חיפוש
חיפוש

3 טיפולי שיניים שרק רופא מקצועי יכול לעשות

למרות שמדובר באזור יחסית קטן מכלל תווי ואיברי הפנים שלנו, השיניים והלסת הם חשובים ביותר לתפקוד מלא שלנו ובעיקר הם מהווים את כרטיס הביקור שלנו, בעזרת החיוך שאנחנו יכולים להפגין.

אבל, נשים לב שלפעמים מאד קל לנו להזניח את האזור ולא להתמיד באותה המידה עם הצחצוח היום יומי, או עם החוט הדנטלי אחרי האוכל.

פעולות בסיסיות אלו יכולות להוביל למצב שיניים רעוע שיגרור אחריו את הצורך בחוות דעת ועזרה של רופא מומחה.

טיפולי שיניים הם נושא מציק ויקר. מרבית האוכלוסייה כלל לא נהנית מהטיפולים הללו ונדרשת לבצע אותם גם בפעימות ולא בפעם אחת. אבל, אם במידה וכבר נדרשנו לבצע אותם חשוב מאד לפנות את מטפל ורופא מקצועי ביותר, ומומחה בתחומו, על מנת שההשקעה הכספית שאנו מבצעים תשתלם ועל מנת שנוכל לקבל שירותי שיקום שימנעו מאתנו לחזור בשנית על כל טיפול. לכן, בואו נדבר על טיפולי השיניים הבריאותיים והאסתטיים שחשוב מאד לבצע אצל רופא מומחה מקצועי בלבד:

 

השתלות שיניים

אנו זקוקים להשתלות שיניים עקב מצבים בעייתיים מרובים שיכולים לנבוע מדלקות, תאונות, גיל וכדומה. בגלל שלא מדבר בניקוי פשוט ומצב אסתטי בלבד, אלא ממש בהליך כירורגי לכל דבר ועניין, חשוב שרופא מקצועי, שהוא רופא שיניים דורון אבניאלי, בלבד יטפל בבעיה הקיימת.

השתלות שיניים לרוב מתבצעות עם הרדמות מקומיות או מלאות באזור הפה והיות מדובר בחומרים רפואיים שאינם פשוטים לגוף האדם, רופא מומחה בלבד ידע כיצד לפעול עמם. כמו כן, רופא מקצועי ידע כיצד לזהות בזמן אמת בעיות או כשלים נוספים וידע כיצד לשנות בהתאם את אופן הטיפול הנכון.

 

עקירות כירורגיות

פעמים רבות, שיניים מסוימות ובעיקר שיני בינה, גדלות באופן מכאיב ביותר אל תוך שיניים אחרות או אל תוך הלסת. לכן רופא מומחה יידע כיצד לאבחן זאת וכמובן יידע לבצע עקירה כירורגית, שלא נוכל לבצע בקופת חולים. בהליך זה נדרשת מידת זהירות מרבית, עקב האזור המצומצם שעמו יש לעבוד, חומר ההרדמה המשתתף בהליך, וכמובן מורכבות הלסת והשן.

 

הרמת סינוס

לבסוף, נזכור שבעת השתלות מסוימות נדרשת הרמת סינוס כדיי שהן יהיו מוצלחות. כפי שציינו, רק רופאים מקצועיים ומומחים באמת ידעו כיצד להתאים את עצמם ואת אופן הטיפול שהם נותנים, בזמן הטיפול עצמו, ולכן רופא מומחה יידע כיצד לזהות בעיה בגישה בגלל סינוס בזמן אמת ויידע כיצד להתקדם הלאה או כיצד לייעץ לנו.

 

לסיכום

טיפולי שיניים הם חשובים ולא פשוטים כלל היות ויש בהם מורכבות רפואית. לכן, אם אנו נדרשים לגשת לטיפול עקב תחזוקה לא תקינה של השיניים שלנו, מומלץ לעשות טיפולים כגון השתלות, כתרים, עקירות וטיפולי סינוס אך ורק אצל רופא מקצועי ופרטי, דוגמת דורון אבניאלי.

אישה מחייכת

 

אולי יעניין אותך גם

איך לטפל בנשירת שיער
בריאות
איך לטפל בנשירת שיער

נשירת שיער, היא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על ההערכה העצמית והרווחה הכללית של האדם. למרבה

קרא עוד »
טיפול שורש
בריאות
הכול על טיפולי שורש

שמירה על היגיינת פה טובה היא חיונית לרווחה הכללית, ולעיתים כדי לשמור עליה יש לבצע טיפול שיניים נפוץ – טיפול שורש. על ידי הבנת החשיבות

קרא עוד »
פולוסה