חיפוש
חיפוש

4 טיפים לבחירת דלתות פנים לבית

דלתות פנים, הם נושא שצריך לתת עליו את הדעת כשבונים בית חדש או כאשר משפצים בית ישן. לכן, יש חשיבות רבה לברור כל המידע הקיים בתחום, לגבי עיצוב הדלתות, השימושים השונים והחשוב מכל – המחיר. זאת כדי שתוכלו לרכוש דלתות פנים איכותיות, המותאמות לחדר אותו הן סוגרות ובמחיר מתאים.

 

טיפים לבחירת דלתות פנים

בטרם בוחרים דלתות פנים לבית, כדי להתעכב, ולהגדיר מספר נושאים, היכולים להשפיע על תכנון הדלתות, ועל התקציב:

  • עיצוב הדלת – כדאי לתכנן קו עיצוב אחיד לכל הבית, אולם יש כאלו שיעדיפו דלת בעלת עיצוב ייחודי לכל חדר בבית. חשוב לדעת כי דלת בעיצוב אישי: חריטות, הוספה של פסי ניקל, חלונות או עיגולי זכוכית קטנים ואף הדפסות ותבליטים, משמעותם – תוספת במחיר של כ- 1,200 ₪ לדלת.
  • התאמת הדלת לחדר – הדלת צריכה להתאים לחדר המסוים אותו היא סוגרת. לדוגמה: במקרה של חדר מקלחת או שירותים, חשוב מאוד שהדלת תהיה עמידה למים. לעומתה, דלת שסוגרת חדר שינה, חשוב שתהיה אקוסטית כדי שתבלום כל רעש.
  • מחיר – חשוב לתכנן את התקציב שלכם טרם הרכישה, כך תוכלו להתאים את הדלת לתקציב שתוכנן.
  • חברה אמינה – רצוי להזמין את דלתות הפנים מחברה בעלת שם וניסיון.

 

קו העיצוב

במקרה ומעצבים את דלתות הפנים, בקו אחד תואם לכל הבית חשוב להגדיר מספר פרמטרים:

  • ממדי הפתח של הדלת – כלומר גובה ורוחב. ממדי הדלת יכולים להיות קריטיים לתקציב כיוון שדלתות בממדים סטנדרטיים: גובה 2.06 מ' ורוחב של פחות ממטר, יעלו פחות מדלתות פנים, בעלות גובה ורוחב לא סטנדרטים.
  • צורת הפתיחה של הדלת – כלומר: דלת ציר, דלת נגררת חיצונית או דלת נגררת עם כיס פנימי בתוך הקיר, דלת כפולה וכו. צורת הדלת, קובעת את החומר ממנו עשויה הדלת, וזה כמובן משליך על מחירה.
  • כיוון הפתיחה של הדלת – האם הדלת תפתח לימין או לשמאל.

 

אמינות ואיכות

בתחום דלתות הפנים קיימת תחרותיות גדולה, לכן כדאי לערוך סקר שוק, טרם רכישת הדלתות, ולקבל לפחות 3 הצעות מחיר, ואף להתמקח. כדאי לבדוק חברות, באזור בו אתם גרים, באופן זה במקרה של קשיים בהתקנת הדלתות או בנושאים אחרים הקשורים לדלתות הפנים, אין צורך בנסיעה ארוכה. בטרם קונים דלתות פנים, חשוב לברר מהי ולכמה זמן, האחריות הניתנת על הדלתות עצמן והמנגנונים השונים. חשוב גם לבדוק, שהדלת עומדת בתקן הישראלי, מי המתקין של הדלת, ומה האחריות שיש על התקנתה.

 

לסכום

טרם בחירה של דלתות פנים לבית, כדאי להגדיר מספר נושאים: מהו העיצוב בו אנו מעוניינים – האם קו אחיד לכל הבית או דלתות שונות לכל חדר, איזה שימוש יעשה בדלת – האם לשירותים או לחדר שינה. בנוסף, חשוב לקבוע תקציב מראש, ולבחור חברה אמינה ואיכותית, הנותנת את המחיר הטוב ביותר.

 

חדר

אולי יעניין אותך גם

שלט בית בעיצוב אישי
לבית ולגינה
שלט לבית בעיצוב אישי

בחירת שלט ייחודי לבית היא דרך נהדרת להוסיף נופך אישי וייחודיות לחזית הבית שלכם. שלט הבית הוא הדבר הראשון שאורחים רואים בהגיעם, והוא יכול להעביר

קרא עוד »
איך מנקים מיקרוגל
לבית ולגינה
איך מנקים מיקרוגל

ניקוי המיקרוגל הוא משימה פשוטה וקלה שניתן לבצע בכמה דקות. ניקוי קבוע ימנע הצטברות של לכלוך, שומן וריחות לא נעימים, וישמור על המיקרוגל תקין לאורך

קרא עוד »
פולוסה