חיפוש
חיפוש

 4דרכים לפתיחת סתימות בבית

פתיחת סתימות בבית עלולה להיתפש כבעיה קלה שניתן לפתור ללא כל סיוע. זו טעות! לקוחות רבים מנסים לפתור את הבעיה בעצמם, ובסופו של דבר מייצרים יותר בלגן ממה שהיה קודם לניסיונותיהם. לכן, חשוב מאוד להיעזר במקרה זה בבעל מקצוע – שיודע מה הוא עושה.

 

למה כדאי להיעזר בבעל מקצוע בפתיחת סתימות?

כאמור, שחרור סתימות עלול להיתפש כבעיה קלילה. עם זאת, במקרים רבים הבעיה נוצרת עקב חוסר טיפול או בלאי בצנרת של הבית, וניסיון חובבני לפתרון עלול לפגוע או לייצר נזק. שחרור הסתימה צריך להיעשות לאחר זיהוי ואיתור מקור הבעיה, ולאחר שקילת האפשרויות באופן מקצועי. יש לתכנן את העבודה מראש, לבצע פעולות מקדימות ולהשתמש בציוד הייעודי.

 

אז – למי נפנה?

חברת תרמו פרו מציעה את שירותיה! תרמו פרו מומחים לטיפול ולאיתור נזקים בצנרת ובביוב, פתיחת סתימות, ניקוי הצנרת (לרבות הסרת שורשים), שאיבות ביוב, שימוש במצלמה טרמית ועוד.

 

אילו שיטות קיימות על מנת לפתוח סתימות?

המטרה בפתיחת סתימה – להסיר את החומר התקוע שחוסם את הצינור. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, שנקבעות בהתאם לסוג החומר התקוע, סוג הצנרת וגילה, מיקום הצינור ומשתנים נוספים הנלקחים בחשבון על ידי אנשי המקצוע המומחים בתחום.

 

שחרור סתימה באמצעות שימוש בוואקום – הכירו את הביובית

אתם בוודאי מדמיינים שימוש בפומפה – המכשיר שמנסה להזיז את החומר החוסם באמצעות דחיסת אוויר "ושאיבה" של העצמים כלפי מעלה.

לאנשי המקצוע המומחים יש "שדרוג" לפומפה הביתית. למכשיר זה קוראים "ביובית", והיא מסייעת לשאוב (באמצעות וואקום) חומר ממערכת ביוב שלמה (לעיתים אפילו של כמה בתים). הביובית מנקזת את כלל התכולה שנשאבה, ובכך מאפשרת לזרם תקין לשוב.

 

שחרור סתימות בעזרת פתיחת הצנרת באופן פיזי

ישנם מקרים בהם לא ניתן להתחמק מפתיחה, פשוטו כמשמעו, של מערכת הביוב. אולם, חלק נרחב ממערכות הצנרת נמצא בתוך הקירות או מתחת לרצפות, ולכן יש חשיבות שתהליך הפתיחה יעשה על ידי איש מקצוע שגם ידע להשיב את המצב לקדמותו בכמה שפחות בלגן עבורכם.

 

שחרור סתימות באמצעות ספירלה חשמלית – מכונה זחל

במקרים רבים, החומר החוסם עלול להימצא בעומק הצינור או בנקודה אליה קשה מאוד להגיע ללא סיוע של מכשיר נוסף. ספירלה חשמלית – מכשיר המכונה "זחל" – נועד בדיוק למקרים כאלה ומטרתו לסייע לאיש המקצוע להגיע אל עומקה של מערכת הצינורות.

 

שחרור סתימות בסיוע נוזל מיוחד הפותח סתימות

סתימות מסוימות נגרמו עקב הצטברות של שומנים לאורך הצינור (למשל, סתימות בצנרת המטבח). הדרך לפתור בעיה זו היא באמצעות חומר אשר ממיס את החומרים השומניים ומשחרר את הסתימה. שימו לב – שימוש בחומר זה צריך להיעשות רק על ידי איש מקצוע ולאחר שקילת הסיכוי לפתרון, לעומת נזק שעלול להיגרם במידה והשימוש לא יהיה מקצועי או נכון.

פנו לאיש מקצוע והתייעצו על הדרך הנכונה לשחרור את הסתימה בביתכם!

סתימות פתוחות בבית

אולי יעניין אותך גם

שלט בית בעיצוב אישי
לבית ולגינה
שלט לבית בעיצוב אישי

בחירת שלט ייחודי לבית היא דרך נהדרת להוסיף נופך אישי וייחודיות לחזית הבית שלכם. שלט הבית הוא הדבר הראשון שאורחים רואים בהגיעם, והוא יכול להעביר

קרא עוד »
איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
פולוסה