חיפוש
חיפוש

3 טיפים לפתרונות הצללה לגינה שלכם

מי מאיתנו בתור ילד או ילדה קטנים לא חלם שכאשר ייגדל תהיה לו גינה מרהיבה. באותו חלום ישן מתאורים פרטים שונים שקלאסיים לכל גינה : עצים יפים, דשא ירוק מתמיד, פרחים שתולים במקומות שונים, אולי נדנדה או ערסל כיפיים ואפילו לעיתים גם כמה ערוגות יפות לירקות ופירות. אך כאשר גדלים מבינים שחלומות עולים כסף וצורכים זמן. לאילו מאתנו שהחליטו לא לוותר על החלום על אף האתגרים הכרוכים בו הגיעו למקום הנכון. כיצד תוכלו לשכלל את תאורת הגינה שלכם? ואילו פתרונות קיימים להצללה יפה בגינה שלכם?

 

חשיבות הגינה בבית שלכם

הגינה הייתה מקום אוורור ומפלט נעים לרבים מאתנו במשך שנים ארוכות. אך כיום, בעידן הקורונה חשיבות הגינה בבית שלנו עלתה במספר רמות. הגינה היא מקום האוורור, האוויר הצח, הטבע הקטן שיש לנו רק לעצמנו בבית האישי שלנו. חשיבות הגינה בתקופת הקורונה גבוהה במיוחד. מחקרים העידו כי ככל שמקום מואר יותר לאורך זמן כך אחוז הדיכאון באזור זה יורד.

ניתן להשליך מסקנות ממחקר זה גם על חשיבות הגינה בבית שלנו. היציאה לגינה היא לרוב החלון המרכזי בביתנו, היא הנוף שלנו מהסלון ובעצם היא המקור ממנו נכנס האור לביתנו. חשוב להבין שככל שהגינה שלנו תהיה מאורת יותר (במידה הנכונה והמתאימה לנו כמובן) כך היא תאפשר אופטימיות והורדת אחוזי הדיכאון בביתנו.

 

3 הטיפים שאתם זקוקים להם בכדי לפתור את בעיות ההצללה בגינה שלכם

  1. שמשיות – אחד הפתרונות הנפוצים ביותר ליותר מידי אור בגינה היא שמשיה. שמשיות שונות נעות בין טווח מחירים זול יחסית כאשר כל אדם רשאי לבחור את עיצוב השמשיה המתאים ביותר עבורו.

    השמשיות מאפשרות פתרון פרקטי במיוחד באמצעות יכולת השליטה בכמות האור שתכניסו לבית ולגינה שלכם. באמצעות כיוונון נכון ומשתנה של השמשיות בהתאם למזג האוויר תוכלו לבחור את ההצללות הנכונות עיצובית לבית שלכם.

    בנוסף לכך אחד היתרונות המרכזיים של השמשיה היא יכולת הניידות שלה בתוך החצר. את השמשיה תוכלו בקלות להזיז ממקום אחד לאחר ובכך לשלוט בצורה טובה יותר בכמות האור בכל אזור בגינה שלכם.

  2. גזיבו – גזיבו בשונה משמשיה אינו בעל יכולת ניידות פרקטית אך הוא בעל יתרונות אחרים שלא מביאה השמשיה. יכולת הנייכות של הגזיבו תהיה עמידה יותר משמשיה בזמנים של רוחות חזקות או מזג אוויר פרוע יותר אשר עלול להרוס במקרים שונים את השמשיה.

    בנוסף לכך הגזיבו מאפשר הצללה גדולה יותר לאזורים שמשיים יותר בעקבות המבנה המיוחד שלו.

  3. גגונים – גגונים מיועדים ייחוד לחלק הקרוס יותר לבית שלכם בגינה. לעיתים נכנס יותר מידי אור לסלון שלנו ואנו מסתנוורים ממנו. גגונים מסוגים שונים מאפשרים הצללה ספציפית יותר על החלקים הקרוסים לבית.
  4. ברזנטים – פתרון יציב במיוחד ונייך אשר יאפשר לכם את השקט מחיפוש אחר מקום בפציפי להצללה בגינה. הכל לים ברזנטים היא דוגמה לחנות המוכרת ברזנטים מוצלחים.

 

זכרו כי כל פתרון הצללה מתאים לסוג אחר של גינה

חשוב להבין כי בבחירת פתרון ההצלה שיתאים עבורכם, עליכם להבין את מבנה הגינה שלכם. את כמות האור היחסית הנכנסת אליה ויחד עם זאת להתחשב בצרכים האישיים שלכם. בהצלחה!

גינה בבית

אולי יעניין אותך גם

שלט בית בעיצוב אישי
לבית ולגינה
שלט לבית בעיצוב אישי

בחירת שלט ייחודי לבית היא דרך נהדרת להוסיף נופך אישי וייחודיות לחזית הבית שלכם. שלט הבית הוא הדבר הראשון שאורחים רואים בהגיעם, והוא יכול להעביר

קרא עוד »
איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
פולוסה