חיפוש
חיפוש

3 סיבות לרטיבות קירות פנימיים של הבית

הבחנתם בכתמים משונים על הקירות בבית או שפתאום חשבון המים עלה משמעותית? כנראה שמדובר בנזילה סמויה שיש לטפל בה באופן מידי. איך מאתרים את מיקום הנזילה ומטפלים בה? ומהן הסיבות שעלולות לגרום לרטיבות בקירות הפנימיים?

 

רטיבות בקירות פנימיים

רטיבות בקירות הפנימיים עלולה להופיע מהסיבות הבאות:

  1. איטום לקוי – כניסת מי גשמים דרך הקירות החיצוניים
  2. פיצוץ בצנרת אינסטלציה
  3. פיצוץ בצנרת של מערכות החימום\קירור או מכשירי חשמל אחרים.

 

תסמינים של רטיבות בקיר פנימי

הסממן הראשון שכנראה תבחינו בו לפני איתור רטיבות יהיה טחב, לעיתים נדמה שזהו רק מפגע אסתטי אך טחב יכול להיות מפגע תברואתי בעיקר עבור ילדים שעשויים לפתח ממנו מחלה נשימתית ולמבוגרים שעשויים ללקות בזיהומים או תופעות אלרגיות. תוכלו להבחין גם בסדקים, קילופים של הצבע, התנפחות של החומר או כתמים.

 

איך מטפלים בבעיה?

ראשית יש למצוא ולהבחין האם מדובר בנזילה פנימית או כניסת מים חיצוניים. אם מקור הבעיה היא בקירות החיצוניים יש לבצע איטום מחדש כראוי ולאחר מכן לטפל בנזקים שכבר נעשו בעזרת שיטות שונות. אם מקורה של הבעיה בנזילות יש לבצע איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית. השיטה השנייה לאיתור נזילות הינה באמצעות חיישן גז אך היא מתאימה יותר לצנרת חוץ.

איתור באמצעות מצלמה תרמית
למצלמה הטרמית יש יכולת זיהוי של טמפרטורה גבוהה לכן בשיטה זו יש לחמם את המים בצנרת, בעל המקצוע שיעבור על הקירות עם המצלמה יוכל לזהות את הנקודה בה המים החמים נוזלים מהחור ומייצרים טמפרטורה גבוהה. איתור הנזילה הינו שלב קריטי מכיוון שהוא מאפשר תיקון של הבעיה ממקורה.

 

שיקום נזקי מים

לאחר איתור ותיקון הנזילה או תיקון ליקויי האיטום בקירות החיצוניים ניתן לגשת לטיפול ושיקום בנזקי המים שכבר נעשו לקירות. אם עבור התיקון בעל המקצוע נדרש לפתוח פתח בקיר כמובן שיהיה צורך בהשלמה שלו. ייבוש קירות רטובים מתבצע בדרך כלל בעזרת כמה מכשירים בעבודה מקבילה כמו – סופחי לחות, יבשנים ומאווררים מיוחדים. קיימת גם אופציה לייבוש תת רצפתי במקרים בהם מקור הנזילה התגלה מתחת לריצוף ולכן גם שם קיימת רטיבות מסוכנת.

 

על מה חשוב להקפיד

שמדובר בנזקי מים חשוב מאוד לפעול מהר ברגע שאתם מבחינים בתסמיני רטיבות שונים, אין מה להמתין עם הטיפול כי המצב רק יילך ויחמיר, מים יתבזבזו, חשבון המים יעלה והנזק יגדל. בסוף הטיפול בנזקי מים חשוב מאוד להקפיד על נקיון יסודי של הטחב או העובש שהספיקו להיווצר ואם לא הם ימשיכו לגדל את עצמכם ולהוות סכנה בריאותית לדיירי הבית.

 

לסיכום,

לרטיבות על קירות פנימיים עלולות להיות 3 סיבות עיקריות שמתחלקות לבעיה בקירות החיצוניים או בעיה באחד מהצינורות המובילים מים בבית. בעלי המקצוע יוכלו לזהות את שורש הבעיה ולאחר מכן לטפל בה.

לחות קירות פנימיים

אולי יעניין אותך גם

שלט בית בעיצוב אישי
לבית ולגינה
שלט לבית בעיצוב אישי

בחירת שלט ייחודי לבית היא דרך נהדרת להוסיף נופך אישי וייחודיות לחזית הבית שלכם. שלט הבית הוא הדבר הראשון שאורחים רואים בהגיעם, והוא יכול להעביר

קרא עוד »
איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
פולוסה