חיפוש
חיפוש

3 שיטות להדברת נמלת האש

נמלת האש היא אחד המזיקים הפחות נעימים שמוכרים לנו וקשה מאד להדביר אותה לאורך זמן.

היא שונה מהנמלים הרגילות והמוכרות והיא לא מושפעת מחומרי ההדברה שמשפיעים עליהן, לכן היא זקוקה לטיפול ייעודי שמותאם באופן פרטני למאפיינים הספציפיים שלה.

נמלת האש היא נמלה קטנה בגודלה ומאופיינת בצבע חום- אדום, היא אמנם לא מדבקת ומעבירה חיידקים, אבל היא עוקצנית והעקיצות שלה כואבות, מאד. לכן ההמלצה היא לפתח ערנות לנוכחות שלה ומתקיים מעקב ברמה הלאומית להתפרצויות של מופעי נמלת האש במטרה למדר את תופעת הופעתן.

קשה מאד להדביק את נמלת האש ולכן חשוב מאד להגביר ערנות ולהקפיד על פעילות מונעת על מנת לשמור על הביטחון הגופני של דיירי הבית.

 

טיפול מונע

טיפול מונע לא בהכרח ימנע את הבעיה באופן הרמטי, אבל הוא יצמצם את ההיתכנות שלה באופן משמעותי וכן יאפשר בקרה וניהול של מופעי התפרצות של התופעה באופן שיקל על המיגור שלה בתוך זמן קצר יותר באופן משמעותי. הטיפול המונע כולל שמירה על מזונות סגורים ואטומים וניקוי שיירי מזון באופן מידי ממשטחים שונים כי זה למעשה מה שמביא נמלים. שמירה על היגיינה של הסביבה הן בתוך הבית והן בסביבה שמחוץ לבית, משום שהבית הוא לא מקור התיישבות של נמלת האש לרוב, אלא דווקא מחוץ לו, ואל תוך הבית הן מגיעות על מנת להצטייד במזון. אם לא יהיה מזון נגיש, לא יהיו נמלים- המשוואה פשוטה.

 

שימוש בחומרי הדברה שעל המדף

במידה ויש מתקפה וזיהיתם נמלת האש הגיע הזמן להדביר. אפשרות אחת היא לרכוש מוצר מדף ייעודי למצב הספציפי שלכם ולטפל בבית ובסביבה שמקיפה אותו. שימוש לב שטיפול בתוך הבית לא יספיק משום שכאמור, הבית לא מהווה את מוקד הקיום המרכזי של הנמלים. בסך הכל זה מצטבר לשטח די גדול ויש לקחת בחשבון שהעלות של כמות החומר שתצטרכו כדי להקיף את כל השטח היא לא קטנה. בחישוב כלכלי, לרוב יהיה משתלם יותר להזמין מדביר ולו רק משיקולי תועלת כלכלית.

 

הזמנת שירותי מדביר

מדביר יעשה את העבודה עבורכם כך שלא תצטרכו להזיז אצבע ועלות השירות שאותו הוא מספק תהיה נמוכה יותר מהעלות המצטברת של כל כמות החומר שתדרשו לו על מנת להדביר את כל הבית והסביבה. זאת ועוד, מדביר יעשה את העבודה באופן מקצועי, יסודי ובטיחותי כך שתוכלו להיות עם ראש שקט מבלי להדאיג את עצמכם על איך לעשות את זה נכון.

לסיכום, נמלת האש קטנה יותר מהנמלה הרגילה ותמצא לרוב בסמוך לפאנלים, על הרצפה. אם זיהיתם אחת, דעו שיש לה עוד חברות רבות מספור, ואתם צפויים להיות תחת מתקפה ממש בקרוב, כך שאין זמן לבזבז וחייבים לפנות לפתרונות מדביר בהקדם.

 

חייה

אולי יעניין אותך גם

חולדות
הדברה
אילו נזקים נגרמים מחולדות?

אל תתבלבלו, מכרסמים כמו אוגרים או שרקנים יכולים להיות חיות מחמד מתוקות להפליא, אבל קרובי משפחתם ה"פראיים" יותר, כמו חולדות ועכברים, הם מזיקים מסוכנים שיכולים

קרא עוד »
הדברה
הדברה
אילו נזקים נגרמים מחולדות?

נהוג לחשוב שחולדות גורמות לתחושת אי נוחות בלבד, בגלל המראה המבעית שלהן. מקרי נשיכה שאירעו לאחרונה גרמו לנו להבין שהן עשויות לגרום לנזקים חמורים. יצאנו

קרא עוד »
הדברה
הדברה
אילו סוגי הדברות קיימים?

ריסוס ובקרה הם שיטות חיוניות בחקלאות, גננות וייעור. הם כרוכים בשימוש בשיטות שונות לניהול מזיקים, מחלות ועשבים השוטים שיכולים להפחית באופן משמעותי את תפוקת היבול

קרא עוד »
פיזור עשן
הדברה
צעדים חשובים בהדברה לטרמיטים

טרמיטים נחשבים לסוג המכרסם המזיק ביותר אשר משאיר נזק חמור מאוד ברהיטים ומבנים ויוצרים נזקים גדולים שדורשים המון זמן וכסף לתקן. לכן, ברגע שמבחינים בהופעתם

קרא עוד »
פולוסה