שאיבת שומן מול מתיחת בטן

שאיבת שומן ומתיחת בטן הן שתי פרוצדורות שונות, שאנו עשויים להתבלבל ביניהן לעתים. המכנים המשותפים לשתיהן הם- שהן מקנות לבטן מראה שטוח וצעיר יותר, ובסה"כ שואפות למטרה דומה. שאיבת שומן היא פרוצדורה המבוצעת גם עקב סיבות פנימיות, כמו רקמת שומן עודפת- שיכולה ליצור בעיות שונות, ואילו מתיחת בטן- מבוצעת עקב סיבות חיצוניות כגון עודפי עור לאחר לידה או הרזייה משמעותית. שני הניתוחים האלו מבוצעים בהרדמה מלאה של המטופל, ויכולות להגיע אחת אחרי השנייה, למשל אצל מטופלים שביצעו שאיבת שומן, וההרזיה הותירה אותם עם עודפי עוד באזור הבטן.

שאיבת שומן

שאיבת שומן מכונה לעתים גם "ליפוסקציה", ומטרתה להפחית עודפי שומן מאזורים כמו הבטן, האגן והירכיים. בטח תשאלו "ומה לגבי דיאטה?", ובכן, הדבר נכון- ושאיבת שומן בהחלט אינה מהווה תחליף לדיאטה נכונה, אך מבוצעת במצבים שבהם עודפי השומן אינם יכולים להיות מטופלים באמצעות דיאטה, פעילות גופנית, או במצבים בהם יש צורך רפואי דחוף בהפחתת רקמת השומן. מטופלים רבים המתקשרים לתיאום פגישת ייעוץ, מביעים את חששם מהפרוצדורה ומבקשים לדעת את זמן ההחלמה והסיבוכים האפשריים. בקצרה- הניתוח מבוצע בעזרת חתכים קטנים וממוקדים המובילים אל רקמת השומן, ודרכם מוחדרות מחטים המשמשות לשאיבת השומן. תופעות לוואי אפשריות לאחר הניתוח הן שטפי דם, כאבים, אדמומיות או זיהום- ועל כל אלו ועוד, יוכל להרחיב עבורכם הרופא המנתח האחראי על הפרוצדורה.

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן- מבוצע מסיבות שונות מאשר ניתוח שאיבת השומן, ולמרות זאת- אנשים רבים נוטים להתבלבל ביניהם. מדובר בניתוח פופולארי מאוד, שמטרתו הסרת עודפי עור ושומן, על מנת להקנות לבטן מראה שטוח. מי צריך ניתוח מתיחת בטן? ובכן, בד"כ נשים אחרי לידות, אנשים שעברו הפחתת משקל משמעותית, ועוד. ניתוח מתיחת הבטן הוא ארוך יותר, ואורך בין שעתיים לארבע שעות, במהלכו מסירים עודפי עור ומהדקים את שרירי הבטן. ניתוח זה גם הוא מבוצע בהרדמה מלאה כמובן, והוא משמש פתרון במצבים רבים, שבהם אין אפשרות אחרת להסיר את עודפי העור בבטן. חשוב לציין- שלעתים ניתן לשלב את ניתוח מתיחת הבטן עם שאיבת השומן, בהתאם להתייעצות עם הרופא המנתח.

מטרתם של אנשים רבים היא בטן שטוחה, ובעלת מראה צעיר. קיימות שתי פרוצדורות פופולאריות המעניקות פתרונות לאנשים המעוניינים לשפר את מראה הבטן שלהם. שאיבת השומן מבוצעת לרוב כשיש להפחית רקמת שומן פנימית, במצבים שלא ניתן לעשות זאת ע"י דיאטה או פעילות גופנית, ומתיחת בטן מאפשרת היפטרות מעודפי עור הקיימים אצל נשים שעברו מספר לידות, או אצל אנשים שהפחיתו משקל משמעותי. על אף ששתי הפרוצדורות הן שונות לחלוטין באופן הביצוע, באורך, ובמורכבות שלהן- נראה ששתיהן שואפות למטרה דומה, ולעתים אף ניתן לבצע אותן יחד באותו הניתוח.

אולי יעניין אותך גם

אישה לוקחת תרופה
בריאות
3 דרכים לצריכת שמן קנאביס

טפטוף שמן הקנאביס זו הדרך המוכרת ביותר לצריכת השמן, אבל יש מי שיאמרו שזו הדרך המשעממת ביותר. אנחנו לא יודעים מה אתכם, לנו נמאס בוודאות

קרא עוד »