חיפוש
חיפוש

3 סוגי טבעות יהלום ומשמעותן

עולם היהלומים הנוצץ מורכב ממגוון סוגים, צורות וצבעים, וטומן בחובו המון פרטים קטנים שלרוב האנשים יהיה לא קל להבחין בהם.

מעבר לכך, רוב האוכלוסייה מביעה רתיעה מהעולם הזה, שמעיד על עושר ומעמד יוקרה.

אבל מאחורי אלו מסתתר אחד הפלאים הגדולים של הטבע, שמשמש לתכשיטים יקרי ערך.

כאן נכיר ביסוד היהלום ובסוגי טבעות יהלום ומשמעותן.

 

מהו יהלום?

מדובר במינרל שעשוי מפחמן בלבד. היהלום הוא גביש קשה, ומדורג בסולם מוס (סולם למדידת קשיות מינרלים) בדרגה 10 – הדרגה הגבוהה ביותר. לרוב, היהלומים נראים לנו חסרי צבע, וישנן רמות מסוימות של עוצמות הצבע שמשייכות את היהלומים לקבוצת יהלומים צבעוניים. מחירי יהלומים נקבעים ע"פ 4 קריטריונים : צורה, ניקיון, גודל וצבע.

 

התהליכים שעובר היהלום

היהלום מרגע כרייתו עובר תהליכים משמעותיים עבורו של ניקיון וליטוש . בעבר, פעולת הליטוש הייתה יכולה לקחת ימים, וכיום ישנה הדמיית יהלום במחשב אשר מכווין לנקודות ליטוש מדויקות ומכונות ליטוש אוטומטיות. למרות כל זאת, הפעולה עדיין קריטית לגימור היהלום.

 

סוגים וצורות של יהלומים

כיום, בעוד היהלומים משמשים בעיקר עבור תכשיטים יוקרתיים, טבעות אירוסין וסמל סטטוס באופן כללי, ישנן מס' צורות ליהלומים כאשר הם מוגמרים ובאים לידי שימוש כתכשיטים שחשוב לכל רוכש להכיר:

טבעת יהלום עגול

טבעת יהלום מסוג זו היא הנפוצה ביותר בצורות היהלומים. מאופיינת בחיתוך מותאם אישית שעדיין מאפשר לצבעה וזוהרה להיות בוהק כפי שהוא בהתאם לשינויים הנעשים.

 

טבעת יהלום הנסיכה

צורתה היא מרובעת, שימושה בעיקר לטבעת אירוסין בשל גימוריה בצדדים. בעלת ברק עז.

 

טבעת יהלום אמרלד

בעלת חיתוך מלבני גם כן ויוצרת מעין "אשליה אופטית".

 

שימושים ומשמעויות

מלבד השימוש הידוע לטבעות אירוסין ולאחריו טבעות נישואין, ישנו שימוש נוסף לטבעות יהלום – טבעות הבטחה וטוהר. זוגות אשר מעוניינים להצהיר על אהבתם ומחויבותם עד לרגע שבו יחליטו להתארס – יענדו את "טבעת ההבטחה" (promise ring) על קמיצתם השמאלית. "טבעת טוהר", לעומת זאת, מסמלת את ההתנזרות מקיום יחסי מין עד לנישואין בקרב הזוג. מנהגים של טבעות אלו היו נפוצים בקרב נוצרים, ובעיקר בשנות ה-90.

 

טבעת נישואין – השימוש הנפוץ

כבר מאז תקופות עתיקות יותר נהוג להעניק לאישה במהלך הנישואין טבעת מתכת בזהב, לבן או צהוב לאישה בעת טקס הנישואין. בתקופות מוקדמות יותר, כמו בתקופה הטרום-תעשייתית, הענקת מתנות כסף וזהב בין המשפחות היוו את תחילת מערכת היחסים בין החתן לכלה ויתרה מכך, היחסים הפיננסיים בין המשפחות ולא היה כל קשר להצהרת אהבה דרך שימת הטבעת. רק לאחר קמפיין של חברת Da Beers הגרמנית שיצא לאחר מלחה"ע ה-2 , בו הוצג היהלום כהכרח לכל אזרח אמריקאי, תפס תאוצה ומעמד פופולרי בנושא טבעות הנישואין.

היהלום הוא גלם איתני וייחודי אשר מתפתח לאלפי צורות, פרטים ומשמעויות שונות. שווה לחקור עליו יותר.

 

תכשיט

אולי יעניין אותך גם

איך בוחרים טבעת יהלום
תכשיטים
איך בוחרים טבעת יהלום?

בחירת טבעת יהלום, היא החלטה חשובה הדורשת שיקול דעת מדוקדק. בין אם זה לרגל אירוסין, יום נישואין או כל אירוע מיוחד, מציאת טבעת היהלום המושלמת

קרא עוד »
עגיל חישוק
תכשיטים
איך לבחור עגילי יהלום?

עגילי יהלום היא אחת המתנות הנפוצות והמתאימות לימי הולדת וימי נישואין. כמובן, ישנם כאלו שמפנקים גם את אימא שלהם ביום האם, או סתם חברה שרוצה

קרא עוד »
פולוסה