3 פרטים שלא ידעתם על תהליך ההתחדשות העירונית

שמעתם אינספור פעמים על תמ"א 38 , פינוי בינוי והתחדשות עירונית אבל אין לכם מושג במה מדובר בכלל? אתם לא לבד. רבים מוצאים את עצמם קוראים שלטים ברחבי הערים אודות פרויקטים שונים שכוללים את המושגים שצוינו לעיל, אבל מעטים יודעים מה המשמעות שעומדת מאחורי כל המושגים הללו. זו בדיוק הסיבה שגרמה לנו לצאת ולבדוק את הפרטים החשובים שאתם צריכים לדעת על תהליך ההתחדשות העירונית והמושגים שסביבו.

 

איך יצאנו לבדוק את הנושא?

כדי שנוכל להציג בפניכם את כל המידע המקיף והמדויק ביותר בנושא, יצאנו לפגוש את האנשים שאחראיים על פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א, אלו בעצם המושגים הבולטים ביותר ששמענו בהקשר של הליך ההתחדשות העירונית עד היום. מדובר באנשי המקצוע הבאים:

  • ראשי עיר
  • מהנדסים
  • אדריכלים
  • עורכי דין שבקיאים בתחום המקרקעין

כל האנשים הללו סייעו לנו בכתיבת המדריך הנוכחי ואנו מודים להם בהזדמנות זו על העזרה, בזכותם המדריך יצא לפועל.

 

פרט מספר 1 שלא ידעתם – מדובר בהליך פיתוח של השכונות הוותיקות בערים

הפרט הראשון שאתם צריכים לדעת על תהליך התחדשות עירונית זו העובדה שמדובר בהליך שנוגע לפיתוח של שכונות וותיקות בערים שונות בערים שפרוסות ברחבי הארץ. ההליך מכוון במרבית המקרים למרחב הפרטי, אך יש מצבים שבהם ההליך פונה גם למרחב הציבורי. במרחב הציבורי הוא עשוי לבוא לידי ביטוי בפיתוח של מרכזים מסחריים ישנים, גינות שעשועים ורחובות.

 

פרט מספר 2 שלא ידעתם – חברת קרסו נדל"ן אחראית להליכים רבים כאלו

אם שמעתם על תמ"א 38, פינוי בינוי ושאר הביטויים שנכתבו בתחילת המדריך, אתם צריכים לשמוע גם על חברת קרסו נדל"ן. החברה נחשבת ליזמית נדל"ן מהוותיקות בארץ (משנת 1933) והיא לוקחת חלק בתהליכי התחדשות עירונית בערים רבים. החברה צברה שורה ארוכה של פרויקטים להריסה ובנייה במסגרת תמ"א 38 ברחבי ערים במרכז הארץ, כאשר הבולטות שבהן הן תל אביב, ירושלים וגבעתיים.

 

פרט מספר 3 שלא ידעתם – המטרה של ההליך

המטרה של הליך התחדשות עירונית הינה להביא לשיפור משמעותי באיכות חייהם של  תושבי הערים השונות. אם תביטו על הסביבה העירונית שקרובה אליכם, בוודאי תראו שיש במקומות מסוימים, בניינים ישנים שנבנו לפני הרבה שנים. ההתחדשות העירונית מחדשת את הבניינים הללו ומאפשרת לדיירים שלהם לגור בתנאים טובים יותר ובנוסף לכך, הליך ההתחדשות מביא בסופו של דבר גם לשיפור פני העיר.

 

כמה מילים לסיום המדריך

כעת, לאחר שסיימתם לקרוא את המדריך הנוכחי בעיון, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם יודעים את הפרטים החשובים ביותר אודות תהליך ההתחדשות העירונית. כך שבפעם הבאה שתראו שלט עם הביטויים: פינוי בינוי, תמ"א או התחדשות עירונית, תוכלו לשתף את הסובבים אתכם בידע העשיר שיש לכם בנושא ולאפשר להם לדעת שיש מי שדואג לסביבה העירונית.

התחדשות עירונית

אולי יעניין אותך גם

מבנה שתי קומות
נדל"ן
מה הסינים מחפשים ביוון?

מי שביקר ביוון בשנים האחרונות ודאי שם לב להופעתם של שלטים רבים בעלי כיתוב בסינית במרחב הציבורי. לא מדובר במחווה קוסמופוליטית יוונית אלא במגמה הולכת

קרא עוד »