חיפוש
חיפוש

מה זה מיחזור משכנתא?

רבים מאיתנו מנסים לבחור את הדרך הכי טובה שיש להיות יציבים יותר כלכלים וזה ברור שאומנם העבודה מאפשרת לנו לממן את חיינו, אך לא תמיד משם תבוא הישועה. אחת מהדוגמאות לכך היא הרגע שבו אנחנו רוצים לקנות דירה, כי למרות שכולנו עובדים שנים רבות, בסופו של דבר לא נוכל לוותר על משכנתא מהבנק. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם לקחתם משכנתא כבר לפני כמה שנים טובות? אתם מתמודדים עם התשלום הזה לאורך השנים וזה לא פשוט לכם? אם כך, כדאי שתדעו שיכול להיות שהגיע הזמן שתעשו מיחזור משכנתא. בבואנו לראות ולבחון לעומק במה אמורים הדברים, אנחנו רואים שלמעשה מיחזור משכנתא זו סגירה של ההלוואה הנוכחית ופתיחת עסקה חדשה עם הבנק. כלומר, על כל הסכום שעוד נותר לכם לשלם לבנק אחרי כל השנים אתם לוקחים משכנתא חדשה בתנאים אחרים שכוללים לרוב החזרים חודשיים גדולים יותר וריביות נמוכות בצורה משמעותית. יש בכך פוטנציאל מאוד גדול לחיסכון כלכלי משמעותי, אז למה שתוותרו על כך לפני שאתם בודקים זאת לעומק?

מה השתנה בחייכם שמאפשר לכם לחשוב על מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא זו אומנם אופציה שפתוחה לכולם וניתן לקרוא אודות האפשרויות השונות תמיד, אך לא כל אדם באמת יוכל לעשות זאת בפועל. יתרה מכך, כדי שצעד כזה יהיה גם כדאי מבחינה כלכלית, אתם צריכים להיות במצב כלכלי יציב וטוב יותר לעומת המצב שבו הייתם ביום שחתמתם על ההלוואה הגדולה. כלומר, אסור לשכוח שהבנק גובה עמלות רבות ובהיקפים משמעותיים על כל פעולה שהוא עושה, קל וחומר אם מדובר על פעולה כמו מיחזור משכנתא. עם זאת, במקרים שבהם:

  • אתם מרוויחים הרבה יותר כסף מאשר בעבר
  • השתחרר לכם חיסכון משמעותי ביותר
  • קיבלתם ירושה
  • זכיתם בלוטו
  • או שהגיע לידכם סכום כסף ממקור אחר

בהחלט יכול להיות שכדאי יהיה לבדוק את האופציה של מיחזור משכנתא. אין שום טעם להמשיך ולשלם את אותו הסכום לבנק אם היום אתם מרוויחים פי שניים, אם תוכלו לעמוד בהחזר חודשי גבוה יותר ואם תוכלו, בצורה כזאת, לחסוך לא מעט כסף על ריביות מיותרות.

מה זה

עם מי כדאי להתייעץ לפני שעושים צעד כזה?

כמובן שאם אתם חושבים על מיחזור משכנתא או על כל משא ומתן אחר שתרצו לעשות אם הבנק בנושא הזה, כדאי יהיה תחילה להתייעץ עם המומחים. העניין הוא שיועצי משכנתא מובילים תמיד יוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה כי הם אנשים שידאגו, לפני הכול, לאינטרסים שלכם. הבנק, לעומת זאת, יחשוב כמעט תמיד קודם כל על האינטרס שלו ולא על האינטרס של הלקוח ויש לזכור זאת. אומנם יועצי משכנתאות לרוב גובים שכר טרחה לא נמוך אך בסופו של דבר ייעוץ כזה תמיד יהיה משתלם כי הוא יחסוך לכם לא מעט כסף וטעויות מיותרות.

לפרטים נוספים, פנו לאתר שקוף: https://www.shakoof.org.il

אולי יעניין אותך גם

פולוסה