חיפוש
חיפוש

4 יתרונות להשקעה בשוק ההון

 שוק ההון עוסק בהשקעות הנעשות בבורסה באמצעות סחר בניירות ערך, מניות ואגרות חוב, קרנות השתלמות ועוד.

כדי להגדיל את תיק ההשקעות ניתן גם להוסיף את ההשקעות בתחום הנדל"ן.

המאמר יפרט 4 יתרונות להשקעה בשוק ההון.

 

1 – הדרך להגדלת ההון האישי

היתרון הבולט ביותר של השקעה בשוק ההון בין אם היא סולידית ובין אם בעלת סיכונים, הוא הגדלת ההון האישי. זוהי דרך קלה שיכולה להעניק לכם תשואות גדולות במידה ועושים השקעות נכונות. לדוגמה, ההשקעה במניות יהפכו אכם לחלק מהבעלים של עסק ויוסיפו לכם חוץ מבעלות גם יוקרה. כאשר המניות מזנקות הרווחים עולים ומקבלים עבורם דיבידנדים. במקרים בהם משקיעים באגרות חוב, למשל, מעניקים למעשה הלוואה לגוף ציבורי מסוים ומקבלים את ההחזר עם ריבית נאה לאורך כל התקופה. אגרות החוב הן השקעה סולידית עם סיכון מינימלי ורווחים נמוכים יותר מהשקעה במניות. לפיכך, ככל שתשקיעו יותר והסיכון יהיה גבוה יותר, כך גם הרווח יהיה גדול יותר. באתר https://www.sodhakesef.co.il תוכלו למצוא את כל המידע על השקעה במניות ואגרות חוב.

 

2 – חיסכון לטווח ארוך

השקעות בשוק ההון יכולות להעניק לכם בטחונות בכל הקשור לכספים שלכם עבור חיסכון לטווח ארוך. בין אם תשקיעו בקרנות השתלמות ובין אם בניירות ערך ואפילו נדל"ן, תקבלו תמורה לטווח ארוך ורווחים גדולים יותר מאשר בפיקדונות שקליים וכד'. האם ידעתם שגם הפנסיה שלכם מושקעת בניירות ערך? ההשקעה היא אומנם סולידית אך מהווה את החסכונות שלכם לעת זקנה. על כל השקעה בקופות גמל, ביטוח מנהלים, קרנות ועוד מקבלים תשואות בגיל הפרישה. על פי החוק ניתן להשתמש בקרנות ההשתלמות לאחר חיסכון של 6 שנים וליהנות מהתשואות במידה ומעוניינים לשפץ את הבית, לחתן את הילדים, לנסוע לחופשה חלומית ועוד.

 

3 –  תחרות נמוכה בשוק ההון הישראלי

היתרון בהשקעות בעיקר בשוק ההון הישראלי הוא שהתחרות יחסית להשקעות בחו"ל נמוכה. פחות אנשים משקיעים בגופים ישראליים ויותר בחו"ל. לפיכך, השקעות כאלו יכולות להניב תשואות גבוהות. בנוסף, הסחר נעשה בשקלים ולא מסכנים את הכספים בירידת ערך של מטבע זר כמו דולר או אירו. גם הניתוח בבורסה הישראלית נעשה מהיכרות מעמיקה למי שגר בארץ וכך גם הניתוח של שוק ההון נעשה באופן מעמיק. בשל עובדות אלו גם העסקים בישראל מרוויחים כי תומכים בכלכלה המקומית ומייצרים רווחים של כחול לבן.

 

4 – נזילות כספית

השקעה בבורסה מאפשרת נזילות בכספים. כשרוצים יכולים למשוך אותם במיוחד כשהביאו לתשואות גבוהות וניתן להמשיך ולהשקיע לאחר שגורפים את הרווחים. למעט קרנות השתלמות, קופות גמל וכל הקשור בחסכונות פנסיוניים, ההשקעות הפרטיות נזילות ומעניקות לרבים מאיתנו אוויר לנשימה. אם רוצים להרחיב את הנזילות השקעה בנדל"ן תהיה מאוד רלוונטית בעיקר שמדובר על השכרת דירות. דמי ההשכרה יעניקו לכם נזילות כספית גבוהה.

 

סטטיסטיקות

אולי יעניין אותך גם

פולוסה