מה ההבדל בין נעליים רגילות לבין נעליים לסוכרתיים

סוכרת, מחלה מטבולית המאופיינת ברמה גבוהה של סוכר בדם, גורמת לחוסר יחסי או מוחלט של הורמון האינסולין. חולי סוכרת למעשה סובלים מחוסר באינסולין א מאינסולין לא תקין והדבר גורם להם להצטברות של גלוקוז בדם, מצב זה נקרא היפרגליקמיה.

 

נזקים שעלולים להתפתח בכפות רגליים של סוכרתיים

ככלל, אנשים הסובלים מסוכרת צורכים בשגרת היום יום שלהם – תרופות המכילות מדללי דם והדבר עשוי לגרום להם לסבול מכף רגל סוכרתית שעשויה להיות חשופה לפצעי לחץ. פצעים אלה עלולים להתפשט ולגרום לזיהום שמסכן את האדם הסוכרתי. בנוסף לכך, כף רגל של אדם סוכרתי גם עשויה לאבד תחושה או להיות חשופה לסדקים ויובש ולפיכך, דבר חשוב ביותר עבור חולה סוכרת הוא נושא הנעליים המותאמות לו. שימוש בנעליים לא מרופדות ולא מותאמות לכפות רגליו של חולה סוכרת עלול לגרום ללחץ ממושך על הרגל ולגרום לכיבים שעלולים להתפתח לזיהום.

למעשה, יש צורך להתאים לחולה סוכרת נעליים שיעניקו לו תמיכה מקסימלית ויסייעו במניעת החמרה של המצב. לרוב, נעליים המותאמות לסוכרתיים נבנות בצורה ארגונומית והן מכילות מדרס אנטומי ושכבה מרופדת הממוקמת בתוך הנעל, כאשר המטרה בכך היא ליצור רכות ולמנוע חיכוך שיכו לגרום לפצע או סדקים.

 

נעליים מותאמות לחולי סוכרת

מה מגדיר נעל מתאימה לחולי סוכרת? ממה היא עשויה? מה חשוב שהיא תכלול? למעשה, אם משווים נעליים המותאמות לחולי סוכרת לנעליים רגילות, ניתן לעמוד על כמה הבדלים:

  1. נעליים לחולי סוכרת הן בעלות בטנה רכה ויש בהן מעט תפרים פנימיים. תיבת הבהונות שלהן צריכה להיות רחבה וגבוהה בכדי שלא ייווצר לחץ על הבהונות.
  2. בנעליים רגילות בד"כ המדרסים נמצאים במקום רפידות. לעומת זאת, הרפידות בנעליים לסוכרתיים אמורות להיות נשלפות כך שניתן יהיה להוציאן יחד עם המדרסים האורתופדיים מבלי להזיק לנעל.
  3. חשוב עם נעליים לסוכרתיים תהיינה אורטופדיות ונוחות מאוד, מה שלא נדרש בנעליים רגילות.
  4. עיצוב הנעליים צריך להיות באופן מוקפד ומותאם אישית לחולה הסוכרת. בנוסף, נעליים לחולי סוכרת צריכות להיות גם גמישות.
  5. נעליים לסוכרתיים צריכות להיות בעלות גזרה רחבה במיוחד בכדי לסייע לו לשמור על יציבות ולשמור על הגב והמפרקים שלו מפני שחיקה.
  6. חשוב שהנעליים המותאמות לחולי סוכרת יהיו מחומרים איכותיים, שיביאו לנוחות מרבית עבור רגליו של חולה הסוכרת, דבר שלא נדרש בהכרח בייצור נעליים רגילות.
  7. בניגוד לנעליים רגילות, שבהרבה מקרים הדגש לגביהן הוא בעיקר על המראה החזותי שלהן, נעליים לסוכרתיים אמורות לתרום לאיזון ונוחות מרבית עבור חולה הסוכרת. הן אמורות גם להפחית עומסים שיכולים להיווצר על כפות רגליו ובכך לסייע במניעת פצעי לחץ שעלולים להתפתח בהן.
  8. נעליים מותאמות לסוכרתיים אמורות לסייע במניעת כאבי גב ומפרקים ובאופן כללי, לעזור לחולה להתמודד בפני אתגרים שעלולים להשפיע על נוחות כפות רגליו.

נעליים לסוכרתיים

אולי יעניין אותך גם

תפרחת
בריאות
איך להיגמל מעישון מריחואנה?

צמח הקנאביס מוכר כיום כצמח מרפא וכמשכך כאבים עבור מגוון מחלות כרוניות ואחרות ברמות שונות. אולם עבור צרכני המריחואנה המשתמשים בקנאביס כסם פנאי עלולות להיות

קרא עוד »
ריב
בריאות
איך טיפול זוגי עובד?

לשמור על זוגיות טובה דורש עבודה נכונה וחשובה. לעיתים עלולות לצוץ בעיות ומורכבויות שונות שעליהן יש לדון ולמצוא פתרונות. יש כמה דרכים לעשות זאת באופן

קרא עוד »