חיפוש
חיפוש

מה התפקיד של עורך דין הטרדה מינית?

מהם תחומי האחריות של עורך דין הטרדה מינית? באיזה שלב מומלץ לפנות אליו? והאם בכלל כדאי לעשות זאת?

כל אדם שנפגע מעבירה פלילית זכאי לקבלת ייעוץ וליווי משפטי, למרות שהנפגע איננו צד בהליך הפלילי שהמדינה מנהלת מול הנאשם.

במקרה של הטרדה מינית, יש משקל חשוב מאוד למעורבות נפגעי העבירה בהליך ומעמדם החוקי הולך ומתחזק במספר רב של מצבים תקדימיים.

 

ייעוץ, מענה לשאלות ותמיכה בשלב איסוף הראיות

הרבה פעמים המתלוננים מתלבטים האם להתלונן על העבירה שבוצעה והאם בכלל מדובר בעבירה חמורה שצריך להעלות לסדר היום. עורך דין הטרדה מינית שמייעץ ראשונית לנפגעים, יכול לספק תשובות לכל שאלה או לבט וללוות את המתלוננים לאורך תהליך הגשת התלונה ומסירת העדות. שלב החקירה שבו נאספות הראיות, הוא קריטי במיוחד, כי בסופו יוצגו כל הראיות הקיימות לבית המשפט והוא זה שיחליט האם בוצעה העבירה ומה העונש עליה.

 

הכנה לפני מסירת העדות והעימות המשטרתי

עורך דין הטרדה מינית הוא זה שדואג להכין את המתלוננים לפני שלב הגשת התלונה במשטרה אך בעיקר לאורך החקירה המורכבת והמטלטלת רגשית. המתלוננים יצטרכו למסור פרטים ראשוניים לגבי האירוע, למלא עדות מפורטת ביותר בכתב, להמציא בדיקות מבית החולים אם התרחשו ולעבור עימות מול הפוגע. עורך הדין מבהיר למתלוננים מה קורה במצב של סירוב לשיתוף פעולה בנושא, מתי כדאי לסרב ומתי לשתף פעולה באופן מלא.

 

שמירה על זכויות הנפגעים

בעבר הנפגעים בהטרדה מינית עברו תהליך מצומצם, שכלל הגשת תלונה במשטרה ובבית המשפט בלבד. התהליך יצר שמירה טובה מאוד על זכויותיו של הנאשם בעוד שהנפגעים לא קיבלו כל זכויות. בשנת 2001 נחקק חוק זכויות נפגעי עבירה, שאפשר לנפגעים להתערב יותר בהליך הפלילי ולהשפיע על ידי השמעת קולם ועמדתם.

עורך הדין הוא זה המוודא שזכויות הנפגעים נשמרות ומיידע מתי ביכולתם להביע עמדה לגבי גורלו של הנאשם: בוועדת שחרורים לדוגמה, לפני עיכוב הליכים, לפני הסדר טיעון, לגבי ניהול הליכים בזמן סביר, הזכות לעיין בכתב האישום, לקבל ליווי לחקירת המשטרה ומידע על כל ההליך הפלילי לרבות מידע על המאסר של הפוגע, לאסור פרטים ש"חושפים" את זהות הנפגע, קבלת הגנה ככל האפשר ובהתאם לצורך והנסיבות מפני החשוד ומי מטעמו, קבלת הפרדה מלאה לרבות קשר עין במהלך הדיונים המשפטיים ועוד.

 

עורך דין הטרדה מינית – גורם מומחה וחשוב

מאחר והמורכבות של ההליכים הפליליים נוגעת גם לנפגעים, ישנה חשיבות עצומה בליווי, הייעוץ וההכנה המשפטית שקורבנות התקפה מינית ותקיפה מינית מקבלים מצד עורך הדין. אם אתם זקוקים לייעוץ או ייצוג בתחום, פנו לעו"ד מומחה שיכין אתכם לפני כל סיטואציה הקשורה לנושא וידאג שתמצו את זכויותיכם החוקיות בכל שלב. לחצו כאן להתייעצות על הטרדה מינית שהתרחשה וקבלת מידע על הזכויות ודרכי הפעולה.

 

איש משפט

אולי יעניין אותך גם

עריכת דין
7 דברים שעושה עו"ד משפחה

בכל הנוגע לגירושין ולעניינים משפטיים הקשורים למשפחה, לעורך דין דיני משפחה תפקיד מכריע בהדרכת לקוחותיו בתהליך מורכב זה. עורכי דין אלו, הינם בעלי ידע נרחב

קרא עוד »
פולוסה