חיפוש
חיפוש

3 אמצעי הבטיחות שצריך שיהיו בכל מעבדה

שימוש במעבדה זה לא משחק ילדים. שכן, מלבדד העובדה שעל המעבדה להיות סטרילית לחלוטין, היא גם צריכה לאפשר לעובדים ולבאי המקום להיות בטוחים ומוגנים מפני חומרים מסוכנים שעשויים להתנדף. כדי שתוכלו לדעת איך לאפשר למעבדה להיות בטיחותית לחלוטין, עליכם להכיר את אמצעי הבטיחות שחייבים להיות בכל מעבדה שהיא.

 

אמצעי הבטיחות שצריך להיות בכל מעבדה מספר 1 –  מנדף

אי אפשר לקיים מעבדה ללא מנדפים. למקרה שלא שמעתם עליהם, נציין בפניכם כי מדובר במתחם מאוור שמציע לבאים והיוצאים מהמעבדה להגן על עצמם, על המוצר וגם על הסביבה מפני חיידקים או חומרים מסוכנים. כך שבעצם, התפקיד של המנדף הוא למפות מהחלל הקיים חלקיקים שונים ולהפחית את הסיכויים שאלו ששוהים בחלל בזמן הפליטה של האדים ייפגעו מכך. ניתן להשיג כל מיני סוגים של מנדפים בחנויות מוסמכות לדבר ברחבי הרשת או בחנויות פרונטליות.

 

אמצעי הבטיחות שצריך להיות בכל מעבדה מספר 2 – אמבט מים

אם אתם מדמיינים את עצמכם שוכבים בתוך אמבט מים חמים באמצע יום עבודה, דעו שזו לא הכוונה. שכן, כל מעבדה צריכה אמבט מים שיאפשר לחמם דוגמאות של מעבדה. באתר זה תוכלו לראות איך נראה אמבט מים ולהבין בדיוק במה מדובר: https://www.statitech.co.il. ראוי לציין כי אמבט זה הוא מכשיר חובה לחלוטין שצריך להימצא בכל מעבדה שהיא. המכשיר הוא מקור חום שמועדף לחימום של חומרים כימיקליים דליקים במקום השימוש בלהבה פתוחה. שכן, זו עשויה להוביל להצתה של המקום.

 

אמצעי הבטיחות שצריך להיות בכל מעבדה מספר 3 – ארונות בטיחות

אי אפשר לדבר על אמצעי בטיחות מבלי לציין את ארונות הבטיחות שהם פריט חובה שאי אפשר לקיים מעבדה בלעדיהם. ארונות אלו ידועים בכך שהם מאפשרים לאחסן חומרים מסוכנים כמו החומרים הבאים:

  • כימיקלים
  • סולבנטים ועוד

ראוי לציין כי מדובר בארון מסוים מאוד שלא ניתן למצוא בחנות ריהוט רגילה. כך שאם אתם פותחים מעבדה, עליכם לרכוש ארון שכזה אך ורק בחנות מתאימה.

 

טיפ חשוב – רכישה של אמצעי בטיחות בחנות מומלצת

ראוי לציין כי את אמצעי הבטיחות שצוינו לפניכם אתם צריכים לקנות אך ורק בחנות מומלצת שעוסקת בתחום. שכן, רק כך תוכלו לדעת שאתם בוחרים באמצעי בטיחות איכותיים ועמידים. כאלה שבאמת ישמרו על הבאים והיוצאים של המעבדה. אם אינכם יודעים איפה ניתן למצוא את אמצעי בטיחות אלו, אתם תמיד יכולים ליצור קשר עם מעבדות מנוסות שקיימות כבר שנים ולקבל חוות דעת אודות חנויות מוסמכות שונות.

 

כמה מילים לקראת סיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכל אחד ואחת מכם לדעת מהם 3 אמצעי הבטיחות שצריך שיהיו בכל מעבדה. כעת, כשיש לכם את כל המידע הדרוש כולל הטיפ החשוב שנכתב לעיל, אתם יכולים לצאת לדרך ולבחור את האמצעים הדרושים לכם. בהצלחה!

אמצעי הבטיחות שצריכים להיות בכל מעבדה

אולי יעניין אותך גם

קטרקט
כללי
4 דרכים לטפל בקטרקט

ראייתכם מטושטשת? מתקשים לראות בלילה? סובלים מסנוור מוגבר כאשר אתם נוהגים או נמצאים תחת תאורה חזקה? ייתכן שאתם סובלים מקטרקט. בכתבה זו תגלו את 4

קרא עוד »
קָטָרַקט
כללי
מהו קטרקט?

קטרקט הינה תופעה רפואית שכיחה שבאה לידי ביטוי בעיקר בקרב מבוגרים בני 60 ומעלה. זו גורמת לעכירות בעדשת העין, כך שהסובלים ממנה חווים ירידה משמעותית

קרא עוד »
פולוסה