4 דרכים לניקוי שטיחים – משטיחים את הלכלוך

פריט דקורטיבי שמשדרג את המרחב? אמצעי לחימום ובידוד מהרצפה הקרה? חופש להסתובב בבית ללא נעליים? לכל אלו ועוד נותן השטיח הביתי פתרון אידיאלי, ואכן השטיח מעניק רבות למרחב בו נמצא. אולם ככל רהיט או אביזר המצוי בבית, גם השטיח צובר לכלוך מסיבי בחלוף הזמן. על כן יש לדאוג לו לתחזוקה שוטפת ולארגן לו טיפול אינטנסיבי לפחות אחת לשנה. במאמר הבא נציג 4 דרכים מומלצות לניקוי שטיחים.

 

תנו לשמש לעלות

ניקוי שטיחים הוא שם כולל לכמה וכמה פעולות, אשר כל אחת ממלאת פונקציה שונה הנוגעת לניקיון השטיח. לפעמים נרצה להתמקד בעניין אחד ספציפי במצב השטיח ולכן יש צורך בפעולה ספציפית בהתאם.

אם למשל נרצה להיפטר מקרדית האבק (חיה מיקרוסקופית המשגשגת בתנאי לחות ואבק ונחשבת כאחד הגורמים המרכזיים לאלרגיות אצל בני אדם), הפתרון הטוב ביותר יהיה להוציא את השטיח לכמה שעות חשיפה לשמש. שהייה מספקת בחשיפה ישירה תקטול את המזיק הבלתי רצוי. יחד עם זאת, יש לשים לב שמומלץ לא להותיר את השטיח יותר מדי זמן תחת הקרניים החמימות, שכן חשיפה לשמש עלולה לגרום גם לאיבוד ולדהיית צבע.

 

שמחת השאיבה

שטיחים, במיוחד השעירים שבהם, הם כר פורה להצטברויות שיערות, פירורים ולכלוכים מסוגים שונים. במקרה שנרצה לנקות את השטיח מכל מה שהצטבר עליו מומלץ להשתמש בשואב אבק, רצוי עוצמתי ככל היותר. לאחר עבודה עם השואב, כדאי לעבור שנית עם מברשת צפופה ולסלק באופן ידני את כל מה שהשואב לא הצליח להוציא בעצמו.

 

ניקוי כתמים – לא מה שחשבתם

כשרוצים להסיר כתמים משטיח האינטואיציה של רוב בני האדם לא תמיד נכונה. בניגוד למשטחים אחרים, שפשוף חזק במטלית לחה לא יעזור להסיר את הכתמים, אלא אפילו להפך – יגרום להם להיספג עמוק יותר בשטיח ויהפוך אותם לקשים יותר להוצאה. בנוסף, חשוב לנקוט משנה זהירות עם חומרי ניקוי שונים, ולא להשתמש בהם אם לא יודעים בוודאות שהם אכן מותאמים לשטיחים.

על מנת להוציא כתמים משטיחים מומלץ לעבור עליהם במטלית יבשה (עם דגש על המילה יבשה) ולאחר מכן ללחוץ עליהם עם מגבת. שימוש במי סודה או חומץ יכול לסייע במקרה הזה, והם נחשבים מומלצים להסרת כתמים משטיחים.

 

להבטיח את ניקיון השטיח

השיטה המומלצת ביותר אולי עבור ניקוי איכותי ויסודי של השטיח מכף רגל ועד ראש, היא היעזרות בחברה מקצועית אשר מתמחה בניקוי שטיחים. כאשר מזמינים בעל מקצוע אמין, אפשר להיות סמוכים ובטוחים שיהיה בידיו את הידע, החומרים והכלים הדרושים על מנת להעניק לשטיח שלכם טיפול אלף אלף. נכון, אמנם מדובר בהשקעה כספית מסוימת אך אין ספק שהיא מוכיחה את עצמה. ניקוי שטחים מקצועי יכול לסייע בהסרת שכבות הלכלוך, הוצאת כתמים וריחות רעים שנספגו בשטיח, ובמקרים מסוימים אף להחזיר לו את הצבע המקורי שהלך ודהה עם הזמן. עבור טיפול איכותי וכולל, חברה מקצועית תספק את המענה ההולם ביותר לשטיח שלכם.

ניקוי שטיחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram