תפריט

מחיקת חובות

לפני כחמש שנים נכנסה לתוקפה רפורמה, שהיטיבה עם אנשים המצויים בחובות כבדים והקנתה להם זכות של מחיקת חובות באופן חלקי. השינוי הזה בחוק סימן עידן חדש עבור החלק הפחות עשיר, בלשון המעטה – של האזרחים, אשר עד אז ההליך של פשיטת רגל לא היה פתוח בפניהם והם נקלעו למצוקה כלכלית קשה.

מהו תהליך למחיקת חובות?

בהינתן בעיות פיננסיות רבות וחוב גבוה במיוחד שלא ניתן להחזיר, הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל – מה שלמעשה מאפשר את ביטול ההחזר של חלק מן הכספים. כיום כאמור ההליך הזה פתוח בפני כולם, בתנאים מסוימים, כאשר מטרתו היא לתת "הזדמנות נוספת" לשיקום המצב הכלכלי.

בטרם החלה הרפורמה הזו, החזרי חובות כבדים יכולים היו להתפרש על פני תקופות ארוכות במיוחד, והמשמעות היא שלאורך שנים רבות האדם החייב לא יכול היה לצאת מהבור הפיננסי אליו נקלע. מחיקת חובות משמעה אינה ויתור על כלל הכספים שחייב אותו האדם, אלא על חלק מהם ובסייגים מסוימים. לכל חייב נבנית מעין תכנית לפירעון של הכספים הנותרים לאחר ה "תספורת" שקיבל במסגרת מחיקת החובות שלו. כאשר תקופת הפירעון מסתיימת והחייב עמד בכל הדרישות, הוא למעשה יכול להתחיל פרק כלכלי חדש בחייו ולבנות את עצמו מבחינה פיננסית מההתחלה, בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם המומחים.

האם ההסדר הזה מתאים לכל החייבים?

הרפורמה עשויה בהחלט להתאים לרוב החייבים, אם כי ישנה שימת דגש רבה על העמידה המוחלטת בכל התנאים של תכנית הפירעון הספציפית שקיבל החייב. התכניות למחיקת חובות נעות, מבחינת לוח הזמנים שלהן, על כשלוש שנים בממוצע. האדם החייב צריך ללא ספק לבצע שינוי בהתנהלות הכלכלית שלו בתקופה הזו, ולנהל את הכספים שברשותו באופן המושכל ביותר. מי שמצבו הכלכלי ממשיך להידרדר גם לאחר שנקבעה לו "תכנית הבראה" כזו, ייתכן שההסדר לא יתאים לו ומכאן שלא יקבל את צו ההפטר בסיום התקופה.

מחיקת חובות

האם ניתן לבצע מחיקה לכל סוגי החובות?

ישנם סוגי חובות שלא יכולים להיכנס להסדר למחיקת חובות, ביניהם לדוגמה כספי מזונות או קנסות. המשמעות היא שכאשר אדם מגיש בקשה למחיקת חובות וחלק מהם אינם נכללים בהסדר, ייאלץ להתמודד עם פירעונם המלא ללא הקלות, ורק לאחר מכן לפתוח דף חדש.

למידע נוסף:

http://www.webodiscount.com

 

 

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב אדום
עולם הרכב

רכב ישן – מה אפשר לעשות איתו

יש ברשותכם רכב שעבר זמנו ואתם תוהים מה לעשות איתו? יש לנו את הפתרון בשבילכם. מהו? להלן כל הפרטים החשובים ביותר. רכב ישן – אפשרויות חדשות בעידן בו כמעט בכל

מחסנים ודובי
אחסון וטיפים

האם ישנו שירות של השכרת מחסנים

מי מאיתנו לא עובר שינויים כאלה ואחרים בחייו? רבים מכירים את התחושה שלמרות שהיינו בטוחים שהכול מתנהל בצורה מסוימת בחיינו, מגיע רגע שבו הכול משתנה. אדם יכול להחליט שהוא עוזב

להשתמש בדלקן
כללי

כל הסיבות להשתמש בדלקן אוניברסלי

השימוש בדלקן אוניברסלי על פני הדלקן הקודם משנה לחלוטין את הצורה בה הצרכן מתדלק את רכבו, ומעניק לצרכן יתרונות רבים: חיסכון כספי, גמישות ובקרה טובה יותר. מאז שנכנסה לתוקף הרפורמה