובטוחה.\

 

על המזרונים שקיימים בשוק היום

כיום מוצע בשוק מזרן לתינוק דו צדדי כאשר צד אחד קשיח ומיועד לתינוקות עד גיל שנה ואילו הצד השני רך יותר ומיועד לתינוק אחרי גיל שנה כאשר הסכנה למוות בעריסה יורדת והנוחות של התינוק חשובה לשינה רצופה במהלך הלילה.

פרמטר נוסף שיש לבחון בעת רכישת מזרן לתינוק הוא שהמזרן אינו דליק. מזרן לתינוק המאושר על פי תו התקן צריך להיות עשוי מחומר לא דליק או כזה המטופל בחומרים מעכבי בעירה. חשוב לוודא שמזרו שטופל בחומר מעכב בעירה יהיה מצופה בחומר אטום שימנע את התנדפותם של חומרים אלה הנחשבים מסרטנים.

 

יתרונות וחסרונות של מזרנים לתינוק

המזרן לתינוק אותו רוכשים יכול להיות אטום או נושם. לכל אחד מהם יתרון שונה על פני השני. המזרן הנושם מאפשר שאיפת אוויר של התינוק גם כאשר ראשו "טובע" במזרן, דבר המפחית סיכון למצוקה נשימתית ולמוות בעריסה. לעומת זאת, המזרן האטום לנשימה אטום גם כן למעבר של נוזלים. בתחילת חייו התינוק פולט ומוציא הפרשות שונות פעמים רבות במהלך היום וכאשר ההפרשות יחלחלו לתוך המזרן הנושם ויגרמו ליצירת קרקע פורייה לחיידקים ואף לעובש . הפתרון לכך הוא ניקיון של המזרן אך מלאכת הייבוש עשויה לארוך שעות ובזמן הזה יש למצוא תחליף.

מכל האמור ניתן לראות שלמרות שבחירת מזרן לתינוק נראית כמשימה שולית בקנייה הגדולה יש לבחירה זו משמעות רבה ביותר לבטיחותו של התינוק. שתהיה בשעה טובה!

 

ילד

אולי יעניין אותך גם

מה זה לידה שקטה
תינוקות
מה זה לידה שקטה

לידה שקטה זו חוויה קשה ומטלטלת עבור נשים, זוגות ומשפחות. במאמר זה, נסביר מהי לידה שקטה, כיצד להתמודד איתה ומהן האפשרויות העומדות בפני נשים שחוו

קרא עוד »
פולוסה