חיפוש
חיפוש

10 דברים שצריך לעשות לפני ריאיון עבודה

כניסה לריאיון עבודה יכולה להיות חוויה מורטת עצבים, אבל על ידי הכנה מראש, אתה יכול לתת לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר להצליח. בנוסף לחקר החברה ותרגול שאלות פוטנציאליות לריאיון, חשוב להיות מודעים לכל תכונות שליליות שאתה עשוי להפגין במהלך תהליך הריאיון. הנה 10 דברים שכדאי לעשות לפני ריאיון עבודה כדי לעזור לך להימנע מתכונות שליליות ולדעת איזו תכונה שלילית לומר אם היא תעלה.

 

אלו הדברים שצריך לעשות לפני ראיון עבודה

  1. חקרו את החברה ואת התפקיד: עוד לפני שאתם צועדים בחדר הראיונות, ודא שיש לך הבנה מוצקה של החברה והתפקיד אליו אתה מגיש מועמדות. זה יעזור לך להתאים את התגובות שלך לצרכים ולערכים הספציפיים של הארגון.
  2. תרגל את התגובות שלך: הקדישו קצת זמן לחשוב על השאלות שסביר להניח שתישאלו בריאיון ותרגלו את התגובות שלכם. זה יעזור לך להרגיש בטוח ומוכן יותר ביום הריאיון.
  3. התלבשו כראוי: הקפידו להתלבש בצורה מקצועית ומתאימה למשרה שאליה אתם פונים. זה יעזור לך לעשות רושם ראשוני טוב ולהראות שאתה לוקח את הריאיון ברצינות.
  4. הגיעו מוקדם: תכננו להגיע לפחות 15 דקות מוקדם למקום הריאיון. זה ייתן לך זמן לעשות צ'ק-אין, להשתמש בשירותים ולהתארגן לפני תחילת הריאיון.
  5. הביאו עותקים של קורות החיים שלכם: גם אם כבר הגשתם את קורות החיים שלכם באינטרנט, הביאו מספר עותקים מודפסים לריאיון. זה יראה שאתה מוכן ומאורגן היטב.
  6. היו מודעים לשפת הגוף שלכם: במהלך הריאיון, שימו לב לשפת הגוף שלכם. הימנע מלהשתחרר, להצליב ידיים או להתפרע, שכן כל אלה יכולים להיתפס כתכונות שליליות.
  7. היו כנים: אם שואלים אתכם לגבי תכונות שליליות בריאיון עבודה היו כנים אך גם הראו שאתם פועלים לשיפורה. לדוגמה, אם אתה נוטה להיות פרפקציוניסט, אתה עשוי לומר משהו כמו, "יש לי נטייה להיות קצת פרפקציוניסט, אבל אני עובד על מציאת איזון בין חתירה למצוינות לבין להיות מציאותי לגבי מה שניתן להשיג. "
  8. הישארו חיוביים: גם אם שואלים אתכם לגבי תכונה שלילית, נסו להישאר חיוביים ולהתמקד בנקודות החוזק שלכם. לדוגמה, אם ישאלו אותך על חולשה, אתה עשוי לומר משהו כמו: "בעוד שאני יכול להיאבק בדיבור בפני קהל, אני מצטיין בתקשורת כתובה וקיבלתי משוב חיובי על הדוחות והמצגות הכתובות שלי."
  9. שאלו שאלות: בסיום הריאיון הקפידו לשאול שאלות מתחשבות על החברה והתפקיד. זה יראה שאתה באמת מעוניין בהזדמנות וביצעת את המחקר שלך.
  10. מעקב: לאחר הריאיון, שלחו מכתב תודה או מייל למראיין. זה יעזור לך להתבלט על פני מועמדים אחרים ולהראות שאתה רציני לגבי התפקיד.

 

תכונה שלילית – מה להגיד

לעיתים, בראיונות עבודה ישאלו אותך איזה תכונה שלילית יש לך? רבים חושבים שיש לתת תשובה שכולם עונים – אך לא כך המצב. אם תנסחו את התשובה בסדר של תכונה, איך היא מפריעה ומה אתם עושים כדי להימנע או לפתור בעיה זו ייתכן ויעריכו את תשובתכם יותר. אז במקום לשאול איזה תכונה שלילית לומר בריאיון עבודה, שאלו את עצמכם איך לענות על השאלה הזו עם התחלה (תכונה), אמצע (הבעיה) וסוף (הפתרון).

לסיכום

על ידי ביצוע 10 השלבים האלה, אתה יכול לתת לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר להצליח בריאיון העבודה שלך. זכור להיות כנה, להישאר חיובי ולהתמקד בנקודות החוזק שלך, ואתה תהיה בדרך הטובה ביותר להשיג את עבודת החלומות שלך.

תכונות שליליות בריאיון עבודה

אולי יעניין אותך גם

פולוסה