חיפוש
חיפוש

3 גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת אטמים מכניים

אם יש לכם משאבות, או שמכל סיבה אחרת אתם זקוקים לבצע אטימה מכנית, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם. לאטם יש חשיבות רבה כיון שהוא מה שיוכל למנוע דליפה של נוזלים שיכולים להזיק למכונה עצמה ולסביבה שלה. ייצור אטמים צריך להיעשות בצורה מדויקת, וגם אם חברה מקצועית מבצעת אותו עבורכם יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון בבחירה שלהם.

 

אטמים מכניים

אטמים מכניים אלו אטמים שמיועדים למשאבות ומכונות שונות. המטרה של האטמים היא למנוע מעבר של נוזלים וחומרים אחרים דרך חללים פתוחים. האטם בנוי בדרך כלל מטבעת חיצונית ומחלק פנימי. החלק הפנימי של האטם צריך ליצור ואקום במקום שבו הוא נמצא, כדי להבטיח שנוזלים לא יוכלו לעבור מבעד אטם.

ייצור של אטם הוא מלאכה מורכבת שנעשית על ידי חברות שמתמחות בכך. בעת ייצור האטם צריך לקחת בחשבון את סוג המכונה שאותה הוא אמור לאטום, את הלחץ שהולך להיות מופעל עליו וכמובן את החומרים שאיתם הוא אמור להתמודד. לפניכם מספר גורמים שכדאי לכם לקחת בחשבו כאשר אתם ניגשים לבחור אטמים מכניים עבור המכונות שלכם.

בחירת אטמים מכניים

ייצור אטם בגודל הנדרש

הדבר הראשון שעליו חשוב להקפיד הוא כמובן הגודל של האטם. מצד אחד האטם צריך להיות מספיק גדול על מנת שהוא ייכנס לחלל האטימה ויסגור את כולו. אטם גדול מידי לא יוכל להיכנס, ואילו אטם קטן לא יפעיל מספיק לחץ על הסביבה שבה הוא נמצא דבר שיכול לאפשר דליפות. ההכנסה של האטם צריכה להיות עם לחץ, אך קחו בחשבון שיכול להיות שתצטרכו להוציא אותו.

 

חומר מתאים מבחינת עומס עבודה

כיום אטמים מכניים מיוצרים ממגוון רחב של חומרים, כאשר לכל חומר יש את היתרונות והחסרונות שלו. מבלי להיכנס לפרטים היבשים, חשוב להתאים את החומר שממנו האטם עשוי למכונה או למשאבה שבה הוא אמור להיות. נסו גם לחשב מה העומס שאמור להיות מופעל על האטם, כיון שיש חומרים שלא יוכלו לעמוד בכל עומס. אנשי מקצוע מהתחום יוכלו לעזור לכם גם במשימה הזו.

 

עמידות לטווח הארוך

אטמים מכניים הם רכיב שנמצא תחת עומס עבודה גדול. לטווח הקצר זה לא משנה, אולם כאשר מסתכלים על הטווח האורך העומס הזה עלול לשחוק את יכולת האטימה של האטם או גרוע מכך את האטם עצמו. הקפידו לבחור באטם שיוכל להחזיק מעמד לאורך שנים. הרגע שבו האטם כבר לא יעשה את העבודה שלו לא תלוי בכם, ולכן לא כדאי לבחור אטם שתוך זמן קצר ייהרס.

 

לסיכום

ייצור של אטם מכני דורש מכם להקפיד על כמה דברים, כאשר החשוב ביותר בהם הוא הגודל של האטם. זכרו גם לבחור אטם שעשוי מחומר מתאים ואל תשכחו לוודא שהאטם שלכם יוכל להתמודד עם עומס ולחץ גם בטווח הארוך.

אטמים מכניים

אולי יעניין אותך גם

מה זה שירותי קוברנטיס
טכנולוגיה
מה זה שירותי קוברנטיס?

בעולם המהיר של פיתוח ופריסה של תוכנה, עסקים מחפשים ללא הרף טכנולוגיות שמייעלות את ניהול האפליקציות ומגדילות את יכולת ההרחבה. שירותי קוברנטיס  הופיעו כפתרון רב

קרא עוד »
תפקידו של מהנדס תוכנה
טכנולוגיה
תפקידו של מהנדס תוכנה

מהנדס תוכנה המזוהה גם בשם המקצועי באנגלית software engineer הינו תפקיד נחשק ומבוקש בתעשיית ההייטק והמחשוב, הכל נשמע לכם אותו דבר? מתכנת, מפתח תוכנה, בוגר

קרא עוד »
פולוסה