חיפוש
חיפוש

3 סימנים שאתם חייבים להוריד את הרכב מהכביש

כל היום מדברים בחדשות רק על פקקים, בעיות חנייה, ועוד נזקים שהרכבים הפרטיים גורמים. אבל כל מי שניסה לחיות במדינת ישראל יותר מיום, יודע שבתכל'ס אין פה שום סיכוי להסתדר בלי רכב פרטי. כמעט כל הישראלים מחזיקים רכב פרטי ומבלים בו הרבה מאוד זמן. אנחנו נוסעים שעות על הכבישים ומגיעים לקילומטרז' של מאות ואלפי קילומטרים בחודש.

אין ספק שהרכב הפרטי הוא הצלה גדולה מבחינתנו, אבל גם רכב פרטי, כמו כל מכונה, הוא דבר שמתישהו מפסיק לעבוד. כדי שלא תהיו מופתעים מדי וכדי שתוכלו לשמור על הבטיחות שלכם הכנו לכם כאן מדריך קצר עם סימנים מחשידים שצריכים להדליק אצלכם נורת אזהרה.

הורדת רכב מהכביש

אז מתי צריך להוריד רכב מהכביש?

הורדת רכב מהכביש היא ללא ספק באסה. אף אחד לא רוצה להוריד את הרכב מהכביש ולקנות רכב חדש. כמובן שיש לדבר צד כספי משמעותי שמשפיע על ההחלטה. בנוסף, רובנו נקשרים לדברים ואם יש לכם אוטו הרבה שנים אתם בטח אוהבים אותו, מכירים אותו בדיוק, ויהיה לכם קשה להתרגל לרכב חדש.

אבל מה לעשות, חיי אדם ובטיחות הנוסעים ברכב וכל מי שלידו קודמים להכל. אז הכנו לכם כאן רשימה קצרה עם סימנים שיאותתו לכם שהגיע הזמן להיפרד מהרכב הישן שלכם ולהוריד אותו מהכביש:

  1. אם האוטו נמצא יותר במוסך מאשר מחוץ לו – אם אתם מופתעים מנסיעה שהלכה לכם חלק או שהאוטו הניע לכם על הניסיון הראשון, צריכה להידלק לכם נורה אדומה. רכב שנמצא יותר מדי זמן במוסך הוא כנראה לא בטיחותי מספיק. בנוסף, במבט לטווח ארוך רכב כזה עולה לכם יותר כסף מאשר רכב חדש. אל תשכחו לחשב גם את כאב הראש ואובדן הזמן שהם חלק מהעניין.
  2. תחושת הבטיחות – אין ספק שבטיחות היא הגורם החשוב והמשמעותי ביותר. כשאנחנו נוסעים ברכב ובמיוחד כשיש לנו נוסעים אנו אחראים לבטיחותם ולשלומם. מעבר לזה, כאשר אתם נוהגים ברכב שלא מרגיש לכם בטוח אתם יכולים לסכן את כל הנהגים והולכי הרגל שסביבכם. אם כבר אין לכם ביטחון ברכב ומרגיש לכם לא הכי בטוח לעלות עליו, הגיע הזמן להוריד אותו מהכביש.
  3. טוטאל לוסט – במצב של תאונה חמורה שבה הרכב נהרס לחלוטין או שהוא מאבד יותר מ- 60% מהשווי שלו (על פי הערכה של שמאי רכב מקצועי) יש חובה על פי חוק להוריד את הרכב מהכביש. כדאי לדעת שלא תמיד מגיעים לאובדן של 60% מערך הרכב, אך לעתים גם במצבים כאלה לא שווה להשקיע את הכסף בתיקון.

 

סיכום

אין ספק שהרכב הפרטי הוא אחד ממשרתיו הנאמנים ביותר של האדם. עם זאת, כדי לשמור על שלום הבעלים, הנוסעים, וכל מי שמסביב, חשוב לשים לב מתי הרכב צריך לסיים את תפקידו. לכל שאלה נוספת תוכלו לפנות לקאר אקספרס

הורדת רכב מהכביש

אולי יעניין אותך גם

ניתוחים
כללי
רשלנות רפואית בניתוחים

ניתוחים הם הליכים רפואיים מורכבים אשר טומנים בחובם סיכונים רבים. למרות המקצועיות והמסירות של צוותי הרפואה, לעיתים מתרחשות טעויות רשלניות במהלך ניתוחים, אשר עלולות לגרום

קרא עוד »
פולוסה