חיפוש
חיפוש

מכון להכשרה מקצועית לבני תורה

מחפש מקור הכנסה קבוע ונוח? באמצעות מגוון קורסים לחרדים שתוכלו למצוא במכון עליה תוכלו לרכוש מקצוע שיפרנס אתכם בהצלחה לשארית חייכם. נספר כאן על קורסים השונים שמציע המכון, כך שתוכלו לבחור את זה שמתאים לכם ביותר.

 

קורס סופרי סת"ם

להיות סופר סת"ם זה לא רק לכתוב את ספרי התורה, זה דורש הרבה יותר. צריך להיות בקיא בהלכות השונות שקשורות לכך, ואפילו לדעת לפרסם ולשווק את עצמך בסיום הקורס. את כל זאת ועוד תלמדו בקורס זה, ותוכלו להיות בין סופרי הסת"ם הטובים בארץ ובעולם. החומר העיוני של הקורס כולל כתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות.

למכון עליה ניסיון רב בתחום, של מעל ל- 10 שנים, ותלמדו שם מהמומחים הגדולים ביותר בתחום, כך שתגיעו מהר מאוד לרמה גבוהה ומתקדמת.

 

הכשרת משפצי תפילין

הקורס הזה נותן לתלמידים ידע הלכתי עשיר בנושא התפילין, כאשר ישנה התמקדות במלאכה של שיפוץ התפילין – פתיחת הבתים, צביעתם ומלאכת הקשירה. הקורס מלמד ביסודיות כל מה שצריך לדעת החל מההלכות ועד לכל פרט קטן שנדרש לדעת בעת שיפוץ תפילין. החלק המעשי של הלימודים מתקיים במפעל שיפוץ תפילין, בקבוצות קטנות, כך שחוויית הלמידה היא איכותית ומעולה.

 

הכשרת מוהלים מוסמכים

מקצוע המוהל דורש לדעת את המלאכה בצורה הגבוהה ביותר ולהיות מקצועי מאוד, אחרת אף אחד לא ירצה להעסיק אותך. מכון עליה הוא מכון מסודר, שמכשיר אתכם באופן מלא, הן מהבחינה ההלכתית והן מהבחינה הרפואית.

אין עוד מכון בארץ שמבצע את ההכשרה הזו באופן כה מקצועי ומקיף. מכון מספק לימוד עיוני ומעשי, שכולל גם תרגולים של המילה עצמה בעזרת בובות מיוחדות שנועדו בדיוק בשביל זה. כך ניתן ללמוד את המלאכה בצורה מדויקת, ללא לגרום לסיכון.

 

הכשרת מסדרי חופה וקידושין

הקורס מעניק למשתתפים את כל הידע ההלכתי הנדרש בתחום החופה והקידושין, עם התמקדות באיך ניתן לעמוד על במת האירוע ולעניין את כל הקהל במשך הטקס. כמובן שהחתן והכלה יבחרו אותך לעבודה רק במידה ויסמכו עלייך כי תוכל להחזיק את הקהל, ולהפוך את הערב המיוחד בחייהם לכזה ברמה הגבוהה ביותר – וזה בדיוק מה שמלמדים במכון עליה.

תלמדו באופן חווייתי על סיטואציות שונות שרבנים נתקלים בהם במהלך חופות ותלמדו איך להתמודד איתם. תכירו גם כתובות שונות, שיעמיקו את הלימוד שלכם בנושא. תכירו גם את כל ההלכות הנחוצות, ותקבלו גם הכנה למבחני הרבנות הראשית.

 

הכשרת משגיחי כשרות

בקורס זה תלמדו על חוקי הכשרות באופן מעמיק במיוחד, כיוון שכל משגיח כשרות צריך לדעת להקפיד על כל פרט ופרט בהם, ולוודא כי הם נאכפים. תקבלו בו ידע הלכתי רב על כל תחומי תהליכי ייצור המזון, תתמקצעו בתחום, ותכירו אפילו חידושי טכנולוגיה בהלכי ייצור מזון וכן בעיות כשרות נפוצות.

 

ספר

אולי יעניין אותך גם

פולוסה