חיפוש
חיפוש

3 דרכי התמודדות עם פטריה בציפורן

כל מה שאתם צריכים לדעת על פטרת ציפורניים, במה מדובר, איך מטפלים ותוך כמה זמן היא עוברת.

 

רקע-

פטריה בציפורן ביד היא תופעה נפוצה יחסית שבה מתפתח זיהום פטרייתי מתחת לשטח הציפורן ברגל או ביד. הפטרייה מתפתחת ונשארת לכמה חודשים כאשר היא מתחילה מגידול קטן לבן והופכת לפטרייה מפותחת צהובה תוך כמה שבועות. הפטרייה כמו כל זיהום צריכה טיפול של חומרים מחטאים וטיפול תרופתי במריחה. במאמר נסביר מהי הפטרייה, כיצד נפטרים ממנה ובאילו חומרים להשתמש כדי להיפטר ממנה.

פטרת ציפורניים

ממה נגרמת פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים היא מצב רפואי שבו מתפתחת פטרייה מתחת לשטח הציפורן בציפורני היד או בציפורני הרגל, הפטרייה נגמרת מכל מיני סיבות אבל במהותה היא נגרמת מהדבקה של פטרייה לשטח פגוע.

הדרכים להדבק בפטרת היא בהדבקה ממשטח אחר נגוע כמו רצפות מלוכלכות או כלים לציפורניים לא סניטרים ונגועים, בהתפתחות בסביבה לחה ולא היגיינית כמו נעליים לחות או גרביים רטובות, התפתחות של מכה או פגיעה בציפורן שהובילה לניתוק העור ושימשה כמצע טוב לגידול של הפטרייה והתפתחות מזיהום בחתך חשוף או פצע שהזדהם.

כדי למנוע הדבקה יש לשמור על היגיינה טובה בכפות הרגליים והידיים- לשטוף אותם לעיתים קרובות עם סבון, לא לגעת בסביבות מלוכלכות בצורה חשופה ולשמור על העור והציפורניים יבשות ומאווררות.

פטרת ציפורניים

כיצד מטפלים בפטרת ציפורניים?

האפשרויות לטיפול בפטרת הציפורניים הם רבות, קיימים מנגנונים רבים בשוק- מתכשירים שונים עד לטיפולים קוסמטים שיכולים לחסל את הפטרייה. הנה 3 אפשרויות נפוצות:

  1. המסלול הקוסמטי: קיימים טיפולי לייזר שצורבים את הפטרייה עד לכיווצה- הדרך הזאתי בעיקר יעילה לפטרת עקשנית מאוד אבל הטיפולים מעט יקרים. הדרך הקוסמטית השנייה היא טיפולים קבועים אצל מניקוריסטית רפואית שתטפל בציפורן ולאט לאט תשפר את המצב- גם הטיפולים הללו עלולים לעלות הרבה לאורך זמן.
  2. טיפול תרופתי: חוץ מהטיפולים הקוסמטים קיימים גם טיפולים תרופתיים במריחה כמו לדוגמא לקים טיפוליים או משחות אנטיביוטיות לפטרת.
  3. הדרך הטבעית: הטיפולים הקוסמטים והתרופתיים עלולים להיות יקרים לאורך זמן, וגם לא כולם רוצים להשתמש בתכשירים אגרסיבים או לא טבעיים על העור, לשם כך פותחו התכשירים הטבעיים לטיפול בפטריות. החומרים הטבעיים הם חומרים שבשימוש כבר אלפי שנים וידועים ביכולות המרפאות שלהם, לכן כדאי לתת צ׳אנס לטיפול בפטרייה בעזרת שמנים טבעיים ומלחים מחטאים. החומרים הטבעיים הם גם נגישים, גם יעילים וטובים לעור וגם זולים יותר בסופו של דבר. יש להשתמש בהם לאורך זמן עד לשיפור ניכר במצב או להעלמות הפטרייה לגמרי.

 

לסיכום-

הפטרייה בציפורן היא תופעה נפוצה אך מציקה שמתפתחת מהידבקות בנגיף פטרייתי ויצירת זיהום.  הזיהום יכול להיווצר מחוסר היגיינה, ממשטחים ועוד סיבות. נסו לטפל בפטרת בעזרת התכשירים הטבעיים בהתמדה עיקשת עד לתוצאות מושלמות.

פטרת ציפורניים

אולי יעניין אותך גם

הגרלה
כללי
הגרלת פיס 777 – איך זה עובד?

הגרלת פיס 777 היא אחת מההגרלות המרתקות והפופולריות שמציע מפעל הפיס בישראל. משחק זה מציע למשתתפים הזדמנות לזכות בפרסים קבועים וגבוהים, עם סיכויי זכייה יחסית

קרא עוד »
פולוסה