חיפוש
חיפוש

קניית מניות – מה התהליך ואיך עושים זאת בלי הרבה הפסדים

רוצים להשקיע במניות באופן עצמאי? נראה שקיבלתם החלטה נכונה ביותר! מניות הן ללא ספק דרך מצוינת ליצור הכנסה נוספת.

כמו כן, מדובר בדרך מעולה להתפתחות כלכלית אשר דורשת ידע בסיסי בקניית מניות עבור כל מי שמעוניין להשקיע בכך.

אז אם גם אתם מעוניינים להתפתח בשוק ההון, המשיכו לקרוא!

 

מהי מניה?

מניה למעשה מקנה חלק מבעלות על החברה ומייצגת את החלק הכולל מהשווי של אותה חברה. שווי המניות למעשה משתנה כל הזמן בהתבסס על הביצועים של אותה חברה. משום כך, קיימים שיקולים שישפיעו על שווי החברה כמו השאלה האם היא מרוויחה או מפסידה, מה הצפי שלה לעתיד, מי הם המתחרים שעלולים לנגוס ברווחיה ובפעילותה וכו'. שימו לב כי ניתן לעקוב אחר מחיר המניה באופן היסטורי כך שתוכלו להעריך אם מדובר במניה יציבה או תנודתית ולשקול מראש האם מומלץ או לא מומלץ להשקיע בה. רוצים לדעת איך קונים מניות? המשיכו לקרוא.

 

כיצד ניתן לקנות מניות?

קיימות שתי אפשרויות לקניית מניות: קנייה באמצעות חשבון הבנק הפרטי וקנייה באמצעות בתי השקעות וברוקרים על ידי פתיחת חשבון.

 

קניית מניות באמצעות חשבון הבנק הפרטי

כל שצריך לעשות הוא להיכנס לאיזור שוק ההון באתר הבנק, בחירת מניה וביצוע עסקה. מה הבעיה בדרך זו? הבנקים כנראה לא יחוסו עליכם בעמלה. קניית מניות דרך בנקים לא משתלמת ומאוד יקרה. סוחרים ומשקיעים חכמים יעדיפו בשל כך לקנות מניות דרך בית השקעות או ברוקרים מתאימים. הסיבה הפשוטה לכך היא חיסכון בעמלות והנאה מכלי ניתוח והשקעה מיוחדים שניתנים על ידי בתי השקעות וברוקרים אך לא על ידי הבנקים.

 

קנייה באמצעות בתי השקעות וברוקרים

כל ברוקר או בית השקעות מאפשר לקנות מניות דרך האינטרנט באמצעות מערכות ייעודיות למסחר בשוק ההון. לאחר פתיחת החשבון תוכלו לבצע פעולות של קנייה ומכירה בקלות ולעקוב אחר הרווחים דרך המחשב, הסמארט פון ואפילו בשיחת טלפון.

 

איך כדאי ונכון לבצע רכישת מניות?

כאמור, בין הברוקרים ובתי ההשקעות אל מול הבנקים קיימים פערים גבוהים באשר לעמלות על רכישת המניה. בעוד שהבנקים מציעים עמלות מסחר גבוהות ושירות גרוע בכל הקשור לרכישת מניות, בתי השקעות וברוקרים יציעו לכם עמלות אטרקטיביות הרבה יותר ושירות מצוין. משום כך, רוב המשקיעים יעדיפו להשקיע באפיקים אלו יותר מאשר דרך הבנקים. מומלץ בנוסף להתייעץ עם גוף מכוון לצורך השקעה בשוק ההון כמו insiders.

 

סיכום

אם אתם מעוניינים להשקיע בבורסה דרך שוק ההון ולהגדיל את התשואה עבור הכסף שלכם, השקה במניות הינה רעיון מצוין עבורכם וצעד חכם כלכלית. שימו לב! קיימים שני אפיקי השקעה מרכזיים שדרכם תוכלו להשקיע: הבנקים ובתי השקעות וברוקרים. מומלץ עד מאוד להשתמש בברוקרים ובתי השקעות לצורך השקעה בבורסה משום שאלו יעניקו לכם עמלות רכישה זולות באופן משמעותי ביחס לבנקים ושירות העולה עליו פי כמה וכמה. זכרו כי מדובר בכסף שלכם, השקיעו אותו בחוכמה.

מדדים

 

אולי יעניין אותך גם

דולרים
פיננסים
התנהלות פיננסית בגיל השלישי

לא קל להתנהל נכון פיננסית בגיל המבוגר. כאשר אנחנו מתבגרים אנחנו מוצאים את עצמנו זקוקים לכנסה גבוהה יותר למרות שגובה ההכנסה הצטמצם. לא מעט מבוגרים

קרא עוד »
פולוסה