חיפוש
חיפוש

3 טיפים חיוניים לבטיחות בעבודה

ענף הבטיחות בעבודה הוא זה שצריך להקפיד עליו יותר מכל, מכיוון שהוא יכתיב את בטיחות האנשים במקום עבודה מסוים. בין אם מדובר בענף הבנייה, הייטק או רפואה, תמיד יש מקום להתנהל בצורה בטיחותית יותר, ולהקטין את הסיכון לתאונות ואירועים בלתי רצויים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם 3 טיפים חיוניים לבטיחות בעבודה. קריאה מהנה!

 

בטיחות במקום העבודה

בשנים האחרונות עלתה באופן משמעותי המודעות לבטיחות וגיהות בעבודה, ואנו רואים שארגונים רבים מעסיקים יועץ בטיחות חיצוני המרכז תחתיו את כל נושא הבטיחות במקום עבודה ספציפי. מסתבר ששמירה על בטיחות העובדים אינה הכרחית רק בעבודות עם סיכון ברור כמו בתעשיית הבנייה למשל, אלא נחוצה גם בתחומים נוספים כמו הייטק או מסעדנות, ולמעשה – בכל מקום עבודה.

חשוב לציין שבשנים האחרונות עלתה גם המודעות לתביעות עקב תאונות עבודה, ועניין זה מחייב את המעסיקים לכסות את עצמם בצורה הטובה ביותר, כדי להימנע מנזקי מוניטין ונזקים כלכליים.

בטיחות במקום העבודה

3 טיפים חיוניים לבטיחות בעבודה

בין אם אתם עובדים ובין אם אתם מעסיקים, מוטל עליכם להתנהל בצורה בטיחותית במקום העבודה. ריכזנו עבורכם 3 טיפים חיוניים לבטיחות בעבודה.

 

פעלו לפי פרוטוקולי בטיחות נאותים

יש להכיר היטב את הנחיות הבטיחות והנהלים הספציפיים למקום העבודה שלך, ובמידה ואין כאלו – חשוב ליצור מסמך מסודר הכולל את כל ההנחיות הדרושות. הנחיות בטיחות עשויות לכלול לבישת ציוד מגן אישי (למשל אזניות אוטמות רעש או משקפי מגן), הוראות הפעלת מכונות בצורה בטוחה, ואפילו תרגולים ארגונומיים למי שמרבה לשבת בזמן העבודה. הקפדה על פרוטוקולי הבטיחות במקום העבודה תמזער את הסיכון לתאונות ולתביעות בכל מקום עבודה.

בטיחות במקום העבודה

העסיקו יועץ בטיחות חיצוני

אנו ממליצים לשקול העסקת יועץ בטיחות שירכז אצלו את כל הנושאים הקשורים לבטיחות במקום העבודה. באופן זה תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שיש מי שדואג לנושא, ואחראי על כל האספקטים שלו. יועץ בטיחות אחראי ליצירת פרוטוקולים, הכשרות בטיחות לעובדים, ביצוע בדיקות בטיחות למתקנים שונים ועוד. זהו גם האדם שאליו יש לפנות במידה נבחין בסיכוני בטיחות פוטנציאליים.

 

הקפידו על אמצעים לתפעול אירועים

אחד הדברים החשובים שעלינו לקחת בחשבון, הוא המצב שבו מתרחש אירוע בטיחותי במקום העבודה. אירוע יכול להתרחש גם אם נקטנו את כל אמצעי הבטיחות, פשוט מהסיבה שלא הכל בשליטתנו. למשל אדם שמאבד הכרה, מישהו שמחליק על שלולית מים ועוד. במצבים כאלו, חשוב לדאוג שכל הציוד הנחוץ יהיה נגיש וזמין במקום העבודה שלנו.

הדוגמה הטובה ביותר לכך היא דפיברילטור, שכיום יש חוק שמגדיר את הצורך בהימצאו במיקום מוגדר בכל מקום עבודה. דוגמה נוספת יכולה להיות דף עם מספרי חירום שתלוי במספר מקומות בולטים במקום העבודה שלנו, ומאפשר חיוג מהיר למד"א \ מכבי אש \ משטרה.
בטיחות במקום העבודה

אולי יעניין אותך גם

הגרלה
כללי
הגרלת פיס 777 – איך זה עובד?

הגרלת פיס 777 היא אחת מההגרלות המרתקות והפופולריות שמציע מפעל הפיס בישראל. משחק זה מציע למשתתפים הזדמנות לזכות בפרסים קבועים וגבוהים, עם סיכויי זכייה יחסית

קרא עוד »
פולוסה